اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خیابان های نامرئی برای رفع مشکل ترافیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خیابان های نامرئی برای رفع مشکل ترافیک

سلام دوستان . این که میگم شاید عجیب :eek:( و حتی خنده دار ) به نظر بیاد اما به نظر من عملیه . یه چند وقت هست فکر می کنم همون طوری که آب یخ میزنه و حتی با ماشین از روش رد بشی نمیشکنه ، اگه بیایم و هوا رو هم کاری کنیم که یخ بزنه میتونیم ماشین رو از روش رد کنیم . مثلا در ارتفاع 5 متری بالاتر از سطح خیابون هوا رو منجمد کنیم . به این صورت میشه خیابون های نا مرئی داشت . حتی برای پل ها هم همینطور . دیگه نیازی به پل نداریم . حالا به نظر شما چقدر این ایده عملیه ؟ و اگه عملی بشه ازش استقبال میشه ؟
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

پاسخ : خیابان های نامرئی برای رفع مشکل ترافیک

حالا با چی می خواین منجمدش کنین؟
    با چی می خواین نو این شرایط نگه دارین؟
    اگر ماشین روش بود یهو گاز شد چی؟یارو با کله میاد پایین. :NO:
    بهر حال ایده ای هست خب
    «اگر واقعيات با نظريات هماهنگي ندارند، واقعيتآ‌ها را تغيير بده.»
    آلبرت انشتين

دیدگاه

بابا ما برای پول برق کولر میمونیم که میخواد یه اتاق کوچیکو سرد کنه، چه برسه به یخ کردن 5 متر بالاتر در فضای آزاد..... oo:
      ماشین از روی یخ رد بشه؟؟؟!!!! خوب سر میخوره :angry:
      ولی به نظر من سعی کن روی طرحهای عملی فکر کنی..... درسته همه کارها نشد نداره اما ببین واقعا به نظر خودت قابل انجامه؟؟!!!
      من اول فکر کردم قصد شوخی داشتی!!!.... :biggrin:
      موفق باشی
      چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

یک جایی خوندم که یک حرف قدیمی اروپایی هست که راجع به هر ایده نویی میگه:
        "مردم اول میگن با کتاب مقدس در تضاده. بعد میگن یک امر بدیهی هست. و در نهایت میگن همواره بهش معتقد بودن"

این ایده شما قبلا پیاده سازی شده. اگر به اصفهان تشریف بیارید میبینید که اغلب طول خیابان امام خمینی (شاپور جدید) همین هوای یخ زده شما در ارتفاع 5 متری هست و ماشینها هم از رویش رد میشوند. منتهی با کمی تفاوت:
        بجای هوای یخ زده از بتن استفاده کردن و بهش هم میگن "اتوبان دو طبقه"!

دیدگاه

ممنون از همه ی دوستان . راستش فکر نمیکردم اینقدر توی تحقق این طرح مشکل باشه. چون به نظر من از لحاظ عملی چیز سختی نباشه . اما این که کاربردی باشه ؟

دیدگاه

وقتی میگی تو ارتفاع 5 متری هوارو یخ بزنی، لابد برای اینکه یخه نشکنه یه متر هم ضخامت یخه هست!
            خوب حالا چطوری میخوای این یه متر یخ رو ایجاد کنی؟ طوری که زیرش و بالاش هوای گرم وجود داره؟

یه ایده هم من دارم برای اینکه ماشین روی این یخه سر نخوره: اگه روی این جاده یخی نمک بپاشیم ماشین سر نمیخوره! فقط یخه آب مشه!

چطوری میخوای هوای یخی درست کنی؟
            http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

خیابانهای زیرزمینی که استیبل تر و عمری تر هست.

البته ایده نو همیشه نو هست. ممکنه به روزگار منو شما اجرا نشه
              آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
              تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
              آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
              هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

برای فیلم های علمی تخیلی میتونه جالب باشه البته خیلی از این فیلمهای علمی تخیلی به واقعیت رسیده
                کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                ولتر

دیدگاه

عزیزم با وجود افزایش تولید گازهای گلخانه ای زمین داره گرم میشه ولی در سال 3011 احتمالا در مریخ این کار شدنی خواهد بود :agree:
                  جانم به فدای ائمه اطهار
                  می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان 88
                    سلام دوستان . این که میگم شاید عجیب :eek:( و حتی خنده دار ) به نظر بیاد اما به نظر من عملیه . یه چند وقت هست فکر می کنم همون طوری که آب یخ میزنه و حتی با ماشین از روش رد بشی نمیشکنه ، اگه بیایم و هوا رو هم کاری کنیم که یخ بزنه میتونیم ماشین رو از روش رد کنیم . مثلا در ارتفاع 5 متری بالاتر از سطح خیابون هوا رو منجمد کنیم . به این صورت میشه خیابون های نا مرئی داشت . حتی برای پل ها هم همینطور . دیگه نیازی به پل نداریم . حالا به نظر شما چقدر این ایده عملیه ؟ و اگه عملی بشه ازش استقبال میشه ؟
                    به نظر من هیچوقت از فکر کردن به چیزای جدید دست نکش.این هم یه ایده اس.آدمهای کمی هستند که مشکل خیابونها را از اون زاویه ای که تو نگاه کردی دیدن

دیدگاه

ایده خیلی خیلی جالبیه .

نباید انقدر به یخ و یخ زدن گیر داد و ایراد گرفت .

ممکنه راهی باشه که هوا رو انقدر چگال کنیم تا رفتار ماده جامد و پیدا کنه و یه ماشین بتونه از روش عبور کنه حتما لازم نیست یخ بزنه .

به هر حال یک ایده متفاوت نیاز به راه حل متفاوتم داره عزیزان ،
                      منظور دوستمون استفاده از یخچال و کولر نیست تا بشه هوا رو یخوند !

شاید هنوز فاز ی از هوا وجود داشته باشه که کشف نشده .
                      یا فازی از آب که جامد بشه اما با یخ زدن تفاوت داشته باشه .

حتما در مورد مواد حافظه دار اطلاعات دارید .
                      تصور کنید بشه مواد در دسترس و ارزون مثل آب یا هوا رو حافظه دار کرد .
                      این طوری یک پل هوشمند داریم که میتونه کار چندین پل مختلف و انجام بده .

ایده قشنگی بود مرسی :applause:

همیشه هر ایده ای که خیلی از زمان خودش جلو تر مطرح می شه با اقیانوسی از نمیشه و عملی نیست و نشدنیه و امکان نداره و بعضا تمسخر رو به رو میشه

چاکر همگی

دیدگاه

با تشکر از همه ی دوستان . اما من بازم فکر می کنم این ایده اونقدری کاربردی هست که بشه روش فکر کرد . حرف دوستمون moein درسته . حتما نباید هوا رو منجمد کرد و میشه به روشی اونقدر هوا رو فشرده کرد که در حد جامد باشه .

دیدگاه

خیلی ذهن خلاقی دارید. احسنت

دیدگاه

اصلا ماشین پرنده بسازی که خیلی راحتره .. تازه تو هر ارتفاعی که خواستی میشه مسیر تعیین کرد

دیدگاه

یخ زدن هوا فقط در نقاط سردسیر جواب میده
                              اما حجم پیدا کردن هوا و تبدیل شدنش به جامد همه جا میتونه مورد استفاده قرار بگیره

:agree:
                              من دنبال راهم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X