اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره شبکه عصبی چند لایه در متلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره شبکه عصبی چند لایه در متلب

سلام
    ممنون به فکر کسانی که احتیاج به کمک دارند هستید!
    من زیاد تو متلب وارد نیستم. برای شبکه عصبی لازمش دارم. یه شبکه چند لایه پرسپترون و می خوام ازش برای تقریب تابع استفاده کنم. یعنی ورودی هامو بتونم در لایه اول بهش بدم .حدود 2 تا لایه پنهان داشته باشه با توابع غیر خطی و لایه آخر تابع خطی. شنیدم شبکه عصبی کار رگرسیون و می کنه. نمی فهمم چه جوری این خروجی و بهم میده؟
    چند تا سوال دیگه:
    1.مثلا 3 تا متغیر ورودی دارم که هر کدوم 20 تا مقدار دارند. . 2 تا خروجی هر کدام با 20 داده. اینها رو تو اکسل باید وارد کنم یا ت. اکسس یا اینکه قبل نوشتن دستورهای تعریف شبکه و غیره باید به شکل ماترسیی تو متلب بنویسم؟

ممنون

پاسخ : سوال درباره شبکه عصبی چند لایه در متلب

سلام
    تابع newff تو متلب برات شبکه عصبی MLP با مشخصات دلخواه رو میسازه، help متلب در مورد تابع newff را بخونی جواب سوالات بالا را میگیری.
    موفق باشی.

دیدگاه

سلام یه سر به لینک زیر بزن:

http://mathworks.ir/matlab-learning/48-neuralnetworks/130-ann1
      مجتبی آیتی نیا
      https://telegram.me/universityprojects

دیدگاه

سلام. میشه توضیح بدین با کد نویسی چطور میشه یه شبکه با 2 لایه پنهان ساخت. مخصوصاً با دستور newff که بصورت default فقط یک لایه پنهان تولید میکنه

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          برداشت من از نیاز شما به شبکه ی عصبی فکر نمی کنم نیاز به کد نویسی داشته باشه
          با تولباکس NNTOOLS کار کنید راحت تر هستید. استفاده ازش هم خیلی سادست. کافیه تو محیط مطلب دستور nntool رو بزنید. محیط گرافیکی تولباکس هم انقدر ساده هست که فکر نمی کنم براتون سخت باشه.
          اگه MATLAB نسخه ی 2009 به بعد داشته باشید این تولباکس توی خروجی هاش براتون نمودار رگرسیون رو هم می کشه
          موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X