اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار سنسور UV

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار سنسور UV

سلام..
    من برای یه پروژه باید این سنسور رو استفاده کنم..
    مطلب مهم اینه که این سنسور خیلی حساسه... قیمتش هم 150 هزار تومنه
    این سنسور رو من به adc میکرو وصل میکنم...
    فقط مطلب بایاس این سنسوره که با 3 ولت کار میکنه و با حداکثر جریان 1 میلی امپر..
    مداری رو که پیشنهاد میکنین به چه صورته!!!؟؟؟

http://www.jk-sensor.com/UserFiles/File/UV/UV-T20.pdf

پاسخ : مدار سنسور UV

سلام دادا.
    من که مشکلی نمیبینم.
    برای جریان که المان به اندازه مصرفش جریان میکشه.
    در مورد ولتاژ هم میتونی از یه رگولاتور متغیر برای ساخت اون استفاده کنی. مثل lm317.
    برای adc هم ولتاژ مرجع رو روی همین 3 ولت میذاری و با دقت بسیار خوبی میخونی.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

منظورتون برای ولتاژ مرجع اینه که من AVCC و AREF رو به 3 ولت بدم!!!!!
      چون سنسور یه کم گرونه به نظرتون چه مدرای رو کنارش بزارم که در صورت هر گونه ولتاژ اضافی یا هر چیزه دیگه محافظت بشه!!! یا اینکه همون رگولاتور کافیه!!!اخه بعضی از این رگولاتور های تثبیت ولتاژ که مثلا 5 ولت هستن 5.3 خروجی میدن!!!!. یه زنر هم بزارم؟؟!!!.. رگولاتور که شما معرفی کردین 3.3ولته یا 3 ولت!!!!

دیدگاه

سلام دادا.

منظورتون برای ولتاژ مرجع اینه که من AVCC و AREF رو به 3 ولت بدم!!!!!
        منظورم اینه که ولتاژ مرجع رو بذار روی 3 ولت. برای این کار نباید به هردوی این پین ها ولتاژ بدی. درغیر این صورت میکرو آسیب میبینه. اگه ولتاژ مرجه رو روی avcc گذاشتی پین aref رو با یه خازن 104n زمین کن.

چون سنسور یه کم گرونه به نظرتون چه مدرای رو کنارش بزارم که در صورت هر گونه ولتاژ اضافی یا هر چیزه دیگه محافظت بشه!!! یا اینکه همون رگولاتور کافیه!!!اخه بعضی از این رگولاتور های تثبیت ولتاژ که مثلا 5 ولت هستن 5.3 خروجی میدن!!!!. یه زنر هم بزارم؟؟!!!.. رگولاتور که شما معرفی کردین 3.3ولته یا 3 ولت!!!!
        ایده زنر ایده خوبیه. اونی که من معرفی کردم یه رگولاتور متغیره که با بایاس کردن پین adjast میتونی از 1.4 ولت تا Vin را توی خروجی داشته باشی.
        شما میتونی با این آیسی ولتاژ دقیق 3 ولت رو راحت بسازی. درضمن سنسور با 0.2/ 0.3 تغییر ولتاژ که نمیسوزه. اگه هم فکر میکنی آسیب میبینه با 2.8 راش بنداز.
        تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام..
          خیلی خیلی ممنون!!!
          من در مورد ولتاژ مرجع تو کتاب کاهه این طور دیدم که وصل کرده!!!
          یه مسئله دیگه.. شما یه نگاه کوچک به دیتا شیتش بنددازین ببینین چیزی دستگریتون میشه!!
          من میخوام uv خطرناک رو دریافت کنم و با مقدارش!! میشه فرمولش رو از دیتا شیتش در اورد؟؟
          کل دیتا شیتش 1 صفحه است!!! هیچ اطلاعات دیگه هم نداره!!!
          بازم ممنونم!!

دیدگاه

سلام دادا.
            منم چیزی نفهمیدم. جدولی، چیزی نداره؟
            تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام..
              همش همینه... :cry: :cry:
              به نظرت برای شناسایی نور uv باید چیکار کنم؟؟؟ تو بازار تهرون فقط یه مغازه داره اونم 2 تا دونه اورده...
              چی کارش کنم؟؟؟ :angry:
              تو اینترنت هم سرچ کردم هیچ اطلاعاتی نبود در مورد این سنسور که تو ایران هست...
              ممنونم..... :cry:

دیدگاه

سلام دادا.
                برای شناسایی نور uv باید از گیرنده هایی استفاده کنی که طیف فرکانسی uv رو داشته باشه. این آیسیهای تشخیص رنگ و شدت نور مثل tsl230d شاید بتونه کمکت کنه. اگه هم نشد همون سنسور کارت رو راه میندازه. اون متناسب با شدت uv بهت ولتاژ میده. میتونی با سعی و خطا یه رابطه براش پیدا کنی.
                تشکر لازم نیست!

دیدگاه

با سلام
                  من هم قراره بری پروزه ام سنسور uv درست کنم لطفا کمکم می کنید.هیچ منبعی در اختیار ندارم
                  notty_negar@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-63
                    سلام دادا.
                    منظورم اینه که ولتاژ مرجع رو بذار روی 3 ولت. برای این کار نباید به هردوی این پین ها ولتاژ بدی. درغیر این صورت میکرو آسیب میبینه. اگه ولتاژ مرجه رو روی avcc گذاشتی پین aref رو با یه خازن 104n زمین کن.
                    ایده زنر ایده خوبیه. اونی که من معرفی کردم یه رگولاتور متغیره که با بایاس کردن پین adjast میتونی از 1.4 ولت تا Vin را توی خروجی داشته باشی.
                    شما میتونی با این آیسی ولتاژ دقیق 3 ولت رو راحت بسازی. درضمن سنسور با 0.2/ 0.3 تغییر ولتاژ که نمیسوزه. اگه هم فکر میکنی آسیب میبینه با 2.8 راش بنداز.
                    lm317 به هیچ وجه استفاده نکن
                    بگردی رگلاتور فیکس 3 ولت هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X