اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه یک سایت بسازیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه یک سایت بسازیم

سلام
    :NO:
    می خوام بدونم برای زدن سایت باید چه چیزهایی رو یاد گرفت و چه کارهایی انجام داد و چه برنامه هایی رو برای طراحی سایت یاد گرفت :eek:
    من مبتدی هستم رشته ی کامپیوتر هم نیستم که بگم چیزی میدونم :wow:
    پس لطفا از اولین کار تا آخرین کار مرا راهنمایی کنید
    تشکر از همگی
    :applause:
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

پاسخ : چگونه یک سایت بسازیم

سلام
    والا منم زیاد چیزی نمودم، ولی از من میشنوی بهتره که از وبلاگ نویسی شروع کنی چون اولا که رایگانه (مثل بلاگفا ،میهن بلاگ (وبلاگ های فارسی) و یا وردپرس ،بلاگر (وبلاگهای انگلیسی که البته زبان فارسی رو هم پشتیبانی میکنند)و..) دومن کار باهاش خیلی راحتتره نیاز به دانش خاصی نداره و سومن دستت تو نوشتن باز میشه وقتی که سایت زدی تقریبا میدونی چی به چیه...
    The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

برای ایجاد سایت، دو راه داری:
      1- بشینی برنامه نویسی یاد بگیری تا بتونی سایت طراحی کنی! خوب اینطوری برنامه نویسیت در زمینه Web application قوی میشه
      2- استفاده از cms که در عرض کمتر از 5 دقیقه یه سایت میره بالا! و گند میزنه تو کار ما برنامه نویسا
      http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

سلام ببخشین یکمی دیگه راهنمایی میخوام اگر میشه ممنون
        خدمت دوستم بگم که من وبلاگ دارم
        بهنام هم که درست و حسابی چیزی به من نرسونده که بفهمم
        من میخواستم دامین بخرم وصل وبلاگ کنم بعدش گفتم بیام ببینم شاید بشه سایت هم ساخت و وصل وبلاگ نکرد :wow:
        به ادرس دوستمم رفتم ولی بازم به اون چیزی که میخواستم بدونم و بفهمم و این که از کجا شروغ کنم نرسیدم
        مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

خب شما اول باید مشخص کنی که دوست داری سایتت به چه شکلی باشه؟ دینامیک یا استاتیک
          تو سایت های استاتیک،مطالب ثابت هستن و در سایت های دینامیک، میشه مطالب رو به راحتی اضافه کرد،عضو گیری کرد و ...(مثل همین انجمن)
          اگه میآ‌خوای استایک کار کنی آ‌میتونی از فرانت پیج استفاده کنی و اگه دینامیک میآ‌خوای میشه از سیستم های مدیریت محتوا مثل wordprees و جوملا و ... استفاده کرد(البته هاستت باید از PHP و SQL(اسمش دقیقا یادم نیست!) پشتیبانی کنه
          برای وصل کردن دامین به وبلاگ، با پشتیبانی ارائه دهنده وبلاگ تماس بگیر .اونا راهنماییت میآ‌کنن

دیدگاه

سلام
            ممنون از راهنمایی هاتون
            آیا در استاتیک یعنی دیگه نمیشه تغییری ایجاد کرد و بقیه نمی تونند دیگه نظری بدند یا برای ساخت قالب سایت احتیاجی نیست که ما برنامه نویسی بدونیم
            و بعد از ساختن قالب ما چه طوری اونو منتشر کنیم توی اینترنت مثلا ما یک مقداری فضا داشته باشیم خوب ما این قالبی رو که ساختیم چگونه وارد اینترنت کنیم
            مثلا قبلا هم دامنه رو خرید ه باشیم و ...
            اگر قصد داشته باشیم که وصل وبلاگ کنیم که زیاد مشکلی نیست ولی من می خوام بدونم اگر نخوام وصل وبلاگ کنم دامینمو باید چیکار کنم و این که قالب یا سایت و با چی بسازم و طراحی کنم و بعدش چطوری اونو وارد اینترنت کنم
            در ضمن دوست من ایا مقاله ای درباره ی همین ساخت سایت و سایت های دینامیکو و استاتیک یافت نمیشه ممنون
            :applause: :wow:

دیدگاه

تو سایت های استاتیک میشه مطلب اضافه کرد ولی باید خودت باید از اول اون صفحه رو طراحی کنی و دردسرش
              زیاده
              برای قالب سایت هم میآ‌تونید خودتون اقدام به طراحی کنید و هم از قالبآ‌های آماده(رایگان یا پولی)استفاده کنید

برای انتقال فیل ها به هاست(چه دینامیک و چه استاتیک ) باید به امکانات کنترل پنل هاست توجه کنید.بعضی از سایت ها FTP دارن و بعضی دیگه Web file manager، البته اکثرا هر دوتاشو دارن
              مثلا میآ‌تونی کل فایل هارو زیپ کنی و پلود کنی بعدش تو هاستت آن زیپش کنی.

دامین رو میآ‌خواید چی کارش کنید پس؟

دیدگاه

سلام مجدد
                دوستان حالا اگر بخوام قالب سایت طراحی کنم باید چه برنامه هایی رو یاد بگیرم و از چه نرم افزار هایی استفاده کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iranesabz
                  سلام مجدد
                  دوستان حالا اگر بخوام قالب سایت طراحی کنم باید چه برنامه هایی رو یاد بگیرم و از چه نرم افزار هایی استفاده کنم
                  پیشنهاد می کنم بری دنبال نرم افزار DreamWeaver.با این نرم افزار میتونی با چیدن دکمه ها و عکس ها سایتت طراحی کنی و نرم افزار ساده ای هم هست.
                  به صورتی که هم آدمهای مبتدی میتونن باهاش کارکنن هم طراح های نیمه حرفه ای.
                  من 12MB PDF آموزش فارسی ازش دارم که از اول خیلی ساده و روان توضیح داده.
                  اگر خواستی EMail برام تو پ.خ بذار که برات بفرستم

دیدگاه

سلام
                    دوست من نمیشه توی همین جا برام بزاری تا دانلودش کنم بقیه هم استفاده کنند
                    بهتر نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iranesabz
                      سلام
                      دوست من نمیشه توی همین جا برام بزاری تا دانلودش کنم بقیه هم استفاده کنند
                      بهتر نیست
                      اگر سایتی می شناسید که من PDF هارو توش پلود کنم منو راهنمایی کنید

دیدگاه

شما یه دامین می خری و یه هاست . بعد دقت می کنی ببینی هاستت از چه سایت ساز ها و چه پایگاه داده ای پشتیبانی می کنه . مثلا امروز فکر کنم ساده ترین سایت ساز دینامیک e107 باشه که پشتیبانی کامل فارسی هم داره . برای پیاده سازی همچین سایت دینامیکی اول یه پایگاه داده توی کنترل پنل هست می سازی ( توضیحاتش توی اینترنت پره!) بعد فایل های مربوط به اون سایت دینامیک رو توی ftp پلود می کنی . دسترسی ها رو تنظیم می کنی و وارد سایت میشی و سایت رو به اصطلاح اینستال می کنی و همهی توضیحات برای همه جور سایت سازی ( اصطلاح من درآوردی برای هسته های سایت های دینامیک!) توی اینترنت موجوده .
                        مثلا e107 رو توی سرچ کن سایت های زیادی میاد به فارسی انجمن -فروشگاه و.. هم با 2 دکمه به سایت اضافه میشه .
                        [hr]
                        از این حرفا بگذریم سال ها پیش یعنی فکر کنم از 12 سال پیش بود شایدم 13 سال پیش یه سایتی راه افتاد به اسم [glow=red,2,300]گفتمان [/glow]! اصلا کسی اسمشو شنیده اینجا!!!؟ با اجازتون من جزو کسایی بودم که در انفوان نوجوانی مشغول به تبدیل و فارسی سازی بخش های مختلف این سایت بودم . چون اون موقع این هسته های فارسی نشده بودن . بعدا با کمی تغییر پلگ این ها و کل سایت روی php nuke انتقال یافت . بعدا یه سایت زدن ایران-نوک و شاید اون اولین این سایت ساز ها رو فارسی گذاشت رو اینترنت . اصلا شاید دیگه php nuke وجود نداشته باشه و از رده خارج شده باشه اما این موضوع خلاصه کلی نوستالژیک بود :cry2: چه بدبختی ها کشیدیم واسه اون سایت ... بعد سرورش منتقل شد به انگلیس . ( یه دور شمسی قمری سرور این سایت کلا زد!) خلاصه تالار گفتگویی داشت با همه مشکلاتش ... سفره خونه تهران قرار گذاشته می شد... بزرگترین سات اون زمان به زبان فارسی و تنها سایت تالار گفتمان دار ایرانی بود! بعدا مجید آنلان و ... کپی برداری کردند .
                        خلاصه من که روزی بخشی از این روند توی ایران بودم امروز ( توی این 4-5 سال) اصلا نمیدونم چی جدید اومده و جه خبره ! اون موقع یکی با فرانت-پیج یه صفحه درست می کر همه می پرستیدنش اما ما که آوانگارد بودیم هیچی گیرمون نیمد
                        آخرین اسم یوزر من اونجا frog بود ..مدیر انجمن....... (یکی از مدیران) :redface:
                        حالا چه مانده بر جای ..جز مشت خاطراتی @};-
                        Gracias A La Vida
                        [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                        http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                        زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

سلام
                          دوست من این ایمیلمه ferhabad@yahoo.com
                          زمانی که فرستادی منو خبر کن
                          راستی پژوهان من نمیدونم چرا هرچی بیشتر می پرسم دارم بیشتر گیج می شم
                          یکی می گه htmel و نمی دونم xmel و یک نمیدونم چی .......... خلاصه ازتون میخوام یکمی دیگه این توضحتون مبتدی تر برام بگین و اینکه پایگاه داده ها چیه اصلا
                          تشکر از همه ی دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X