اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرقت ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سرقت ترانس

با سلام خدمت دوستان عزیز
    امروز یکی از معضلات بزرگ صنعت برق سرقت ترانسهای شبکه های توزیع می باشد . نظر شما برای جلوگیری از این پدیده چیست ؟ آیا با توجه به زیاد بودن این ترانس ها نصب سیستم هوشمند حفاظتی برای این کار توجیه پذیراست یا راه دیگری را پیشنهاد می کنید ؟
    در آدمي عشقي و دردي هست که اگر صد هزار عالم ملک او شود آرام نگيرد. اين خلق به تفضيل در هر پيشه اي تحصيل نجوم و طب و غير ذالک مي کنند و هيچ آرام نمي گيرند زيرا مقصود به دست نيامده است. آخر معشوق را دل آرام مي گويند يعني که دل به وي آرام گيرد پس به غير، چون آرام و قرار گيرد؟ اين جمله خوشي ها و مقصود ها چون نردباني است و چون پايه هاي نردبان جاي اقامت و باش نيست، از بهر گذشتن است. خنک او را که زود تر بيدار و واقف گردد تا راه دراز برو کوته شود و درين پايه هاي نردبان عمر خود را را ضايع نکند.

پاسخ : سرقت ترانس

منظور شما اینه که خود ترانس رو می دزدن؟چجوری و در کجای ایران؟
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

جالبه !
      ترانس به اون گندگی رو چجور می دزدند ؟ با اونهمه کابل های برق !

دیدگاه

یه جای خلوت مثل یه زمین کشاورزی که پمپ برقی داره و فصل آبیاری نیست
        یا انتهای یه جاده فرعی
        اگه خیلی با احتیاط باشن اول میان کت اوت یه فاز رو قطع می کنن چند روز بعد می بینن کسی سراغش رفته پیگیری کنه و وصلش کنه یا نه
        بعدش با ابزار و جرثقیل میرن میارنش بار می کنن میبرنش

یکی به دوستمون گفت که ترانس اختصاصی زمینشون رو به یراقش خال جوش جوش کنن که نشه با باز کردن پیچاش آوردش پایین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
          یکی به دوستمون گفت که ترانس اختصاصی زمینشون رو به یراقش خال جوش جوش کنن که نشه با باز کردن پیچاش آوردش پایین
          دزد درست و حسابی باشه همون رو هم باز میکنه :mrgreen:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

با مبلغی حدود 200-300تومن (نهایتا) برای هر ترانس برقی که در محلهای خطرناک _ دزد خطرناک تر از برق ؟!! _ میتونن هوشمند و مکانیزه و خفن و درجه یک کنترل داشته باشند.
            آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
            تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
            آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
            هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

راه ساده تر این بود که برند ببینند کجاخریداره این ترانس ها هستند و با توجه به اینکه میشه گفت به ندرت میشه اینا رو بار زد و از مرز خارج کرد پس بازارش داخله و چون توی مغازه نمیان این ترانس هارو برفوشند پس.. ! البته اگر نرند برای مس و آهن و... ذوبش کنند !
              تازه یه مشکل دیگه هم هست اونم اینه که توی ولی عصر و نیایش و ... توی تهران کابل برق و تلفن چندین کیلومتر در طی چند روز دزدیده میشه و هیشکی قرار نیست بفهمه تا کار دزدان محترم تموم میشه !برای همین توی جا های دور افتاده امکان دسترسی سریع هم نیست . باید از الان به فکر یه سیستم ضد سرقت برای بویلر ها و ژنراتور ها بود ! همین روزاست که بگن 2 واحد نیروگاه شهید رجایی ...
              Gracias A La Vida
              [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
              http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
              زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

والا من نوشهریم و اینجا از این خبرها نیست با اینکه من دوره فن ورز شبکه هوایی فنی حرفه ای دیدم و 3ما کارآموزی در اداره برق نوشهر کردم :eek:چه دزدی عجیبی
                جانم به فدای ائمه اطهار
                می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

این افراد دقیقا برای مس و آهن اینها را می دوزدند میریزند تو کوره هیچ کسی هم به جز خدا نمیفهمه این قبلا ترانس بوده در بعضی مراکز مخابراتی میان نوک کوه که مثلا آنتن نصب شده هرچی آهن در و این چیزها داره بر می دارند میروند برای همین است که پیمان کارهای مخابرات میرن بیمه دزدی میشوند
                  کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                  ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J0KER
                    با مبلغی حدود 200-300تومن (نهایتا)
                    فک کنم رقم رو داری اشتباه میگی
                    200-300 ت حتی ارزش ریسک رو هم نداره
                    اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
                      فک کنم رقم رو داری اشتباه میگی
                      200-300 ت حتی ارزش ریسک رو هم نداره
                      با 500 هزارتومن برای هر ترانس خوبه ؟، تضمینی ، با ضمانت نامه کتبی مشتریشا بجور ، پورسانتت را هم میدم :agree:

پیوست : یکسری تجهیزات گرون قیمت روی آب های خلیج فارس و دریای خزر 24 ساعت شبانه روز بدون نیروی انسانی دارن کنترل میشن. این ترانسها که عددی نیستن

دیدگاه

با سلام و تشکر فراوان از دوستان که در بحث شرکت کردند . joker جان لطفاً اطلاعات بیشتر و دقیقتر در مورد این سیستم حفاظتی و نحوه عملکرد اون بدید شاید مشتری بشیم .
                        در آدمي عشقي و دردي هست که اگر صد هزار عالم ملک او شود آرام نگيرد. اين خلق به تفضيل در هر پيشه اي تحصيل نجوم و طب و غير ذالک مي کنند و هيچ آرام نمي گيرند زيرا مقصود به دست نيامده است. آخر معشوق را دل آرام مي گويند يعني که دل به وي آرام گيرد پس به غير، چون آرام و قرار گيرد؟ اين جمله خوشي ها و مقصود ها چون نردباني است و چون پايه هاي نردبان جاي اقامت و باش نيست، از بهر گذشتن است. خنک او را که زود تر بيدار و واقف گردد تا راه دراز برو کوته شود و درين پايه هاي نردبان عمر خود را را ضايع نکند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مدارساز
                          با سلام و تشکر فراوان از دوستان که در بحث شرکت کردند . joker جان لطفاً اطلاعات بیشتر و دقیقتر در مورد این سیستم حفاظتی و نحوه عملکرد اون بدید شاید مشتری بشیم .
                          والا با این قبضهایی نجومی که اداره برق صادر میکنه، ترجیح میدم مثل خودشون بشیم و اول باهاشون نقدا قرارداد مشاوره بنویسم

دیدگاه

سلام
                            ما همین مشکلو تو شرکتمون داشتیم
                            البته ترانس نمی دزدیدند کابل می دزدیدند
                            منم یه تله متری بستم (از نوع جی اس ام)که هر وقت برق در خروجی کابل صفر شد(حالا برق بره یا کابلو بدزدند)یه اسمس به من میده

دیدگاه

ببخشید. پس watchdog به چه دردی میخوره؟؟!!
                              برای همینجور جاهاست دیگه.
                              oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X