ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

اشکال طراحي مدار در Orcad و Proteus--فوري

با سلام.
    دوستان اين مدار رو ببينيد:

مدار يه تقويت کننده ديفرانسيلي سادست، که قراره براي يه بنده خدايي خيلي سريع انجامش بدم. مشکل اساسي من سر اينه که ولتاژي که بالاي منبع جريان هست 152KV- نشون ميده :angry: :angry:
    عين همين مشکل وقتي تو پروتئوس بستم هم بوجود اومد. اونجا هم همين ولتاژ منفي در اومد.
    چرا اين مشکل بوجود مياد؟ براي رفعش چه کنم؟ با اين وضعيت شکل موج خروجي مثل نويز ميشه.

لطفاً بهم کمک کنيد :cry2: :cry2:
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2008/06/04
    274
    2

پاسخ : اشکال طراحي مدار در Orcad و Proteus--فوري

حامد این جوری دقیقا نمیشه گفت مشکل از کجاست . ولی به احتمال زیاد از مقدار دهی المان ها باید باشه . المان ها رو یکی یکی عوض کن تا ببینی مشکل از کجاست . مثلا به جای ترانزیستور 2n سری bc بزار یا حتی مقدار و اسم مقاومت ها رو عوض کن.با دستگاه های اندازه گیری دیگه مثل اسکوپ هم اندازه بگیر نتیجه رو بیا بگو

تجربه ای که من دارم اینه که پروتوس به بعضی از المان یا حتی منابع تغذیه گیر میده و نتایج غلط میده
    موفقيت = يك درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ريختن
    (اديسون)
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_eca
    حامد اين جوري دقيقا نميشه گفت مشکل از کجاست . ولي به احتمال زياد از مقدار دهي المان ها بايد باشه . المان ها رو يکي يکي عوض کن تا ببيني مشکل از کجاست . مثلا به جاي ترانزيستور 2n سري bc بزار يا حتي مقدار و اسم مقاومت ها رو عوض کن.با دستگاه هاي اندازه گيري ديگه مثل اسکوپ هم اندازه بگير نتيجه رو بيا بگو

تجربه اي که من دارم اينه که پروتوس به بعضي از المان يا حتي منابع تغذيه گير ميده و نتايج غلط ميده
    نه عزيز، مشکل از اين چيزا نيست. من وقتي منب جريان رو بر ميدارم، ولتاژها همشون کاملاً منطقي ميشن. منتها جوابي نيست که من بخوام. در ضمن نمي تونم خودم با ترانزيستور منبع جريان بسازم. نمي دونم چرا درست کار نمي کنه.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2010/12/31
    4
    0

salam
    age tanzimate manabe va meghdar dehi ha sahih bshe
    mosalaman to tarahiee va maghadire mighavemat ha eshtebahii kardi
    1 bare dige maghadiro chek kon

2010/06/24
    مشهد
    949
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط taksun
    salam
    age tanzimate manabe va meghdar dehi ha sahih bshe
    mosalaman to tarahiee va maghadire mighavemat ha eshtebahii kardi
    1 bare dige maghadiro chek kon

دوست عزيز، مقدار دهي ها که معلومه توي شکل. و اشکالي از نظر مقدارهاشون نيست. مي گم وقتي منبع جريان رو بر ميدارم، مستقيم به زمين وصل مي کنم مدار درست ميشه. فقط اشکال وقتي هست که منبع جريان مياد. روي شکل ولتاژا معلومه.
    2005/11/18
    تهران
    1,181
    124

با سلام--اگر به مقادیر ولتاژها توجه کنید میبینید که ترانزیستورهای بالای منبع جریان قطع هستند و یعنی امپدانس خیلی بالایی دارند و شما دارید از انها توسط منبع جریان ایده ال جریان میکشید خوب طبیعی است که ولتاژ خیلی بالا برود شما یک مقاومت با منبع جریان موازی کنید تا از حالت ایده ال خارج شود.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط etgpsp
    با سلام--اگر به مقادير ولتاژها توجه کنيد ميبينيد که ترانزيستورهاي بالاي منبع جريان قطع هستند و يعني امپدانس خيلي بالايي دارند و شما داريد از انها توسط منبع جريان ايده ال جريان ميکشيد خوب طبيعي است که ولتاژ خيلي بالا برود شما يک مقاومت با منبع جريان موازي کنيد تا از حالت ايده ال خارج شود.
    بله، درست شد. ممنون از راهنمائيتون. :nice:
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7