ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2010/12/13
    7
    0

سوال در مورد روش هاي طراحي و طرز کار باس coreconnect در fpga هاي xilinx

سلام به همگي دوستان

من در دو مورد از دوستان راهنمايي مي خوام که اگر لطف کنن و کمک کنن ممنون مي شم.
    - اولين و مهم ترينش در مورد اصول طراحي با fpga هست. تو اينترنت منابعي که خيلي زياده در مورد زبان هاي Verilog/vhdl هست. من با زبون verilog کار مي کنم و با برنامه نويسي مشکلي ندارم. چيزي که من مي خوام بدونم روش هاي طراحيه. مثلا در يک مثال ساده فرض کنيد هدف ساخت يه data rate converter باشه. اينکه بايد يه واحد capture و بعد يه fifo و در اتنها مثلا يه واحد انتقال داشته باشيم، اينا مربوط به طراحي ميشه ، نه برنامه نويسي. يا مثلا روش هاي synchronization در دريافت داده سريال. از کدوم منابع مي تونم کمک بگيرم ؟

- سوال دومم هم در مورد کار با باس coreconnect در fpga است. آيا بايد حتما از ip هايي استفاده کنيم که رابط coreconnect رو داشته باشه؟ اگر من خودم يک ماژول داشته باشم که بخوام به باس وصل بشه، بايد چي کار کنم؟ اگر دوستان منابعي رو در مورد کار با باس ها (هر باسي) در fpga مي شناسند لطفا معرفي کنن.

2010/12/13
    7
    0

پاسخ : روش هاي طراحي و طرز کار باس coreconnect در fpga هاي xilinx

دوستان يعني واقعا اينجا کسي کار جدي با fpga نمي کنه ؟؟
    2008/02/22
    27
    0

پاسخ : سوال در مورد روش هاي طراحي و طرز کار باس coreconnect در fpga هاي xilinx

سلام. اگه یک مقدار الکترونیک و HDL بدونی ساختن یک Fifo و کلا ساختارش خیلی ساده است.
    دونستن مفهوم یک Fifo و امثالهم ربطی به HDL نداره. رشته دانشگاهیت رو به من بگو شاید بتونم کمک کنم.
    2008/02/22
    27
    0

من Ip Core به اسم coreconnect ندیدم. منطورت از کار با باسها چیه؟ یکم روشنتر بگو.
    2010/12/13
    7
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط wonderboy_mfy
    سلام. اگه يک مقدار الکترونيک و HDL بدوني ساختن يک Fifo و کلا ساختارش خيلي ساده است.
    دونستن مفهوم يک Fifo و امثالهم ربطي به HDL نداره. رشته دانشگاهيت رو به من بگو شايد بتونم کمک کنم.
    دوست عزير من فقط يه مثال زدم که منظورمو برسونم. بديهيه که از fifo ساده تر ديگه نداريم. قصد من اين بود که بگم مفاهيم طراحي ربطي به قدرت برنامه نويسي نداره. دو موضوع جدا از هم هستند. من منظورم رو بطور کامل در سوال توضيح دادم.
    من کارشناسي الکترونيک خوندم، ارشد هم مخابرات. با اين حال نفهميدم رشته تحصيليم چه ربطي به سوالم داره. خوب مطمئنا کسي که داره با fpga کار ميکنه يا تو رشته برق تحصيل کرده يا کامپيوتر.
    2010/12/13
    7
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط wonderboy_mfy
    من Ip Core به اسم coreconnect نديدم. منطورت از کار با باسها چيه؟ يکم روشنتر بگو.
    بابت پاسخ خيلي ممنون
    coreconnect يه باس داخلي واسه fpga ها هست که IBM طراحي کرده. مثل همه باس ها اين باس هم يه پروتکل داره که در هنگام استفاده بايد لحاظ شه تا بشه باهاش کار کرد. اما هر باس يه معماري خاص خودش رو داره. سوال من اينه که اگر من بخوام يه ماژول يا يه مثلا core آماده به اين باس وصل کنم، بايد چه شرايط سخت افزاري رو در نظر بگيرم؟ يعني تو محل اتصال رجيستر خروجي ماژول من با باس چه اتفاقي ميافته؟ مثلا بايد Mux بذارم؟ tristate ؟ منظورمو رسوندم؟
    2008/02/22
    27
    0

به طور معمول لازم نیست نگران باسهای داخلی FPGA باشی. سنتزگر خودش چیزهای لازم رو قرار میده. (اگه منظورت رو فهمیده باشم)
    بد نیست یه چند تا مثال از اینترنت بگیری و بررسی کنی شاید مشکلت حل شه.
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7