اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه ریزی fpga با نرم افزار altium designer

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه ریزی fpga با نرم افزار altium designer

سلام به دوستان
    من در زمینه برنامه ریزی fpga/cpld با آلتیوم مشکل دارم، :sad: با برنامه تا مرحله built رفتم و انجام دادم اما قسمت پروگرام برنامه غیر فعال هست و نمی تونم برنامه را داخل برد بریزم، هم از پروگرامر xilinx استفاده کردم و هم از پروگرامر خود آلتیوم. می دونم مشکل از پروگرامرم هست، چون دست سازه، اگر کسی اطلاعات کاملی از برنامه ریزی با آلتیوم داره لطفا بهم بده. من نویز را خواندم که قسمت آخرش که خیلی مهمه را از برد آماده استفاده کرده که کمک نمی کنه. :sad: اگر کسی بتونه تو این قسمت کمکم کنه اطلاعات جالبی از آلتیوم براش دارم.
    من منتظر جواب شما دوستان هستم
    حل المسايل آلتيوم
    قطعات درخواستي آلتيوم
    و آنچه در مورد آلتيوم نياز داريد...
    Altium 3D Lib

پاسخ : برنامه ریزی fpga با نرم افزار altium designer

عکس وضعیت برنامه را می فرستم که دوستانی که وارد هستند راحت تر بتونن کمکم کنند.

اینها را زمانی گرفتم که از universal jtag interface خود آلتیوم استفاده کردم.
    حل المسايل آلتيوم
    قطعات درخواستي آلتيوم
    Altium 3D Lib

دیدگاه

سلام
      این تصویر که گذاشتید مشخصه که از حالت مجازی استفاده کردید. در این حالت همیشه قسمت برنامه ریزی غیر فعال هست. عکس دوم مربوط به موقعی هست که شما constraint را درست تعریف نکردید. اگر پروگرامر را نشناسه یا پروگرامر مشکل داشته باشه قسمت برنامه ریزی غیر فعال نمی شه بلکه به شما پیغام خطا میده
      چند پیشنهاد
      1- موقع نصب الیوم از شما می پرسه که درایور lpt نصب کنم یانه که باید تایید کنید
      2-فایل constraint را بررسی کنید
      3- می توانید فایل bin را با التیوم در قسمت build بسازید و از طریق impact نرم افزار ise برنامه ریزی کنید. در این صورت پروگرامر هم چک می شه
      4- برای استفاده از التیوم حتما حتما حتما باید ise که با ورژن التیوم هم خوانی داشته باشه نصب کرده باشید
      5- فعلا چیز دیگه ایی به ذهنم نمی رسه

دیدگاه

سلام
        متشکر که جواب دادید @};-
        در مورد فایل constraintمن خیلی دقت کردم، از طرفی خود التیوم ویزاردی داره که در این زمینه خیلی کمک می کنه، من چیپ را با دقت انتخاب کردم بطوری که سرعت و پایه ها کاملا شناخته شده، در مورد ورژن ise، من در این مورد کمی مشکل پیدا کردم، آلتیوم گفته از ورژن 12.1 استفاده کنیم که من ورژن 8 را داشتم، فایل های ساخته شده حتی با ise هم قابل برنامه ربزی نبود. در واقع نه تنها نتوانستم با التیوم بلکه با ise هم پروگرام نشد، پرگرامر از از سایت xilinx گرفتم، با پورت lpt. یک universal jtag interface خود التیوم را هم دارم. در مورد نصب برنامه من تجربه کافی دارم که اون را کامل نصب کنم، پورت را هم کامل نصب کردم. اگر اشتباه نکرده باشم شما مقاله fpga با التیوم را در نویز نوشتید! پرگرامرتان آیا همان است که سایت xilinx اعلام کرده یا فرق داره؟
        حل المسايل آلتيوم
        قطعات درخواستي آلتيوم
        Altium 3D Lib

دیدگاه

سلام
          بله از همون پروگرامر استفاده کردم
          من بر اساس عکس هایی که گذاشتید نظر دادم
          باز هم می گم که شما با کانفیگ کردن پروژه مشکل دارید
          برای اینکه خیالتون از پروگرامر راحت بشه یک پروژه خیلی ساده فقط با ISE بنویسید و با IMPACT پروگرام کنید به هیچ عنوان از التیوم استفاده نکنید. اگر پروگرام شد که معلومه پروگرامر شما مشکل نداره و باید التیوم رو درست کانفیگ کنید

دیدگاه

ببخشید منم وقتی با dxp کار میکنم قسمت بیلد غیر فعاله میشه یکم راهنمائی کنید و بگید قسمت کامپیلش و error کجاست . چون کامپایلو که میزنم هیچ تغئیری نمیکنه. ؟؟ من با ورژن 2009 کار میکنم . من قبلا فایل خروجی ازشگرفتم و اید در صورتی بود که پروگرامر به کامپیوتر متصل بود و لی من میخوام بدون پروگرامر این کارو انجام بدم و با پروگرامر tnm پروگرام کنم نه پروگرامر خود xilinx
            درد من تنهائي نيست . بلکه مرگ ملتي است که گدائي را قناعت و بي عرضگي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حکمت خداوند ميدانند . گاندي

دیدگاه

اگر می خواهید با یک برنامه دیگه پروگرام کنید :
              توی قسمت device view یه جای خالی کلیک راست کنید یک منو ظاهر میشه اونرو کلیک کنید تا زیر منو ظاهر بشه از زیر منو شماره چیپ مدارتون رو انتخاب کنید.
              تمام قسمت ها فعال میشن غیر از قسمت پرو گرام
              تا سطح بیلد کلیک کنید . نتیجه اینکه در شاخه ایی که پروژه رو ذخیره کردین فایل bin ساخته میشه. حالا با هر چی دوست دارین پرو گرام کنید

دیدگاه

ولی هنوز قسمت بیلد غیر فعاله

مشکل چی میتونه باشه. من دقیقا همون مثال توی مجله نویز نوشتم ؟؟؟؟
                درد من تنهائي نيست . بلکه مرگ ملتي است که گدائي را قناعت و بي عرضگي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حکمت خداوند ميدانند . گاندي

دیدگاه

سلام
                  به اون پیغام به اون بزرگی وسط صفحه به رنگ قرمز توجه کردید؟

دیدگاه

بله اونو دیدم ولی نمیدونم این مشکل مال چیه.
                    روی ویندوز قبلی که داشتم این مشکل نبود . روی ویندوز قبلی dxp 2006 نصب بود به همراه ise9 چند بار کامپایل کردم گزینه ها هم فعال بود. ولی حالا dxp2009 نصب کردم با ise11 که از فروشگاه سایت خریدم ولی جواب نمیده . باید چیز دیگه ای نصب کنم میشه کامل توضیح بدید.شرمنده

دیدگاه

تا جاییکه من خبر دارم فقط (تا) ورژن ise9.2 می تونه برد رو پروگرم کنه و ورژن های بالاتر این توانایی رو ندارن.

دیدگاه

جواب قبلی من راه حل شما هم هست
                        طراحی در آلتیوم و پروگرام در ایمپکت

دیدگاه

خیلی ممنون مشکلم حل شد . سیستمم ویروسی شده بود . ویروس کش فایل های DXP پاک کرده بود کلا هیچ چیپ نمیشناخت :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
                            سلام
                            بله از همون پروگرامر استفاده کردم
                            من بر اساس عکس هایی که گذاشتید نظر دادم
                            باز هم می گم که شما با کانفیگ کردن پروژه مشکل دارید
                            برای اینکه خیالتون از پروگرامر راحت بشه یک پروژه خیلی ساده فقط با ISE بنویسید و با IMPACT پروگرام کنید به هیچ عنوان از التیوم استفاده نکنید. اگر پروگرام شد که معلومه پروگرامر شما مشکل نداره و باید التیوم رو درست کانفیگ کنید
                            سلام
                            ببخشید که مدتی نبودم.
                            من فهمیدم که مشکل از پروگرامر هست، چون خود ISE و iMPACT هم نمی تونه پروگرام کنه. اون دوستی که گزینه های کامپایل را نداشت باید بهش بگم که آلتیوم از برنامه های خود FPGA مورد استفاده کمک می گیره تا کار هایش را انجام بده. بنابراین وقتی مثلا شما می خواهید یک FPGA از شرکت xilinx را با آلتیوم برنامه ریزی کنید شما می بایست برنامه xilinx ISE را در سیستم خود داشته باشید وگرنه آلتیوم کامپایلر xilinx را در خودش نداره. سایر FPGA ها هم همینطور. مشکلی که من با اون برخوردم هم از همین جا آب می خوره، من نتونستم برنامه ریزی کنم چون فکر می کردم که آلتیوم پروگرامر و کامپایلر خودش را داره که اینطور نیست. اگر دوستانی که تا مرحله build پیش رفته باشند شاید دقت کرده باشند. من خوب دقت کردم که در massage tab آلتیوم در مرحله build می نویسه "Running iMPACT". اگر iMPACT خطا ندهد که آلتیوم کارش را با موفقیت انجام داده وگرنه همان خطا را برمیگرداند یا گاها مثل مشکل من خطا عدم برقراری ارتباط را برنمیگرداند. آلتیوم کار با FPGA را فقط ساده می کند.
                            حال برمیگردم به سوال خودم. من این پروگرامر را ساختم اما جواب نمی ده، مشکلم کجاست؟ کسی هست که این را ساخته باشه و با ISE ازش جواب گرفته باشه؟
                            حل المسايل آلتيوم
                            قطعات درخواستي آلتيوم
                            Altium 3D Lib

دیدگاه

سلام
                              موقعی که با ایمپکت پروگرام می کنید چه پیغامی می ده؟
                              یک تصویر از پیغام بگذارید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X