اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 30 ولت 700 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 30 ولت 700 امپر

با سلام--سرانجام منبع تغذیه 30 ولت 700 امپری که در ابتدا قرار بود 1000 امپر باشد را ساختم ولی بدلیل نبود دیودهای فست امپر بالا و بوجه کم 700 امپر شد روش به کار رفته شیفت فاز با استفاده از TL494 است که با یک فلیپ فلاپ و یک گیت اندودر نهایت خروجیها شیفت فاز است.لازم به ذکر است که این منبع تغذیه نمونه جهت تست بوده و از لحاظ فیدبک و توان مشکلی ندارد و تنها باید بعضی از مشخصات نظیر محدود کننده جریان پل دیود در لحظه شروع--فیلترهای ورودی و خروجی (EMI)-نشان دهنده ولتاژ و جریان خروجی-کیس مناسب-فیوزهای ورودی و کلید قطع و وصل ورودی-اماده شود همچنین مقدار ولتاژ و جریان متغیر بوده و توسط دو پتانسیومتر از صفر قابل تنظیم است ولتاژ ورودی سه فاز با حفاظتهای لازم است که انشائ الله هنگامی که کاملا تکمیل شود اپلود خواهم کرد.سوییچها ای جی بی تی بوده و فرکانس 40 کیلو هرتز.وهیچ نوع اسنابری نیز استفاده نشده.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

پاسخ : منبع تغذیه 30 ولت 700 امپر

آقا عجب غولی ساختی من که از این مدارات سویچینگ سر در نمیارم اما قراره این منبع چه چیزی را روشن کند ؟؟امیدوارم موفق باشید
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

با سلام--البته راستش را بخواهید از خیلی وقت پیش ارزوی کار روی جریان بالا را داشتم و منتظر فرصتی بودم تا سرانجام پیش امد.و انهم راه اندازی یک موتور خاص دی سی 28 ولت جریان 600 امپری بود (یک پروژه کاری)که انرا ملاحظه کردید-ولی زمانی که شما موفق به ساخت چنین توانی میشوید کاربردها باز هم بیشتر میشود مثل منابع تغذیه جهت لیزرها-کوره های القایی-دستگاه جوش--کنترلر دور موتورها-مولدهای اشعه ایکس-فرستندهای توان بالای رادیویی-یعنی تجربه ساخت توان بالا شما را قادر میسازد که در هر رنجی از ولتاژ وجریان کار کنید.انشا الله اگر فرصت کافی داشته باشم نحوه پیچیدن ترانس و جایگیری قطعات را با عکس و توضیحات عرضه خواهم کرد.هدف اصلی از مطرح کردن ان هم این است که اولا با تبادل نظر میتوان بیشتر یاد گرفت و ایرادهای موجود را برطرف کرد و دیگر اینکه اگر کسی پروژه ای سراغ دارد که نیاز به توان بالا باشد میتوان با همکاری هم انجام داد.

دیدگاه

آقا تبریک میگم عجب چیزی ساختی؟!!!!!! این چقدر تمام شد؟تحصیلات و گرایش و سالهای فارغ التحصیلی شما چیه؟
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام..تبریک میگم..

من بالاترین توانی که کار کردم 400 وات بوده و توپولوژی پوش - پول با SG3525 ، البته این برای 1 سال پیشه :

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد.ح
            من بالاترین توانی که کار کردم 400 وات بوده و توپولوژی پوش - پول با SG3525 ، البته این برای 1 سال پیشه :
            از ترانسی که استفاده کردی معلومه که توانت بالا هستش . مدار شما dc to dc هستش
            یا از برق شهر استفاده کردی ؟
            ولتاژ و جریان خروجیت چقدره ؟
            باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

ایول بابا
              خدایش حال کردم
              ما تو یک سویچنگ کوچیک موندیم
              خیلی حال کردم
              هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
              بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
              میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

سایز ترانس EE110 و ورودی برق سه فاز-ولتاژ کاری 28 ولت و جریان 600 امپر و پیک 30 ولت 700 امپر - خروجی48 عدد خازن 2200 میکرو 50 ولت که موازی شده اند و هر قطب یک صفحه کامل مسی است.سلف خروحی 2 دور با فاصله هوایی که سلف حاصل 1.5 میکرو هانری-اولیه هسته 13 دور و ثانویه هر کدام 1 دور.خازن سری با ترانس نیز12 عدد خازن 2.2 میکرو پلی استر 750 ولتی.خازن پل دیود 2 عدد خازن 6800 میکرو 400 ولتی که با هم سری هستند.ای جی بی تی ها 2عدد skm75g123de و دیودهای خروجی در هر طبقه 2 عدد دیود DSEI2X121-02A اکپری 200 ولتی.پل ورودی نیز یک عدد پل دیود 1600ولتی 100 امپری 3 فاز.فیوز ورودی نیز یک فیوز اتوماتیک 63 امپری 3 فازویک کنتاکتور 63 امپری 3 فاز.البته همانطور که گفتم تا تکمیل شدن از نظر شکل ظاهری یک مقدار کار دارد.ولی از نظر قدرت و فیدبک مشکلی نبود.

دیدگاه

خسته نباشی مهندس...من که تو 100 امپر موندم میفهمم 700 امپر یعنی چی....
                  درباره توپولوژی چیزی نگفتید؟(فول بریج که نیست) این igbt های گردن کلفت رو با چی راه انداختین؟
                  مهندس درباره این شیفت فاز مقاله ای ندارید؟ شاید ما هم تو دستگاه جوش استفاده کردیم...
                  این تازه شروع سوالاته مهندس...من واقعا به این تجربه شما احتیاج دارم...
                  ازتون واقعا ممنونم که این پروژه رو تو انجمن گذاشتید.

دیدگاه

با سلام--توپولوژی فول بریج از نوع شیفت فاز --http://up.iranblog.com/images/jqywbow1lfq5hx87x2x.pdf

دیدگاه

ممنون مهندس درباره ترانس و اینکه از چه سیمی استفاده کردید هم توضیح بدید لطفا ظاهرا از لاتون استفاده کردید...
                      مهندس علت خاصی داشت از tl494 استفاده کردید؟ ایسیهای مخصوص شیفت فاز خوب نیستند؟ گیت درایورتون چی بود؟
                      مهندس skm75g123 تو فرکانس 40کیلو خوب جواب میده؟ قیمتش چقدر شد؟
                      بسیار ممنون

دیدگاه

با سلام--برای اولیه 60 عدد سیم 0.50 که بهم تابیده شده اند و ابتدا 7 دور پیچیده شد سپس 3 لایه ورق مس ضخامت 0.5 میلی متر و عرض 60 میلی متر که ایزوله شده و دو سر انتهای هر ورق شمش مسی لحیم شده تا به دیودها وصل شود و وسط انها نیز ورق مسی برای سر وسط لحیم شده و این ورقها به عنوان ثانویه پیچیده شده و سپس عایق شده و ادامه اولیه روی انها پیچیده شده.علت استفاده از 494 یمی کران بودن ای سی شیفت فاز و دوم نبودن ان در بازار--گیت درایور هم از ترانزیستور و ماسفت استفاده شده بعدا شماتیک انرا اپلود میکنم-بله در این فرکانس و حتی بالاتر تا 70 کیلو هم سوییچ میکند.قیمت 65 هزار تومان.
                        سپس

دیدگاه

سلام
                          بابا ای ول داره به مولا... :nice: :nice:
                          آقا شبیه بمب شده اونم از اون بمب ها که باش آسمون خراش ها رو نابود میکنن!!!
                          تبریک بهتون میگم.
                          خیلی جالب بود.
                          موفق باشید
                          یا علی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
                            از ترانسی که استفاده کردی معلومه که توانت بالا هستش . مدار شما dc to dc هستش
                            یا از برق شهر استفاده کردی ؟
                            ولتاژ و جریان خروجیت چقدره ؟
                            بله - DC به DC هست.
                            ولتاژ ورودی در محدوده 12 ولت
                            خروجی دوبل 40 ولت ، 200W+200W

دیدگاه

اوه اوه باریکلا داره! تبریک میگم ولی عکسی چیزی نزاشتین! :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X