اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی lcd با atmega16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی lcd با atmega16

سلام دوستان
    من پروژه ساعت رو بستم اما نمیدونم چرا کار نمیکنه
    یعنی فقط قسمت setting را تکرار میکنه نمیدونم اشکالش از کجاست هر کی میدونه کمک کنه خیلی واجبه
    یه فیلم هم از طرز کار مدار گرفتم دوستانی که فیلم رو گرفتن اون دوتا آیسی که کنار هم هستن به هم ربط ندارن mega 8 مال یه پروژه دیگیه
    لینک پروژه:http://www.4shared.com/get/1EkViZcR/time_temp_calender_2.html
    لینک فیلم:http://www.4shared.com/get/9av5iYfB/VIDEO0014.html
    دوستان اگه دقت کنید فقط lcd روشن و خاموش میشود و setting رو میاره نه ساعت رو نشون میده و نه چیز دیگری

پاسخ : راه اندازی lcd با atmega16

دوست عزیز
    به نظر من چون نوع پورت CوA تعریف نکردی.
    من زیاد وقت نداشتم که برنامه را چک کن اما احتمالا شما باید نقشه اتصال کلیدها را تغییر دهید.
    حالا اگه تونستم تا شب بررسی می کنم.
    موفق باشید
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

دوستان من از میکرو کنترول ها هیچی نمیفهمم یعنی هنوز شروع به کار کردن باهاشون نکردم
      اینا رو برا پروژه میخوام که خیلی واجبه لطفأ راه نمایی کنید

دیدگاه

دوستان این خیلی واجبه خواهشأ کمک کنید من فیوز رو هم رو 4 تنظیم کردم اما نشد اینجا کسی نیست بدونه مشکل مدار من از کجاست :cry2:

دیدگاه

سلام

اشکال از push button که به پایه 24 وصل شده است، اونو برشدار ببین درست میشه یا نه، اگه شد یا push button خرابه، یا بورد ویا درست نبستیش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط miladsrr
            سلام داداش شرمنده این درست نشد اگه میشه منو درست راهنمایی کنید
            ببین من فایل سورس رو ندیدم، ولی اگه همونیه که تو پروتئوس هستش(یعنی همون فایل هگز رو به میکرو دادی) به احتمال خیلی زیاد همونیه که گفتم، چیزه دیگه ای به فکرم نمیرسه، منم مبتدیم، واسه اینکه مطمئن بشی، تو پروتئوس push button که به پایه 24 وصل شده رو نگه دار ببین حالت مداره خودت دقیقاً اتفاق میفته، امیدوارم درست بشه، چون چیزه دیگه ایی به فکرم نمیرسه :sad:

دیدگاه

اصلاً هر چی push button داری رو بردار، همه سیماش رو هم بردار، ببین چی میاد رو lcd

دیدگاه

داداش همین کار رو کردم ولی هیچ چیز خواصی پیدا نشد
                یعنی همون حالت قبل اتفاق افتاد :sad:

دیدگاه

هر 3تا کلید رو برداشتم
                  ولی اتفاق خواصی نیفتاد :cry2:

دیدگاه

از اساتید کسی نیست جواب بده

دیدگاه

دوست عزیز
                      توی برنامه پورت C وAرا بصورت input تعریف کن
                      Config PORTA=Input
                      Config PORTC=Input
                      انشالله درست بشه
                      هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط miladsrr
                        سلام دوستان
                        من پروژه ساعت رو بستم اما نمیدونم چرا کار نمیکنه
                        یعنی فقط قسمت setting را تکرار میکنه نمیدونم اشکالش از کجاست هر کی میدونه کمک کنه خیلی واجبه
                        یه فیلم هم از طرز کار مدار گرفتم دوستانی که فیلم رو گرفتن اون دوتا آیسی که کنار هم هستن به هم ربط ندارن mega 8 مال یه پروژه دیگیه
                        لینک پروژه:http://www.4shared.com/get/1EkViZcR/time_temp_calender_2.html
                        لینک فیلم:http://www.4shared.com/get/9av5iYfB/VIDEO0014.html
                        دوستان اگه دقت کنید فقط lcd روشن و خاموش میشود و setting رو میاره نه ساعت رو نشون میده و نه چیز دیگری
                        سلام دوست عزیز .
                        پایه های C1 و c2 و c3 رو با یه مقاومت 1k به مثبت وصل کن . شاید بخاطر پول پ باشه .
                        http://www.sharjweb.com/

دیدگاه

سلام دوست عزیز .
                          پایه های C1 و c2 و c3 رو با یه مقاومت 1k به مثبت وصل کن . شاید بخاطر پول پ باشه .
                          این کارم کردم بازم جواب نداد
                          یکی دیگه هم از بچه ها بسته اون هم جواب نگرفت فکر کنم برنامه مشکل عملی داره :sad:

دیدگاه

کریستال ساعت رو تو مدار گذاشتی؟ (فکر کنم 32768HZ بود)
                            روی پورت c جی تگ وجود داره، فیوز بیت جی تگ غیر فعال هست؟(اگه نمی دونی بهتر پورتت رو عوض کنی، مثلا پورت d بزار)
                            پورت c رو هم ورودی تعریف کنید.
                            هیچ کس و هیچ چیز نمی تونه مانع رسیدنت به آرزوهات بشه مگر خودت

دیدگاه

لعهنت بر کسی که جی تق jtag رو اختراع کرد و گذاشت رو میکرو منو 1 ماه اواره کرد بود اولین بار که از فیوز بیت ها سر در نمیاوردم اگه بخوای بفهمی چیه باید باهاشون کار کنی یه چند تا میکرو رو بسوزونی قفل کنی بعد بفهمی فیوز بیت چیه :eek:
                              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X