اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پس از Auto Route چه گونه می توان ترکهای متصل نشده رو در انبوه ترکها پیدا کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پس از Auto Route چه گونه می توان ترکهای متصل نشده رو در انبوه ترکها پیدا کرد؟

سلام به همگی .
    1- می خواستم بدونم که وقتی از auto route استفاده می کنم یکی دوتا رو کانکشن فیلد می ده و ارتباط برقرار نشده . چطور می تونم که اتصالاتی که برقرار نشده رو پیدا کنم در میان انبوه ترکها ؟
    2-حداقل طول ترک ها برای بوردهای آرم چه قدر خوبه بگیرم ؟
    3- حداقل clearance رو برای این بوردها چه قدر بگیرم خوبه ؟

ممنون :job:

پاسخ : پس از Auto Route چه گونه می توان ترکهای متصل نشده رو در انبوه ترکها پیدا کرد؟

1- یه کم زوم کنید . به راحتی می تونید مسیرهایی که با خط سفید به هم متصل شدن رو ببینین .اگه بردتون شلوغ بود shift + m رو بزنین تا راحتتر بتونین پیداش کنین
    2- ضخامت رو شما می تونین از 0.254 هم استفاده کنین برای چنین بردهایی که جریان کشی ندارن . اما پیشنهاد 0.4 ه .
    3- 0.25

دیدگاه

پاسخ : پس از Auto Route چه گونه می توان ترکهای متصل نشده رو در انبوه ترکها پیدا کرد؟

TOOLS/DESIGN RULES CHECK/RUN DESIGN RULE CHECK
      It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sazesh
        1- یه کم زوم کنید . به راحتی می تونید مسیرهایی که با خط سفید به هم متصل شدن رو ببینین .اگه بردتون شلوغ بود shift + m رو بزنین تا راحتتر بتونین پیداش کنین
        2- ضخامت رو شما می تونین از 0.254 هم استفاده کنین برای چنین بردهایی که جریان کشی ندارن . اما پیشنهاد 0.4 ه .
        3- 0.25
        این shift+M خیلی باحال بود. ت. محیط 3D هم کار میکنه. البته خیلی جالب و متفاوت

دیدگاه

من راه اصولیشو نمیدونم (راستش تا الان دنبالش نگشتم) ولی
          همه لایه ها رو غیر فعال میکنم نتهای سیم کشی نشده دیده میشه

دیدگاه

من که اصلا اطمینان نمیکنم
            وقتی که نتونه کامل روت کنه آنروت آل میکنم و سعی میکنم پلیسمنت رو عوض کنم
            تا همه چی درست باشه
            و وقتی روت میکنم کامل انجام بشه
            بعد تصحیح میکنم چیزیو که کشیده
            چون گاهی ترک ها با هم اتصال پیدا میکنن و جز رسم شده ها هستند و اینو نمیبینید
            بردو بزنید ار نمیکنه
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات
            کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
            شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
            فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

من که تاحال نتونستم یک مدار درست سابی رو روت کنم ! همیشه سیم کشی عجیب قریب انجام میده با چشم کاملا مشکلاتش دیده میشه
              واقعا قابلیتش در این حد هست یا من بلد نیستم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
                من که تاحال نتونستم یک مدار درست سابی رو روت کنم ! همیشه سیم کشی عجیب قریب انجام میده با چشم کاملا مشکلاتش دیده میشه
                نه اینطوری هم نیست باید Rules رو طوری انتحاب کنید که اینطوری نشه
                ولی بهرحال برنامه به همشمندی ما که نیست و اشکالاتی داره و باید تصحیح بشه
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات
                کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
                  آلتیوم نرم افزار واقعا قدرتمند و دقیقی هست که به خیلی از جزئیات هم داخلش پرداخته شده
                  فکر می کنم این مشکل اتوروت و یک سری مشکلات دیگه(مثلا گاهی پیغام های بیخود میده و لایبرری رو لود نمی کنه و...) به خاطر کرک بودن نرم افزار هست و در نسخه اصلی این مشکلات وجود نداره!
                  اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

با سلام :bye. چند سالی هست که با آلتیوم کار میکنم و به این نتیجه رسیدم که آلتیوم هر چقدر هم توی برخی از زمینه ها خیلی قدرتمند باشه ولی بازم مسیر یابی خودکارش به درد سرش نمی ارزه :cry2:.پیشنهاد می کنم از مسیر یابی دستی استفاده کنی خیلی بهتره و واقعا جالبه .اوایل کار یکم سخته ولی بعدا دستت را می افته.
                    برای این کارم از نوی place گزینه interactive routing ر و انتخاب کن و یا گزینه میانبر P-->T رو بزن.
                    موفق باشی. :agree:
                    حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

در جواب دوست عزیز بابا برقی در مورد اشکالات پروتل(منظورم اتوروت هستش) باید عرض کنم که این عیب به اصل یا قلابی بودن نرم افزار ربط نداره بلکه مرتبط با ساختار و الگوریتم استفاده شده تو هسته پروتل هست که این عیب رو به وجود آورده.شرکت پروتل از همون ابتدا به خاطر رابطه نزدیکی که با کارگاههای تولید فیبر داشت هدفش ایجاد نرم افزاری بود که هر فرد با داشتن کمترین سطح دانش رایانه ای بتونه از اون استفاده بکنه واسه همین پروتل به صورت گرافیکی شد و کارایی با اون خیلی آسون در عین قدرتمند بودش در حالی که از ضعف هوش مصنوعی قدرتمند رنج میبره.اما نرم افزاری مثل ارکد که بر پایه پی اس پایس ایجاد شد به دلیل ساختار محاسباتی و آنالیزی قدرتمند عمل اتو روت رو بسار آسونتر در عین دقت بالا انجام می ده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روزبه صابری (iranprotel)
                        در جواب دوست عزیز بابا برقی در مورد اشکالات پروتل(منظورم اتوروت هستش) باید عرض کنم که این عیب به اصل یا قلابی بودن نرم افزار ربط نداره بلکه مرتبط با ساختار و الگوریتم استفاده شده تو هسته پروتل هست که این عیب رو به وجود آورده.شرکت پروتل از همون ابتدا به خاطر رابطه نزدیکی که با کارگاههای تولید فیبر داشت هدفش ایجاد نرم افزاری بود که هر فرد با داشتن کمترین سطح دانش رایانه ای بتونه از اون استفاده بکنه واسه همین پروتل به صورت گرافیکی شد و کارایی با اون خیلی آسون در عین قدرتمند بودش در حالی که از ضعف هوش مصنوعی قدرتمند رنج میبره.اما نرم افزاری مثل ارکد که بر پایه پی اس پایس ایجاد شد به دلیل ساختار محاسباتی و آنالیزی قدرتمند عمل اتو روت رو بسار آسونتر در عین دقت بالا انجام می ده.
                        ممنون
                        اما نرم افزارهای زیادی داریم که "کرک کردن" اون ها یک سری ایرادات در عملکرد نرم افزار به وجود میاره و باعث میشه اونطور که باید کار نکنه.
                        من نسخه اصلی این برنامه رو ندیدم! اما با نسخه کرک شدش برد طراحی کردم و مشخصه که نرم افزار قدرتمندیه و حساب شدست همه چیزش، اما اگر یک برد نسبتا ساده رو بهش بدید تا اتوروت کنه(قطعات هم به صورت نسبی خوب چیده شدند، ruleها هم محدودیت خاصی ایجاد نمی کنند)، می بینید که بعد از اتوروت بعضی ترک ها اتصال کوتاه هستند و نرم افزار اون ها رو تشخیص نداده و صحیح فرض کرده!!!!
                        خب این از نرم افزاری به این عظمت بعید به نظر میاد و کمی آدمو به شک میندازه که شاید ایراد از کرک بودن نرم افزاره(که البته میشه این شک رو با سرچ کردن داخل سایتهای بیگانه برطرف کرد :nerd
                        البته ظاهرا این عمل اتوروت برای بردهای چندلایه(یا حداقل دو لایه) بهتر جواب میده، کلا خودم دستی مسیرکشی می کنم :mrgreen:
                        اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

عرض کردم.چیزی که تو ارسال بالا از نوشتم از خودم در نیاوردم.اینا حاصل گشت و گذار به خاطر... در باره پروتل تو سایت های خارجی و ایرانی بود :nerd:.این پروتل انقد تنظیمات و امکانات داره که من خودم با چند سال سابقه کار کردن باهاش بعضی اوقات قات میزنم.ولی هرقدر هم که پیشرفته باشه به هوش ادمی نمیرسه.بنده هم مداراتم دستی رسم می کنم.حتی یه برد 80*120 سانتی رو هم چند هفتهای واسش وقت گذاشتم و دستی کشیدم :angry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X