اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور القایی تک فاز دوسرعته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور القایی تک فاز دوسرعته

سلام دوستان
    در مورد موتورهای القایی تک فاز دوسرعته کسی می تونه به من کمک کنه؟ نمونه این موتورها موتور ماشین لباسشویی های اتوماتیکه که معمولا دارای یک خازن دائمی هستند
    در مورد ساختار داخلی این موتورها ، نحوه اتصال سیم پیچ های اصلی و کمکی و خازن ، نحوه تغییر جهت گردش و...

پاسخ : موتور القایی تک فاز دوسرعته

نوشته اصلی توسط akamseda
    سلام دوستان
    در مورد موتورهای القایی تک فاز دوسرعته کسی می تونه به من کمک کنه؟ نمونه این موتورها موتور ماشین لباسشویی های اتوماتیکه که معمولا دارای یک خازن دائمی هستند
    در مورد ساختار داخلی این موتورها ، نحوه اتصال سیم پیچ های اصلی و کمکی و خازن ، نحوه تغییر جهت گردش و...
    سلام به نظر من اطلاعاتی که شما بهش احتیاج دارین در کتاب کارگاه سیم پیچی هنرستان موجود باشه
    براي تشكر از امتياز مثبت استفاده كنيد . have a nice time

دیدگاه

سلام دوست عزیز خب اول یه توضیح کلی بدم برای تغییر جهت گردش باید جای دو سر اصلی یا یا کمکیس رو تغییر بدی نسبت به خودش اما برای دوسرعته خب برای تغییر سرعت چند تا پارامتر بستکی داره اولیش فرکانس که باید تغییر کنه دومیشم قطب و البته با دامنه ولتاژ که اونم برا موتورای خیلی کوچک.....برا تغییر فرکانس اینورتر لازمه ........اما قطبا میمونه مثلا کولر دور کندش 6 قطبه دوره تندش 4 قطب پس یه کمکی یه تند یه کند لازم داریم.... ولبته در هر لحظه یا تند تو مدا یا کند ..کمکی هم تو موتر کولر از مدار خارج میشه...فقط برای ابتدای راه اندازی چه کند بزنی چه تند تند تو مداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda
        سلام دوستان

درود.
        موتورت چند تا سیم داره ؟ 4یا5 ؟
        ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X