اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از eeprom برای lpc2368

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از eeprom برای lpc2368

سلام به همگی . من تا حالا با پروتکل I2C کار نکردم و حالا می خوام که eeprom های سری at24 رو به lpc2368 وصل کنم و اگه خدا بخواد بتونم با آرم راش بندازم (من تا حالا هیچ کار عملی با آرم نکردم و می خوام تاتی تاتی دیگه باهاش دستوپنجه نرم کنم) .
    چند تا پین برای این منظور درنظر گرفته شده اما چون من هنوز هیچی نمیدونم پس دیگه تفاوتی رو که تو عکسای زیر (که مربوط به دیتاشیت هست ، ) مشخص شده رو نمی فهمم . از دوستان تقاضا دارم که توضیح بدند که این تفاوت چه قابلیتی به پین شکل دوم می دهد و من eeprom رو باید به کدوم وصل کنم . ممنون

پاسخ : استفاده از eeprom برای lpc2368

راجع به این مورد باید دست یک نفر مطلع مثل آقای طراح رو بوسید ولی تنها موردی که بنظرم میرسه اینه که سرعت اتصال از 100 کیلو هرتز بیشتر نشه گر چه بعضی از این آی سی ها هستن که میشه تا 400 کیلو هرتز هم سرعتشو بالا برد.

دیدگاه

اینم از دیتا شیت lpc1768 گرفتم (مثل 2368 هستش فقط یکم کاملتره)

مثل اینکه برای eeprom فرقی نمی کنه که به کدوم وصل شه و i2c0 به باس پرسرعت متصل هست و ..

دیدگاه

دوست عزیز
        در lpc2368 پین p0.27 و p0.28 به صورت دیفالت open-drain می باشند وقتی خروجی در این پین ها یک باشد هیچ پول پ یا fet ی وجود ندارد و پین های p0.0 , p0.1 به صورت دیفالت open-drain نمی باشد ولی با توجه به ساختار پورت ، وقتی خروجی در این پین ها یک باشد fet راه انداز (لاجیک یک) به صورت یک پول پ ضعیف در باس i2c عمل می کند بنابر این به راحی می توانید از این پین ها در i2c استفاده کنید .

در lpc1768 هر پین از IO های میکروکنترولر میتواند open-drain شود این کار با رجیستر های PINMODE_OD0:4 انجام می شود پین p0.27 و p0.28 به صورت دیفالت open-drain می باشند ولی برای استفاده در سرعت بالا می توانید از رجیستر I2CPADCFG برای پیکر بندی آن استفاده کنید .
        پین های p0.0 , p0.1 به صورت دیفالت open-drain نمی باشد و برای استفاده از آنها جهت i2c می بایست توسط رجیستر PINMODE_OD0 به مد open-drain تنظیم شوند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X