اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا اسید کاری Via رو هم از بین میبره ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا اسید کاری Via رو هم از بین میبره ؟؟

سلام
    با خوندن بعضی تاپیک ها متوجه این موضوع شدم که دوستان نوشته بودن در متالیزه کردن اول سوراخکاری میشه و سپس متالیزه و دست آخر اسید کاری
    با روش که دوستان گفتن 2 حالت وجود داره:
    در متالیزه کردن تمام سطح فیبر (قسمتهای مسی و غیر مسی یا سوراخ شده) را یک لایه فلز در بر میگیرد.

1) اگر این لایه فلزی قابل تجزیه شدن توسط اسید باشد که VIA ها نیز توسط اسید خورده میشوند.
    2) اگر لایه فلزی مقاوم در مقابل اسید باشد بخش هایی که باید از بین برود نیز در برابر اسید پایداری میکنند و از بین نمیروند.

پس چطوری میشه که وقتی اسید کاری میشه VIA ها میمونند و بخش های غیر لازم از بین میرن ؟؟؟
    ما که نمیتونم داخل VIA ها رو هم رنگدار کنیم
    چون گاهی اووغات VIA ها اونقدر باریکند که سوزن هم توش نمیره
    کسی میتونه جواب بده؟؟
    کسی از اینکارا کرده و جواب بگیره ؟؟؟؟ :biggrin:

پاسخ : آیا اسید کاری Via رو هم از بین میبره ؟؟

در روش متالیزه پوشش محافظ ضد اسید از قلع تشکیل میشه و از اسید سولفریک استفاده میشه و از لامینت برای قلع کاری استفاده میشه نه ضد اسید
    روش کار به این صورت است ( البته من خودم تا حالا متالیزه نکردم و یکی که بنظر میرسید استادکار است بهم گفته )
    1- اول سوراخ کاری
    2 - بعد متالیزه
    3- لامینت کشی هر طرف
    4- ظهور لامینت هر طرف با فیلم پزتیو ( که برخلاف چاپ یک رویه است زیرا در یک رویه فیلم لامینت نگاتیو است)
    5 - *** مهمترین مرحله **** قلع کار فیبر در حمام قلع ( در این مرحله هم via و هم تراک ها یک لایه قلع میگیره اگه دقت کرده باشید چون فیلم پزتیوه)
    6- پاک کردن لامینت
    7- اچ کاری با اسید سولفریک ( اسید سولفریک حلال مس است ولی برای قلع بی اثر است)
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

پاسخ : آیا اسید کاری Via رو هم از بین میبره ؟؟

نوشته اصلی توسط aliila
      5 - *** مهمترین مرحله **** قلع کار فیبر در حمام قلع
      سلام
      با تشکر از اطلاعات دوست عزیزمون فقط یک نکته رو یادآوری کنم مرحله پوشش دهی با فلز محافظ(قلع) توسط محلولهای الکترولیت و طی فرایند های آبفلزکاری انجام میشود و از حمام قلع استفاده نمی کنند.
      با تشکر
      زکات علم،نشر و پخش آن است.
      {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X