اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش ram در avr و اتصال atmega64 به 32kB external ram

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش ram در avr و اتصال atmega64 به 32kB external ram

همونطور که می دونید می شه یک ram64kB رو به atmega 64و atmega128 اتصال داد و بدون هیچ یرنامه نویسی اضافه ای ram اون رو افزایش داد. لینک زیر یک مثال از اتصال ram 32k به atmega64 رو نشون میده. http://eecs.oregonstate.edu/~traylor/ece473/pdfs/mega128.1_UG.pdf
    من این اتصالات بین ram , avr رو بستم.برای برنامه نویسی از codevision ورژن 1.24.5 استفاده کردم.بعد از تعریف chip64 یک منوی external ram به منوی تعریف پروژه اضافه میشه. درد این منو می شه مقدار exteranal ram رو تعریف کرد. من 32k رو انتخاب کردم. بعد از generate کردن پروژه داخل حلقه while یا بیرون داخل main یک تابع رو فراخوانی کردم مثل putchar بعد از program کردن برنامه متاسفانه برنامه به طور مرتب reset می شه. من حتی تابع های دیگر رو هم برای فراخوانی امتحان کردم. ولی مثل اینکه فرق نمیکنه و اصلا به نوع تابع فراخوانی شده بستگی نداره.بلکه مشکل همن ابتدا تو تعریف external ram است چون من یک پروژه دیگه تعریف کردم و external ram رو disable کردم و اصلا همچین مشکلی پیش نیومد و توابع قبلی درست کار کردن و سخت افزار هم هیچ مشکلی نداشت.ممنون می شم منو راهنمایی کنید.

پاسخ : افزایش ram در avr و اتصال atmega64 به 32kB external ram

کسی نیست که تو ضمینه اتصال sram به atmega 64 یا 128 کار کرده باشه؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز توی شماتیک که لینکشو گذاشته بودی ادرس پایه 15 چون تو رم 32k بیکاره notشده که نباید not بشه چون تو حالت 0 هستش ابتدا باید رم رو با یه برنامه ساده چک کنی یعنی واسه میکرو رم خارجی تعریف نکنی و خودت دستی رمو درایو کنی برای سادگی چند تا مقدار تو رم ذخیره کن و مقدار ها رو بخون و تو eerom ذخیره کن به راحتی میتونی با خوندن مقادیر eeprom از اتصال پایه ها اطمینان حاصل کنی :bye

دیدگاه

سلام
        من هم مشکل Reset شدن دائم atmega64/128 داشتم که بخاطر فراموش کردن در برنامه ریزی فیوز بیت Watch Dog Timer بوده. این فیوز بیت توسعه یافته فقط تو این سری های Mega AVR و چند تا میکروی دیگه وجود داره. اگه یادت بره که خاموشش کنی و همچنین Watch Dog Timer برنامه ریزی نکنی، باعث Reset مکرر میکروکنترلر می شه. گفتم شاید مشکل کارت این باشه. موفق باشی.

دیدگاه

سلام

یه نکته ای هم تو دیتاشیت اشاره شده که تو فرکانس بالای 8 مگاهرتز از لچ های سریع تر سری (74AHC) به جای (74HC) استفاده بشه . امیدوارم این سری آی سی پیدا بشه .
          حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

یه سوال
            این کاری که گفتین با mega32 هم امکان داره؟
            (همونطور که می دونید می شه یک ram64kB رو به atmega 64و atmega128 اتصال داد و بدون هیچ یرنامه نویسی اضافه ای ram اون رو افزایش داد)
            هستم اگر می روم گر نروم نیستم

دیدگاه

دقیقا میگین از چه آی سی استفاده کردین؟ ینی پارت نامبرش چی هست؟؟؟

دیدگاه

سلام
                تنظیمات datastack این چیزها را توی تنظیمات کام÷ایلر عوض کردید و یا برنامه اصلی تون حافپه اش بزرگتر از رم و رم را هنوز میکرو نشناخته
                با من ئر تماس باش می تونم کمکت کنم
                مشکلت نرم افزاریه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X