اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

max485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

max485

سلام
    از اساتید چندتا سوال دارم
    کسی با آی سی max485- کار کرده توانسته تا برد 1000 متر جواب بگیره ؟ بصورت شبکه ای چه طور؟
    اگر میکرو ها شبکه شوند وتعداد زیاد باشند برد کم نمی شود؟
    حداکثر برد تست شده در محیط پر نویز وجواب گرفته شده چقدر هست؟
    نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.

پاسخ : max485

توی دیتاشیت هاش تا 4000 فوت حدود 1200 متر گفته که جواب میده
    اگه تعداد زیاد بشه یا برای اطمینان کار میتونی از همونها در وسط راه استفاده کنی
    یعنی یه دون توی فاصله 500 متری بزاری که فقط حالت تقویت کننده داشته باشه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

اگر نویز محیط بالاست بهتره از خیر این پروتکل بگذری و صاف برای سراغ پروتکل هایی مثل current loop یا TRL/2. این دومی با همون MAX485 هم جواب میده.

دیدگاه

من 700 متر رو جواب گرفتم. توی یه تعمرگاه نمایندگی ایران خودرو. حالا نمیدونم این شامل محیط های صنعتی میشه یا نه!!!!
        تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-63
          من 700 متر رو جواب گرفتم. توی یه تعمرگاه نمایندگی ایران خودرو. حالا نمیدونم این شامل محیط های صنعتی میشه یا نه!!!!
          میشه همون مدارت که جواب داده رو بزاری

قبلن تشکر میکنم

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام دادا

میشه همون مدارت که جواب داده رو بزاری
            دقیقاً همون example خودشه دادا. اگه نداری بگو بذارم.
            تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام
              از همه دوستان به خاطر جوابهایشان کمال تشکر وقدر دانی را دارم.

ولی سوال اینجا است اگر تعداد اتصالات زیاد باشد مثلا : 100 میکر رو بخواهی توسط یک شبکه همانطور که در دیتا شیتش کشیده بهم متصل کنی و فرض بر این باشه که فاصله هر میکر با مرکز این اتصالات این شبکه 100 متر باشد ،آیا جواب می دهد؟

اجازه بدهید سوال را طور دیگری مطرح کنم

من می خواهیم 100 میکرو رو به وسیله یک شبکه به صورت موازی باشند به هم متصل کنیم ،که فاصله هر میکرو بین 10 تا 50 متر می باشد این طور فرض کنید که100تا رشته سیم به طول های بین 10 تا 50 متر را از یک نقطه بهم متصل کردیم به طوری که فاصله هیچ دو میکرویی بیش از 100 متر نشود

حال می خواستم بدانم از چه آی سی استفاده کنم تا جواب بگیرم؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a_sara
                ولی سوال اینجا است اگر تعداد اتصالات زیاد باشد مثلا : 100 میکر رو بخواهی توسط یک شبکه همانطور که در دیتا شیتش کشیده بهم متصل کنی و فرض بر این باشه که فاصله هر میکر با مرکز این اتصالات این شبکه 100 متر باشد ،آیا جواب می دهد؟
                فاصله هر میکرو بین 10 تا 50 متر می باشد این طور فرض کنید که100تا رشته سیم به طول های بین 10 تا 50 متر را از یک نقطه بهم متصل کردیم به طوری که فاصله هیچ دو میکرویی بیش از 100 متر نشود
                اگر شما همه رو به هم وصل کنید که جواب نمیده چون شما در شرایط خوب می تونید 32 تا نود داشته باشید و بیشتر اگر بخواید وصل کنید باید یکی از این دو کارو انجام بدید
                1- هر چند تایی رو به هم وصل کنید و یک دستگاه تکرار کننده بذارید که اطلاعات اینهارو منتقل کنه
                2- در استفاده از سیم و مقاومت ها خیلی دقت کنید و عوامل نویز رو کم کنید بعد از یک آیسی دیگه استفاده کنید که الان اسمش یادم نیست و تا 128 نود رو ساپورت می کنه ولی با آیسی مکس نمی تونید این کارو بکنید .
                اما یه نکته دیگه اینه که شما نباید همه سیم ها رو یک جا بیارید و در یک محل به هم وصل کنید این مدل رو بهش می گن star و در این شبکه نباید از star استفاده کرد بهترین حالت اتصال در اینجا daisy chain (اتصال هر نود به نود بعدی ) یا استفاذه از bus اتصال همه نود ها به یک مسیر مرکزی است ... یه نگاهی تو google بندازید توپولوژی های 485 رو خوب توضیح داده
                Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

سلام
                  از آقای (syavash_kasraeee) بخاطر جوابتان کمال تشکر را دارم
                  به این شکل نگاه کنید

اگر خروجی های هر گره متصل به یک میکرو باشندو n =100 باشدو فاصله هر گره از گره مبدا(بین 10 تا 100متر) باشد آیا می توانم از پرتوکل rs485 استفاده کنم از چه آی سی؟
                  همچنین برای من مهم نیست که از rs485 استفاده کنم مهم اینه که بتونم این 100 میکرو را که در بعضی مواقع حکمslave ودر بعضی مواقع حکم master را دارند در راحترین مرحله سیم کشی با هر پروتکلی که کم دردسر وکم نویز و ارزان باشد بهم متصل کنم و در این پروژه سرعت مد نظر نیست. :nerd:

دیدگاه

میتونی از همین آی سی استفاده کنی و فقط سه تا مدول repeater وسط راه بذاری. فکر کنم از همه ارزونتر دربیاد. آی سی هایی که تا 384 میکرو رو هم جواب بده هست ولی گرون درمیاد. توی اجناس تکزاس میتونی پیدا کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
                      میتونی از همین آی سی استفاده کنی و فقط سه تا مدول repeater وسط راه بذاری. فکر کنم از همه ارزونتر دربیاد. آی سی هایی که تا 384 میکرو رو هم جواب بده هست ولی گرون درمیاد. توی اجناس تکزاس میتونی پیدا کنی.
                      بله استاد درست می گن باید رپیتر رو بذاری وگر نه نمیشه . من آیسی تا 128 تا شنیده بودم اما 384 تا رو نشنیده بودم میشه بگید چیه ؟
                      Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

سلام
                        ممنون از پاسختان
                        ولی من 384 تا نیاز ندارم همون 128 تا کفایت می کنه-همچنین تا اونجا که امکانش هست نباید repeater بکار برم.
                        بفرمایید چه شماره ای 128 تا جواب می ده ؟ و حدود چه قیمتی هست؟ :read:

راستی احتمالا repeater نمی تونه از نوع max 458 باشه چون ما هم سیگنال رفت داریم هم برگشت درصورتی که به صورت max 485 به صورت نمیه کار می کنه؟ درست می گم؟ :redface:

دیدگاه

درود
                          من در تکمیل صحبتهای دوستان اضافه کنم که این نمیشه از این آی سی ها برای بیشتر از این تعداد استفاده کرد به دلیل افزایش فاصله نیست،بلکه به خاطر امپدانس آنهاست،امپدانس آی سی های معمولی حدود 12 کیلواهم است.وقتی تعداد این آی سی ها زیاد بشه،به خاطر موازی شدن امپدانس خط میاد پایین (در این شرایط ممکنه بعضی از آی سی ها هم بسوزه)
                          شما از این آی سی ها نمی تونید به عنوان ریپیتر استفاده کنید چون دلیلش رو بالا گفتم
                          در واقع یا شما باید از آی سی هایی استفاده کنید که امپدانسشون بالاتر باشه و یا از ریپیترها که در واقع ایزوله هم هستند
                          به نظر من ساده ترینش همن ریپیتر هست؛قیمتش هم حدود 50 یا 60 هزارتومان میشه
                          در ضمن شما باید بایاس DC خط رو هم حفظ کنید،این کار رو با مقاومت های بایاس انجام می دهند،مقدار این مقاومت ها به تعداد نودها و مقاومت های ترمینیت بستگی داره
                          موفق باشید
                          در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
                          مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

لینک 384 تاییشو پیدا نکردم. حالا فرض کنیم 64 تاش لاف بوده باشه ولی 320 تاییش هست. یک نگاهی به این بندازین:
                            http://focus.ti.com/docs/prod/folders/print/sn65hvd1791.html

دیدگاه

شما میتونی از همین آی سی ها هم به عنوان تکرار کننده استفاده کنی اما بایستی این کارو به یک میکرو محول کنی. میکرویی که دو خط rs485 از هم ایزوله بهش وصل باشه. مثلا با استفاده از یک ATmega162.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X