اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی برقراری ارتباط کارتخوان اتوبوس با دیتا بیس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی برقراری ارتباط کارتخوان اتوبوس با دیتا بیس

از دوستان کسی میدونه توی اتوبوس ها که جدیدا از کارتهای rfid استفاده میشه دستگاه بعد از خواندن کارت چه طوری با دیتا بیس ارتباط برقرار میکنه؟روش wirlesse ولی به چه صورت لطفا اگر کسی اطلاعات دقیقی داره توضیح بده ممنون.....

پاسخ : چگونگی برقراری ارتباط کارتخوان اتوبوس با دیتا بیس

ارتباط با دیتا بیس برای چه کاری؟ اگر منظورتون اینه که چطوری می فهمه هر کارت چقدر موجودی داره و ازش کم کنه ، که اطلاعات داخل خود کارت هست و توی کارت نوشته میشه اگر چیز دیگه ای مد نظرتون هست بفرمایید
    Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

بعید میدونم داخل کارت چیزی جز کد مشخصه کارت ذخیره بشه . فکر کنم همشون به یه دیتا بیس وصل باشن :question: :question: :question:
      A-Hosseini

دیدگاه

یعنی مثل کارتهای تلفن توی خودشون باشه؟!!! فکر کنم به دیتا بیس وصل بشن آخه این کارتهایی که نوار مشکی دارن که ..... :angry:نمیدونم ولی سرچ کن ببین شرکتی که اینارو تولید میکنه پیدا میکنی؟بعد ببین اطلاعات میده یا نه.اگه داد به ما هم بگو :agree: :applause:
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

این کارت ها داخل خودشون حافظه هایی دارن که بعد از این که کارت را گذاشتید از روی اون کارت یه مقداری را کم میکنه

بعدا هم که شارژ میکنید روی اون کارت اعداد جدیدی نوشته میشه

من میخواستم ببینم کسی روش اتصال به این کارت ها را بلد هست یا نه ؟
          ایا کارت خامش جایی وجود داره؟

دیدگاه

تو کارشناسی ابزار دقیق در علمی کاربردی درسی هست که اسمشم دقیق یادم نیست ولی این ترم جدید میرم کارشناسی یاد گرفتم به همه میگم :wow:الان شرمندم به خدا ولی میدونم این کارتها رو در همین تهران شرکتهایی میزنن خامشم نباید باشه چون احتمال سو استفاده هستش ودر ضمن من میگم از شرکتهاش بپرس آخه من دقیقا مناقصه خرید این کارتهارو بارها در روزنامه دیدم که بانکها میخرن.
            جانم به فدای ائمه اطهار
            می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

این کارتا دیتا توشون کد میشه
              ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r.babazadeh
                این کارتا دیتا توشون کد میشه
                خوب میشه بیشتر اطلاعات بدین؟
                جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

سلام
                  کارت های اتوبوس و مترو از نوع RFID هستند . و توی دسته بندی مایفر جا میگیرند.
                  این کارتها بسته به نوعشون از 1K تا 4K حافظه دارند .
                  حافظه درون کارت ها به قطعات به نام سکتور تقسیم شده اند و هر سکتور تعداد مشخصی بایت داره . پس برای نوشتن بر روی کارت شما این مراحل را انجام بدید
                  1- تک کارت خوانده شود.
                  2- با استفاده از تک کارت ، کارت انتخاب میشود.
                  3- با کلمه عبور به کارت لاگین میکنیم
                  4- سکتور مورد نظر را انتخاب میکنیم
                  5- نوع دستور ( خواندن یا نوشتن ) را انتخاب میکنیم
                  6- صحت اطلاعات را چک میکنیم
                  7- لاگ اوت میکنیم

در سیستم مترو و اتوبوس با استفاده از این روش استفاده از دیتابیس را به حداقل میرسانند . چون تمامی تراکنش بر خلاف کارت های بانکی مغناطیسی برروی کارت ذخیره میشود .

نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARST
                    سلام
                    کارت های اتوبوس و مترو از نوع RFID هستند . و توی دسته بندی مایفر جا میگیرند.
                    این کارتها بسته به نوعشون از 1K تا 4K حافظه دارند .
                    حافظه درون کارت ها به قطعات به نام سکتور تقسیم شده اند و هر سکتور تعداد مشخصی بایت داره . پس برای نوشتن بر روی کارت شما این مراحل را انجام بدید
                    1- تک کارت خوانده شود.
                    2- با استفاده از تک کارت ، کارت انتخاب میشود.
                    3- با کلمه عبور به کارت لاگین میکنیم
                    4- سکتور مورد نظر را انتخاب میکنیم
                    5- نوع دستور ( خواندن یا نوشتن ) را انتخاب میکنیم
                    6- صحت اطلاعات را چک میکنیم
                    7- لاگ اوت میکنیم

در سیستم مترو و اتوبوس با استفاده از این روش استفاده از دیتابیس را به حداقل میرسانند . چون تمامی تراکنش بر خلاف کارت های بانکی مغناطیسی برروی کارت ذخیره میشود .
                    دوست من تا جایی که من میدونم و کار کردم rfid فقط داخلش یک کد ذخیرست همین اگر قرار بود که خودش حافظه داشته باشه که امنیت نداشت امنیتش به داشتن دیتا بیس که نمیدونم با چه روشی به هم کانکت میشن!!! :angry: :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nta_xyz
                      دوست من تا جایی که من میدونم و کار کردم rfid فقط داخلش یک کد ذخیرست همین اگر قرار بود که خودش حافظه داشته باشه که امنیت نداشت امنیتش به داشتن دیتا بیس که نمیدونم با چه روشی به هم کانکت میشن!!! :angry: :cry2:
                      عزیز من rfid که یک نوع نیست کلی نوع داره همونطور که دوستمون گفت این نوع مایفر تا 4k حافظه داره و امنیتشم بالاست
                      تازه از این بیشتر هم انواعی هستند که امنیت خیلی بالاتری دارند و اطلاعاتشون قابل دسترسی نیست
                      وقتی به این کاملی توضیح دادن شما به جای تشکر از ایشون ، فرضیات خودتون رو با ایشون مقایسه می کنید!!!
                      Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nta_xyz
                        بله . شما هم حق دارید . یک نوع کارت RFID هست که فقط کد داره که بیشتر برای سیستمهایی که قرار نیست اطلاعاتی روی کارت ذخیره بشه استفاده میشه . مثل انبار ، کتابخانه . فرکانس کاری این کارت ها هم معمولا 125 کیلوهرتز هست .
                        نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARST
                          بله . شما هم حق دارید . یک نوع کارت RFID هست که فقط کد داره که بیشتر برای سیستمهایی که قرار نیست اطلاعاتی روی کارت ذخیره بشه استفاده میشه . مثل انبار ، کتابخانه . فرکانس کاری این کارت ها هم معمولا 125 کیلوهرتز هست .
                          سلام من میخوام بپرسم که منظور شما از این کارتهای کاغذیه؟یعنی بلیطهای کاغذی مترو یا اتوبوس که یک نوار سیاه دارن؟
                          2-این کارتهای مغناطیسی بانکها چی؟راجع به اونها هم اطلاعاتی دارید؟
                          جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

سلام . منظور من کارت های اعتباری مترو هست . نه این 1 یا چند سفره ها که مغناطیسی هستند.
                            کارت های بانکی هم به دو دسته مغناطیسی و هوشمند تقسیم میشوند . مغناطیسی کارتهایی هستند که یک نوار باریک مشکی پشت کارت دارند . این نوار اگه اشتباه نکنم به 4 سکتور تقسیم شده که اطلاعات کلی کارت از قبیل شماره کارت . نام بانک و ....( اطلاعات کم ارزش) ذخیره میشه . پسورد هم بروی کارت قرار نداره ( کارت های بانک تجارت )
                            اما دسته دوم کارت های هوشمند هستند که علاوه بر نوار مغناطیسی از یک چیپ هم استفاده میکنند مثل کارتهای بانک کشاورزی .
                            نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

ممنون مهندس.من باید بفهمم RFID این وسط چکاره هست؟
                              جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X