اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آیفون تصویری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت آیفون تصویری

با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی استادان گرامی

من می خواهم به وسیله یک دوربین و یک نمایشگر کوچک مثل نمایشگر آیفون تصویری یک آیفون تصویری برای خودم ردیف کنم

لطفا در مورد انتخاب دوربین ؛ تامین برق مورد نیاز ؛ فعال سازی دوربین با زدن کلید آیفون معمولی ؛انتخاب یک صفحه نمایش و ......

مرا راهنمایی کنید

با تشکر فراوان از پاسخ های قشنگتان
    شاید این جمعه بیاید ، شاید پرده از چهره گشاید ، شاید

پاسخ : ساخت آیفون تصویری

یک چیزی بگم دوربین میخری بهتره دید درشب باشه
    بعد اف اف معمولی که داره سه تا سیم باید بیاد تا بالا
    منفی برق با افشون اف اف یکی میشه بعد مغزی تصویر و مثبت میاد بالا منفی و افشون تصویر جی ان دی هستن و به بالا میان
    شما یک آدابتور باسیه دوربین بستگی به دوربین داره میگیری وصل می کنی به جی ان دی و بعد مثبت هم به مثبت بعد تصویر هم افشون مانیتور وصل می کنی به جی ان دی بعد مغزی به تصویر
    حالا شما هر موقع مانیتور وصل باشه شما میتونید تصویر پایین ببینید اگر میخواهید وقتی زنگ خورد تصویر بیاد یک رله میبندید به برق اف اف و یک تایمر هم میگیر تا ذوربین همیشه برق نباشه

دیدگاه

سلام به تمامی اساتید و مسئولان وبسایت
      من بتازگی با این سایت آشنا شدم....

مرور سطحی داشتم از مطالب انجمن و نتیجه گرفتم که در مقایسه با برخی از انجمن های مشابهه این سایت خیلی حرفه ای تر و دانا تر عمل کرده است و کاربران راضی هستند
      انشااله که همیشه سربلند و موفق باشید
      من همیشه عاشق الکترونیک بودم و چون امکانات نداشتم مجبورا دور شدم از این علم اما تا حدودی بوسیله تحقیقات و خرابکاری توانسته ام تا حدودی ای علم را یاد بگیرم.
      حالا مدتیه که در فکر ساختن وسیله ای مانند آیفن تصویری هستم اما هیچ اطلاعات مفیدی از اینترنت نتوانستم پیدا کنم بجز همین سایت .....
      حالا از اساتید تقاضا دارم ر صورت امکان من را برای ساختن این مدار راهنمایی کنند....
      ممنون
      1--از چه نوع دوربینی باید استفاده کنم ؟؟؟؟
      2-- نوع و سایز ال سی دی را چگونه باید انتخاب کنم ؟؟ترجیحا تصویری
      3-- اگر بخواهم حافظه ای برای این مدار طراحی کنم جهت ذخیره عکس یا فیلم آیا دشوار است ؟؟
      4-- اصول یا الگوریتم کار کردن دوربین چگونه است ؟؟؟یعنی یک ورودی برق دارد و یک خروجی مانیتور ؟؟؟
      5-- وسایل و قطعات لازمه را اگر امکان دارد برایم نام ببرید تا بتوانم از بازار تهیه کنم.
      ضمنا در شیراز هستم اگر مکان خاصی برای تهیه قطعات میشناسید ...ممنون میشوم.
      بسیار ممنون و شرمنده از بابت سوال های زیادی که پرسیدم...
      ایشالا بتوانم جبران کنم....
      خدانگهدار
      یه مدار تاخیری درست کرده ام که حدودا از 3 ثانیه تا 1 دقیقه قابل تنظیم است

دیدگاه

کلا بگم نمیصرفه ولی اگه بخواین فقط یدونه برای خودتون هرچند گرونتر از نمونه امادش میشه بسازین میتونید از دوربین های چینی ccv استفاده کنید که سه تا فیش داره یکیش برای تغذیست دوتاشم خروجی صوت و تصویره
        برای نمایشگرم میتونید از نمایشگرهای سه چهار اینچی که اکثرا توی ماشین ها مثلا برای دنده عقب استفاده میشه استفاده کنید با یه مدار ساده میکروکنترلری هم میتونید یه مدار هماهنگ کننده برای روشن و خاموش شدن با تنظیمات خوب برای هماهنگی با آیفون خونه بسازید! پارسال روی آیفون خونمون نصب کردم خوب بود راضی بودم هرچند دوربین زود زود داغ میکرد و بعد یه مدت عمرشو داد به شما (منبع تغذیه همراش بیشتر از 12 ولت میداد و دوربینم سوخت! من که نمیدونم مشکل از اونه تا دوربین نسوخت نفهمیدم!!) اونوقت اینقدر گرون نشده بودند! بهر حال میتونید بسازید ولی بصرفه نیست قیمت آمادش مناسب و بصرفه هست و شیکترم هست ولی دست ساز یه چیز دیگست!!!!
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

سلام خیلی ممنون از محبت شما
          از اساتید دیگر نظری ندارند برای این کار ؟؟؟ که از نظر عمر و کیفیت بهترین گزینه باشد ؟
          از ال سی دی موبایل نمیتوان استفاده کرد ؟؟؟مانند تبلت ها که بزرگتر هستند ؟؟؟یا ال سی دی های تاچ دار؟؟؟؟
          برای من فعلا ارسال تصویر مهم هست و بقیه امکانات به مرور جمع آوری میکنم
          حالا قیمت دوربین با 1 ال سی دی چقدر حدودا است ؟؟؟
          در فروشگاه همین سایت نمیتوانم پیدا کنم ؟؟؟؟
          من منبع تغذیه آزمایشگاهی 50 ولت 5 آمپر را دارم ...مناسب است ؟؟؟
          ممنون

دیدگاه

دوستان یعنی اطلاعاتی ندارند که کمکی کنند ؟؟؟؟
            در مورد اتصال دوربین به ال سیدی و انتخاب هردو لطفا کمک کنید
            از ترانس موجود در آیفن های صوتی میتوان استفاده کرد ؟؟؟؟
            برای جلوگیری از سوختن دوربین یا ال سی دی در اثر نواسانات برق از چه قطعه ای میتوان استفاده کرد ؟؟؟مانند فیوز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wave2
              دوستان یعنی اطلاعاتی ندارند که کمکی کنند ؟؟؟؟
              در مورد اتصال دوربین به ال سیدی و انتخاب هردو لطفا کمک کنید
              از ترانس موجود در آیفن های صوتی میتوان استفاده کرد ؟؟؟؟
              برای جلوگیری از سوختن دوربین یا ال سی دی در اثر نواسانات برق از چه قطعه ای میتوان استفاده کرد ؟؟؟مانند فیوز
              مهندس بالا گفتم که چه جوری میشه ساخت دیگه کجاش نامفهومه؟

دیدگاه

بله ممنون از شما
                اما من سوال دیگری داشتم.........
                از ال سی دی یا دوربین موبایل میتوان استفاده کرد ؟
                امروز در مغازه ای یک دوربین دیدم که دید در شب.ارسال صدا.و فیش خروجی ویدیو و تصویر به قیمت 45000 همراه ب کاور و پایه
                حالا همین مورد خوبه ؟؟؟میشه با ال سی دی تبلت یا موبایل درستش کنم ؟؟؟؟
                من یک ال سی دی موبایل چینی دارم که تاچ داره و خروجی (فلت حدودا 20 رشته به بالا ) داره میشه ازش استفاده کنم ؟؟؟اگر نیاز داره تا عکسشو بگیرم و گذارم.
                ممنون

دیدگاه

از ال سی دی یا دوربین موبایل میتوان استفاده کرد ؟
                  نه نمیشه چون درایور میخواد و گرون میشه بهتر و ارزونتر استفاده از ال سی دی های آمادست که فیش ورودی صوت و تصویر داره اندازه های کوچیک چند اینچی میتونی بخری بازار هست. قابلیت تنظیم نور ور رنگ و اینارم دارن خیلی بهتر از اینه که بری بسازیش! اکثرا برای درایور کردن از میکرو استفاده میشه که میکرو سرعت پردازش فیلمش خیلی پایینه!
                  امروز در مغازه ای یک دوربین دیدم که دید در شب.ارسال صدا.و فیش خروجی ویدیو و تصویر به قیمت 45000 همراه ب کاور و پایهحالا همین مورد خوبه ؟؟؟میشه با ال سی دی تبلت یا موبایل درستش کنم ؟؟؟؟
                  بهترین نمونه همون دوریبینه که دیدی اینا خانواده ccv هستند که بغل لنزم چند تا دیود مادون قرمز داره که توی تاریکی مطلق هم میتونی تصویر سیاه و سفید داشته باشی (برحسب تجربه) ایون دوربینها دونوع دارن یک مدلش فرستنده نداره نداه از دوربین فقط سه تا سیم اومده بیرون باید به صورت سیمی به ال سی دی وصل بشه مدل دیگش روی دوربین یه آنتن کوچک داره با یه بکس گیرنده که بنظرم استفاده از سیمیش راحتره (چهت کنترل و هماهنگی با آیفون خونه) حالا خود دانی دوست عزیز :read:
                  راستی رفتی بازار یه قیمت درست از این دوربین با این نوع ال سی دی ها بگیر و بگو تا منم قیمت نسبتا جدید دستم بیاد
                  موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت آیفون تصویری

نوشته اصلی توسط sami222
                    نه نمیشه چون درایور میخواد و گرون میشه بهتر و ارزونتر استفاده از ال سی دی های آمادست که فیش ورودی صوت و تصویر داره اندازه های کوچیک چند اینچی میتونی بخری بازار هست. قابلیت تنظیم نور ور رنگ و اینارم دارن خیلی بهتر از اینه که بری بسازیش! اکثرا برای درایور کردن از میکرو استفاده میشه که میکرو سرعت پردازش فیلمش خیلی پایینه!بهترین نمونه همون دوریبینه که دیدی اینا خانواده ccv هستند که بغل لنزم چند تا دیود مادون قرمز داره که توی تاریکی مطلق هم میتونی تصویر سیاه و سفید داشته باشی (برحسب تجربه) ایون دوربینها دونوع دارن یک مدلش فرستنده نداره نداه از دوربین فقط سه تا سیم اومده بیرون باید به صورت سیمی به ال سی دی وصل بشه مدل دیگش روی دوربین یه آنتن کوچک داره با یه بکس گیرنده که بنظرم استفاده از سیمیش راحتره (چهت کنترل و هماهنگی با آیفون خونه) حالا خود دانی دوست عزیز :read:
                    راستی رفتی بازار یه قیمت درست از این دوربین با این نوع ال سی دی ها بگیر و بگو تا منم قیمت نسبتا جدید دستم بیاد
                    موفق باشید
                    ممنون از لطفت
                    باشه میرم بازار ببینم چی میتونم پیدا کنم و حتما قیمت را همین جا اعلام میکنم
                    راستی تو نت یک دستگاهی دیدم که خودش صدا و تصویر را بصورت بیسیم ارسال میکنه به هر چیزی که بخوای مثل تلویزیون یا ال سی دی یا...به قیمت 60 هزار تومان و برد مفید 100 متر
                    حالا این مدل خوبه ؟؟؟؟ واسه خونه که مثلا فاصله دم دری تا گوشی آیفون دارای وانعی هست مثل درب یا دیوار آیا تداخل پیدا نمیکنه ؟؟؟ یا اگر کسی اومد تلویزیون تو کوچه جلو درب گذاشت میتونه تصاویر را دریافت کنه ؟؟؟
                    ضمنا اگر از همین دوربین های 45000 بگیرم با ال سی دی های آماده که تاچ هستند این تاچ به چه دردی میخوره ؟؟؟
                    نمیشه گزینه درب بازکن را با تاچ تعریف کرد ؟؟؟؟ یعنی یک کامند روی مانیتور بیاد که هنگام کلیک کردن بتونه درب باز کن عمل کنه ؟؟؟؟

دیدگاه

تو نت یک دستگاهی دیدم که خودش صدا و تصویر را بصورت بیسیم ارسال میکنه به هر چیزی که بخوای مثل تلویزیون یا ال سی دی یا...به قیمت 60 هزار تومان و برد مفید 100 متر
                      من همونو میگم دیگه حالا ببین قیمت بازار به چه مارکی قیمتش چنده اینو بپرس
                      واسه خونه که مثلا فاصله دم دری تا گوشی آیفون دارای وانعی هست مثل درب یا دیوار آیا تداخل پیدا نمیکنه ؟؟؟
                      نه برد 100 متری که گفته حالت ایده ال و فضای باز رو گفته شما فاصله مستقیم (مثل پرواز هواپیما :nerd در تا گوشی خونتون رو ببین چنده ضرب در 3 کن باید از 100 کمتر باشه تا بفهمی بردش میرسه یان نه هرچند من همونطور که گفتم از نوع سیمیش بیشتر راضی بودم تا بدون سیمش!
                      یا اگر کسی اومد تلویزیون تو کوچه جلو درب گذاشت میتونه تصاویر را دریافت کنه ؟؟؟
                      این فرستنده تو فرکانس 2.4 گیگ (اگه اشتباه نکنم) کار میکنه و تلوزیون خالی (بدون گیرنده همراه دوربین) نمیتونه این فرکانس هارو بگیره
                      اگر از همین دوربین های 45000 بگیرم با ال سی دی های آماده که تاچ هستند این تاچ به چه دردی میخوره ؟؟؟

نه مهندس جان بصرفه نیست
                      ولی میشه که باید میتونی از یزد کیت چند تا مدار مشابه داره میتوی نگاه کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X