اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روتینگ به صورت بلاک به بلاک و نحوه جایگزینی مسیرهای جدید به جای مسیرهای قدیمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روتینگ به صورت بلاک به بلاک و نحوه جایگزینی مسیرهای جدید به جای مسیرهای قدیمی

چطور میشه قطعات رو به بلاکهای مختلف روی پی سی بی تقسیم کرد و هر بلاک رو جداگانه روت کرد ؟

منظورم اینه که فرض کنید ما یه قسمت تغذیه داریم تو مدارمون . شامل بریج/خازن/آی سی رگولاتور مثل 2576 و دیود و سلف و ... .
    حالا می خایم این قسمت به صورت مجزا داخل خودش سیم کشی بشه و به عنوان خروجی از این بلاک روی پی سی بی فقط 2 خط داشته باشیم (مثلا خط vcc , gnd )
    یه جا خوندم باید از کیپ اوت ها استفاده کرد اما توی عمل راه به جایی نبردم.
    یه روشش هم اینه که قطعات بلاک رو به صورت مربعی مثلا کنار هم بچینیم و بعد auto route/area رو بزنیم و بلاک رو مشخص کنیم تا روت بشه . اما منظورم این روش نیست .
    کسی می تونه راهنمایی کنه ؟

پاسخ : روتینگ به صورت بلاک به بلاک

بیاید هر قسمت رو تو یه شیت جدا بکشید بعد وقتی میخواید روت کنید اون قسمت که الان برا خودش یه روم مجزاست رو روت کنید!
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
      بیاید هر قسمت رو تو یه شیت جدا بکشید بعد وقتی میخواید روت کنید اون قسمت که الان برا خودش یه روم مجزاست رو روت کنید!
      در مورد کاربرد keepout میشه توضیح بدین کلن . که به چه کاری میاد مثلن ؟

دیدگاه

یه مشکلی هم جدیدا به وجود اومده که وقتی یک مسیر رو می خوام اصلاح کنم مسیر قبلی پاک نمیشه و از مسیر جدید هم ایراد میگیره !
        الان توی این تصویر من یه مسیر رو مثلا" اصلاح کردم و نه تنها مسیر قبلی پاک نشده بلکه از مسیر جدید هم ایراد گرفته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sazesh
          در مورد کاربرد keepout میشه توضیح بدین کلن . که به چه کاری میاد مثلن ؟
          KEEP OUT یه محدوده ای رو تعیین میکنه که عمل روت داخل اون انجام میشه.

نوشته اصلی توسط sazesh
          یه مشکلی هم جدیدا به وجود اومده که وقتی یک مسیر رو می خوام اصلاح کنم مسیر قبلی پاک نمیشه و از مسیر جدید هم ایراد میگیره !
          الان توی این تصویر من یه مسیر رو مثلا" اصلاح کردم و نه تنها مسیر قبلی پاک نشده بلکه از مسیر جدید هم ایراد گرفته

عکسی که گذاشتین علامت SHORT CIRCUIT رو نشون میده . شما اول خط رو کشیدین بعد وصل کردین یا از همون جاییکه وصله شروع به خط کشی کردین.میدونین منظورم اینه که به نظر میرسه خطی که بعدا کشیدین دارای NET مشابه با قبلی نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
            عکسی که گذاشتین علامت SHORT CIRCUIT رو نشون میده . شما اول خط رو کشیدین بعد وصل کردین یا از همون جاییکه وصله شروع به خط کشی کردین.میدونین منظورم اینه که به نظر میرسه خطی که بعدا کشیدین دارای NET مشابه با قبلی نیست!
            حتی وقتی که از پدها هم شروع به مسیر کشی می کنم هم همین مشکل وجود داره . منتها به جای علامت شورت سیرکت مثلن دو دایره ی تو در تو و غیرمتحدالمترکز رو نشون میده و مسیر قبلی پاک نمیشه . چاره ش چیه ؟

دیدگاه

پاسخ : روتینگ به صورت بلاک به بلاک و نحوه جایگزینی مسیرهای جدید به جای مسیرهای قدیمی

دایره ها مهم نیست یه جور اخطاره ولی برای حذف loop در مدار اینکارو بکنید:
              در پنجره نشون داده که از منوی tools قابل دسترسی هست برید و تیک گزینه AUTOMATICALLY REMOVE LOOPS رو بزنید!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X