اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل usb به سریال و بالعکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام دوستان
    من احتیاج دارم از از یک وسیله که خروجی usb داره اطلاعاتش را بخونم و توسط پورت سریال میکرو به میکروی دیگه ای انتقال بدم و انطرف اطلاعات دریافتی توسط پورت سریال را به usb تبدیل کنم کسی می تونه کامل توضیح بده من باید چی کار کنم و کم هزینه ترین راه برای این کار چیه؟!

پاسخ : تبدیل usb به سریال و بالعکس

سلام
    برای این کار می تونی از ای سی ft232 استفاده کنی که یه ای سی تبدیل سریال به usb هست
    مشکل داشتن بدنیست , در مشکلات موندن بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid1232
      سلام
      برای این کار می تونی از ای سی ft232 استفاده کنی که یه ای سی تبدیل سریال به usb هست
      ممنون از جوابت دوست من...
      فقط اگر امکانش هست طریقه کار کردن با این ای سی را توضیح بدین ممنون میشم...و دیگه اینکه ایا این ایسی دو طرفه تبدیل می کنه؟! یعنی هم از usb به سریال و هم سریال به usb?!

دیدگاه

اگه این دستگاه usb client باشه باید با استفاده از چیپ usb host با اون ارتباط برقرار کنید و بعد با ft232 به کامپیوتر بفرستید.این تقریبا شبیه دستگاه های USB analyzer میشه که دیتای انتقالی بین دسنگاه و PC رو بررسی میکنه.
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
          اگه این دستگاه usb client باشه باید با استفاده از چیپ usb host با اون ارتباط برقرار کنید
          vn1cl
          Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

اگه این دستگاه usb client باشه باید با استفاده از چیپ usb host با اون ارتباط برقرار کنید و بعد با ft232 به کامپیوتر بفرستید.این تقریبا شبیه دستگاه های USB analyzer میشه که دیتای انتقالی بین دسنگاه و PC رو بررسی میکنه.
            منظورتون از usb client اینه که فقط دیتا بفرسته دیگه؟
            اگر اینطوره بله usb client هست....
            صبر کنید کامل هدفم را بگم!!!
            من در کل می خوام یک ارتباط وایرلس usb! بسازم و الان هم نظرم روی اینه که joystick معمولی را که با usb کار میکنه بیسیمش کنم!!!
            حالا به نظر شما joystic,usb clinet هست؟
            من تا حالا با usb کار نکردم اگر امکانش هست طریقه کار کردن با usb host و ft232 که فرمودین را توضیح بدین..
            از پاسختون ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط syavash_kasraeee
              vn1cl
              من اسم این ای سی را جای دیگه هم شنیدم اگر شما با این کار کردین میشه توضیح بدین روند کار به چه شکله و باید چه طور از این ای سی استفاده کرد؟
              ممنون

دیدگاه

من در کل می خوام یک ارتباط وایرلس usb! بسازم و الان هم نظرم روی اینه که joystick معمولی را که با usb کار میکنه بیسیمش کنم!!!
                حالا به نظر شما joystic,usb clinet هست؟
                بله joystick وتمام وسایلی که به کامپیوتر وصل میشن usb client هستند.
                من تا حالا با usb کار نکردم اگر امکانش هست طریقه کار کردن با usb host و ft232 که فرمودین را توضیح بدین..
                ft232 که تقریبا هیچ کاری نداره.دیتای سریال رو میدید بهش و توی کامپیوتر با یه پورت COM مجازی دریافت میکنید.
                اما usb HOST یکمی کار داره و مرحله ی سر شماری و ارتباط رو خودتون انجام بدید.برای این کار هم میتونید از میکرو های arm مثل LPC24xx استفاده کنید و یا از اون چیپی که دوستمون معرفی کردند.
                من خودم هنوز وقت نکردم با USB HOST کار کنم وگرنه بیشتر کمکتون میکردم.
                این لینک رو هم یه نگاه بندازید بد نیست.شاید کمکتون کنه.
                http://yazdkit.com/vnc1l-embedded-usb-host-2608.html

دیدگاه

بله joystick وتمام وسایلی که به کامپیوتر وصل میشن usb client هستند.ft232 که تقریبا هیچ کاری نداره.دیتای سریال رو میدید بهش و توی کامپیوتر با یه پورت COM مجازی دریافت میکنید.
                  اما usb HOST یکمی کار داره و مرحله ی سر شماری و ارتباط رو خودتون انجام بدید.برای این کار هم میتونید از میکرو های arm مثل LPC24xx استفاده کنید و یا از اون چیپی که دوستمون معرفی کردند.
                  من خودم هنوز وقت نکردم با USB HOST کار کنم وگرنه بیشتر کمکتون میکردم.
                  این لینک رو هم یه نگاه بندازید بد نیست.شاید کمکتون کنه.
                  http://yazdkit.com/vnc1l-embedded-usb-host-2608.html
                  یعنی من اگر با vnc1 کار کنم دیگه احتیاجی به usb host و ft232 نیست؟!
                  ممنون از کمکتون :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nta_xyz
                    یعنی من اگر با vnc1 کار کنم دیگه احتیاجی به usb host و ft232 نیست؟!
                    ممنون از کمکتون :read:
                    vnc1 خودش یه USB HOST هستش و باهاش میتونید با هر usb client ارتباط داشته باشید.با این چیپ شما دیتا رو از دستگاه میخونید و با هر روشی که میخواید ارسال میکنید.
                    در سمت گیرنده این دیتایی که اومده رو با یه چیپ تبدیل usb به کامپیوتر میفرستید.در سمت گیرنده چون شما به سرعت بالا نیاز ندارید ساده ترین کار استفاده از ft232 هستش.نحوه ی کار اینطوری میشه:
                    joystick >-------<vnc1>----<transmitter
                    receiver >---< ft232 >---< pc

دیدگاه

vnc1 خودش یه USB HOST هستش و باهاش میتونید با هر usb client ارتباط داشته باشید.با این چیپ شما دیتا رو از دستگاه میخونید و با هر روشی که میخواید ارسال میکنید.
                      در سمت گیرنده این دیتایی که اومده رو با یه چیپ تبدیل usb به کامپیوتر میفرستید.در سمت گیرنده چون شما به سرعت بالا نیاز ندارید ساده ترین کار استفاده از ft232 هستش.نحوه ی کار اینطوری میشه:
                      joystick >-------<vnc1>----<transmitter
                      receiver >---< ft232 >---< pc
                      مرسیییییییی
                      این vnc1 و ft232 را از کجا میشه گیر اورد و قیمتاشون چنده؟ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

من الان به یک نتیجه رسیدم که بدونه هیچ ای سی واسطی این کار ار انجام بدم و فکر می کنم بتونم درستش کنم...
                        فقط به جواب این سوال احتیاج دارم که دیتایی که روی خط +D, D- قرار می گیره چند بیتی؟!آیا بایت بایت داده ها میره و میاد؟ :smile:

دیدگاه

دوستان من 1 دستگاه usb دارم که داخلش ft232 داره می خوام دیتای این دستگاه رو به سریال تبدیل کنم. میشه به vnc1l وصلش کرد؟نیاز به firmware خاصی نداره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X