اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از روش عصبی با هر نرم افزاری که بشه برای یه مدل مدیریتی از طریق پرسشنامه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از روش عصبی با هر نرم افزاری که بشه برای یه مدل مدیریتی از طریق پرسشنامه

با سلام
    من میخوام از شبکه عصبی استفاده کنم روشش هم مهم نیست
    کارم اینطوریه که مثلا 100 تا پرسشنامه میدم که مثلا 30 تا سوال داره و مردم بهش اعداد 1 تا 5 امتیاز میدن
    این سوال ها در غالب یه مدل هست که به این صورته
    http://i.picasion.com/pic37/f15e672428473c36ad83910dec6f7b8a.gif

که سوالات پرسشنامه برای باکس های سمت چپ هست ( برای هر باکس حدودا 3 پرسش)
    می خام با شبکه عصبی روابط بین متغیرها(اعدادی که از پرسشنامه گرفتم) رو بسنجم ببینم رابطه معنی داری دارن یا نه
    یعنی تو این شکل می خام روابط بین فلش هایی که به یه باکس میان رو بسنجم

مثلا تو شکل، برای باکس های اثر همکار و اثر مدیر :
    1- رابطه اثر همکار را روی هنجار ذهنی بسنجم
    2- اثر مدیر رو روی هنجار ذهنی بسنجم
    3- اثر هنجار ذهنی رو روی قصد رفتاری بسنجم
    4- اثر اینا رو روی رفتار بسنجم

البته قبل از مرحله 1 باید اثر 3 تا سوال پرسشنامه رو روی اینا بسنجم
    به نظرم باید از MLP استفاده کنم
    چیزی بلد نیستم امیدوارم حوصله به خرج بدین و بگین راه حلشو
    از زحماتتون ممنونم
    مجتبی

پاسخ : استفاده از روش عصبی با هر نرم افزاری که بشه برای یه مدل مدیریتی از طریق پرسشنامه

کسی نیست که بلد باشهههههههههههههههه؟

دیدگاه

پاسخ : استفاده از روش عصبی با هر نرم افزاری که بشه برای یه مدل مدیریتی از طریق پرسشنامه

لینکت که فیلتره!!!!
      ولی حدود سوالت معلومه میتونی از طریق یک سری از متغیر ها سعی کنی یک سری دیگه رو حدس بزنی و سعی و خطا کنی تا دستت بیاد ولی به این راحتی ها هم نیست مهمترین قسمت اینه که سوال رو خوب تشریح کنی وگر نه پیاده سازی یک شبکه عصبی با 10 خط کد در matlab قابل پیاده سازی است!

دیدگاه

سلام ممنونم که جواب دادید
        اون لینک فیلتر نبود ولی اینم یه لینک دیگه
        http://www.img4up.com/up2/72279425116187481513.jpg
        لطفا یه توضیح مختصر بدین
        اصلا میشه راحت ارتباط بین چند تا متغیر رو با شبکه عصبی پیدا کرد ؟ با منطق فازی چطور؟
        اینم لینک آموزش فارسی اون چیزی که می خوام
        http://filebulk.com/sllqcdy5475j/__________________________________________________ ____GUI.doc.html
        یکی دیگه هم میذارم که محکم کاری شه
        http://www.upload4files.tk/download.php?file=113a31c629eea8cbc97d7e9717396781

طبق این مطلبی که گذاشتم این کار از طریق GUI راحت انجام میشه ولی چون من مبتدی هستم می خوام از شما سوال کنم که آیا شدنی هست یا نه؟
        و اینکه برای اینکه روابط بین دو یا جند تا پرامتر رو بدست بیارم باید از چه روشی استفاده کنم
        پیشاپیش ممنونم

دیدگاه

:angry: حتما باید بگم کسی نیست جواب بده تا یکی جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

یعنی چی ارتباطشون رو پیدا کنی؟؟؟؟؟
            علمی سخن بگو!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
            منظورت اینه که مثلا یه معادله بنویسی و ضرایبش رو پیدا کنی؟؟؟
            از منطق فازی خبری ندارم!!!!
            ولی بهتره برای پیدا کردن یه همچین چیزی به نرم افزار ها رجوع کنی مثلا متلب میتونه با یه سری داده ورودی و خروجی تابعی براش بدست بیاورد که البته خودش هم از همین چیزا استفاده میکنه به این طور که مثلا شبکه خودش رو با داده های ورودی تمرین میده بعد ورودی های دیگر رو از خودش به شبکه میده و به این ترتیب با محاسبه خروجی تمام نقاط دامنه یک تابع پس خود تابع را دارد.

دیدگاه

بالاخره یکی جواب داد-ببین داداش من اصلا MATLAB یا شبکه عصبی کار نکردم :eek:
              معمولا این کاری که می خوام بکنم رو با SPSS انجام میدن
              من می خوام بدونم هر کدوم از اون متغیرهای سمت چپ توی شکل چه نسبتی با متغیرهای سمت راست فلش دارن
              یعنی به نظرم SPSS آزمون فریدمن میگیره فکر کنم ، یا یه چیز تو مایه های رگرسیون
              یعنی رابطه ی متغیر فرعی با متغیر نهایی رو از نمودارشون و رگرسیون گیری نشون می ده که مثلا این متغیر روی متغیر اساسی تاثیر داره یا نه و اینکه مثلا ضریب تاثیرش چنده
              منظورم همون کار آماریه که توی تموم پایان نامه ها با SPSS انجام میدن دیگه
              من همون کارو می خام با MATLAB انجام بدم
              لطفا نگین چه کاریه و فلان ... ، اگه راهی داره که می دونم داره و خیلی سخت هم نباید باشه لطفا بگین
              فقط می خام کار آماری SPSS رو با MATLAB انجام بدم ، خیلی هم برام مهمه
              ممنونم

دیدگاه

من که راهی بلد نیستم!!!!!!!!!!
                کلا با spss هم کار نکردم !!! و نمیدونم شما داری درباره چی حرف میزنی و اون راهی که به ذهنم رسید رو گفتم!

دیدگاه

:cry2: :angry: بابا دمتون گرم
                  من می گردم راه SPSS رو پیدا می کنم
                  ولی یکی کمک کنه لطفاااااااااااااااااااااااا :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

سلام.
                    به نظر من میشه اینکار رو کرد.
                    ورودی های شما که عددی هست.
                    آیا میتونید خروجی های رو هم به صورت عددی مدل کنید؟
                    آیا پرسشنامه هایی با پاسخ قطعی هم دارید؟
                    مثلا اینکه اگر کسی فلان سوال رو اینطوری پاسخ داده باشه قطعا فلان رفتار رو خواهد داشت.

شبکه عصبی نیاز به آموزش داره، اول باید داده هایی رو با خروجی به اون بدید تا شبکه عصبی ارتباطی بین داده ها و خروجی رو یاد بگیره بعد از اون میتونید داده های جدید رو بدید و خروجی رو مشاهده کنید.
                    موفق باشید
                    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X