اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری ولتاژ آنالوگ به صورت ایزوله از مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری ولتاژ آنالوگ به صورت ایزوله از مدار

سلام. چه جوری میشه یه ولتاژ آنالوگ بین 0 تا 5 ولت رو به طور ایزوله از مدار میکرو اندازه گیری کرد؟ مثلا برای فهمیدن 0 یا یک بودن یه خط دیجیتال که میخواهیم به صورت ایزوله از مدار باشه از یک اپتوکوپلر استفاده میکنیم . مداری سراغ دارین برای آنالوگ؟

ممنون
    "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
    در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

پاسخ : اندازه گیری ولتاژ آنالوگ به صورت ایزوله از مدار

اطلاعات رو به صورت کد نوری با مادون قرمز به اطراف مدارت پخش کن
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

میشه بیشتر توضیح بدین؟ من که چیزی نفهمیدم
      ممنون.
      "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي

دیدگاه

ببین بیا مقدار ولتاژ رو به صورت یک عدد باینری در بیار-مثل خروجی سریال ولی با یک فرمت خاص.مثلا اول و آخر عدد * باشه.بعد این عدد رو با چند دیود مادون قرمز پشت سر هم پخش کن.بعد گیرنده رو جوری بساز که عددی که میگیره رو وقتی با فرمت خاص تو بود نشون بده.میشه مثل یک RFID ولی با مادون قرمز
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

مبدل ولتاژ به فرکانس - انتقال توسط اپتوکپلر - بعد مبدل فرکانس به ولتاژ
          باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

ممکنه بگین چه جوری فرکانس رو با اپتو بفرستم؟ این راه حل فکر کنم راحتتر باشه و قطعات کمتری بخواد.

ممنون

دیدگاه

برای انتقال فرکانس بدون اینکه شکلش خراب بشه باید از اپتوکپلرهایی استفاده کنی که
              در گیرندش اشمیت تریگر دارند . این گیت ها شکل موج دفورمه رو تصحیح میکنند و همون
              فرکانسی که به ورودی دادی رو در خروجی هم خواهی داشت .

اینجا
              باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X