اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد روش های طراحی و طرز کار باس coreconnect در fpga های xilinx

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد روش های طراحی و طرز کار باس coreconnect در fpga های xilinx

سلام به همگی دوستان

من در دو مورد از دوستان راهنمایی می خوام که اگر لطف کنن و کمک کنن ممنون می شم.
    - اولین و مهم ترینش در مورد اصول طراحی با fpga هست. تو اینترنت منابعی که خیلی زیاده در مورد زبان های Verilog/vhdl هست. من با زبون verilog کار می کنم و با برنامه نویسی مشکلی ندارم. چیزی که من می خوام بدونم روش های طراحیه. مثلا در یک مثال ساده فرض کنید هدف ساخت یه data rate converter باشه. اینکه باید یه واحد capture و بعد یه fifo و در اتنها مثلا یه واحد انتقال داشته باشیم، اینا مربوط به طراحی میشه ، نه برنامه نویسی. یا مثلا روش های synchronization در دریافت داده سریال. از کدوم منابع می تونم کمک بگیرم ؟

- سوال دومم هم در مورد کار با باس coreconnect در fpga است. آیا باید حتما از ip هایی استفاده کنیم که رابط coreconnect رو داشته باشه؟ اگر من خودم یک ماژول داشته باشم که بخوام به باس وصل بشه، باید چی کار کنم؟ اگر دوستان منابعی رو در مورد کار با باس ها (هر باسی) در fpga می شناسند لطفا معرفی کنن.

پاسخ : روش های طراحی و طرز کار باس coreconnect در fpga های xilinx

دوستان یعنی واقعا اینجا کسی کار جدی با fpga نمی کنه ؟؟

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد روش های طراحی و طرز کار باس coreconnect در fpga های xilinx

سلام. اگه یک مقدار الکترونیک و HDL بدونی ساختن یک Fifo و کلا ساختارش خیلی ساده است.
      دونستن مفهوم یک Fifo و امثالهم ربطی به HDL نداره. رشته دانشگاهیت رو به من بگو شاید بتونم کمک کنم.

دیدگاه

من Ip Core به اسم coreconnect ندیدم. منطورت از کار با باسها چیه؟ یکم روشنتر بگو.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wonderboy_mfy
          سلام. اگه یک مقدار الکترونیک و HDL بدونی ساختن یک Fifo و کلا ساختارش خیلی ساده است.
          دونستن مفهوم یک Fifo و امثالهم ربطی به HDL نداره. رشته دانشگاهیت رو به من بگو شاید بتونم کمک کنم.
          دوست عزیر من فقط یه مثال زدم که منظورمو برسونم. بدیهیه که از fifo ساده تر دیگه نداریم. قصد من این بود که بگم مفاهیم طراحی ربطی به قدرت برنامه نویسی نداره. دو موضوع جدا از هم هستند. من منظورم رو بطور کامل در سوال توضیح دادم.
          من کارشناسی الکترونیک خوندم، ارشد هم مخابرات. با این حال نفهمیدم رشته تحصیلیم چه ربطی به سوالم داره. خوب مطمئنا کسی که داره با fpga کار میکنه یا تو رشته برق تحصیل کرده یا کامپیوتر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wonderboy_mfy
            من Ip Core به اسم coreconnect ندیدم. منطورت از کار با باسها چیه؟ یکم روشنتر بگو.
            بابت پاسخ خیلی ممنون
            coreconnect یه باس داخلی واسه fpga ها هست که IBM طراحی کرده. مثل همه باس ها این باس هم یه پروتکل داره که در هنگام استفاده باید لحاظ شه تا بشه باهاش کار کرد. اما هر باس یه معماری خاص خودش رو داره. سوال من اینه که اگر من بخوام یه ماژول یا یه مثلا core آماده به این باس وصل کنم، باید چه شرایط سخت افزاری رو در نظر بگیرم؟ یعنی تو محل اتصال رجیستر خروجی ماژول من با باس چه اتفاقی میافته؟ مثلا باید Mux بذارم؟ tristate ؟ منظورمو رسوندم؟

دیدگاه

به طور معمول لازم نیست نگران باسهای داخلی FPGA باشی. سنتزگر خودش چیزهای لازم رو قرار میده. (اگه منظورت رو فهمیده باشم)
              بد نیست یه چند تا مثال از اینترنت بگیری و بررسی کنی شاید مشکلت حل شه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X