اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای پشت سر هم بستن بافرها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای پشت سر هم بستن بافرها

سلام
    لطفا یه کمکی بکنید بد جوری به بن بست رسیدم :cry:
    من یه تابلو روان برای یه شرکتی میسازم که اندازه تابلو 128 در 32 هست که تقسیمش کردم به سگمنت های 16 در 8
    هر سگمنتی 16 تا آی سی لچ 74hc595 داره حالا اینا مهم نیست مهم اینه که در هر بردم از یک آی سی 74hc244 استفاده کردم که وظیفه تامین سیگنال شیفت و ثبت آی سی های لچ داره چون سیگنال های شیفت وثبتاصلی از مدار کنترلم به گوشه تابلو میخوره طی مسیر وارد هر سگمنت میشه و به داخل این بافر میره خروجی بافر 17 قسمت میشه 16 تاش به آی سی های لچ که با هم سنکرون هستن میخوره و یکی هم به سگمنت بعدی وارد میشه در واقع آی سی های بافر با هم کسکود کردم
    برای جلوگیری از جریان نشتی ورودی بافرها رو با یک مقاومت 1k پول پ کردم
    حالا مشکل اینجاست که نمیدونم چرا سگمنت اول خوب کار میکنه اما سگمنت دوم که به بعد بافر ها خوب عمل نمیکنن :angry: :angry: :angry:
    دو سه هفته ای هست که دارم روش کار میکنم اما جواب نمیده :cry2: :cry2:

پاسخ : کمک برای پشت سر هم بستن بافرها

اولا چرا رفرشی کار نمیکنی؟ طرح مدارت خیلی ساده تر میشه. دوم این همه توضیح بدون شماتیک یا طرحی از مدار؟ ولله من ساده تر از اینا شم نمی فهمم. حداقل یه کمی هم به فکر ما بیسوات ها باش. لطفا البته.

دیدگاه

سلام
      ممنون از جوابتون اما حالا من انو بستم نمیتونم کلا تغییر بدم
      ومشکلم هم فکر میکنم به خاطر جریان نشتی بافر هاست فقط نمی دونم چرا رفع نمیشه
      حالا من یه شماتیک کلی از دو تا سگمنت 8*16 گذاشتم برای این تابلو 4*8 تا از این سگمنت ها استفاده کردم
      مقاومت های پول پم 1k هست

دیدگاه

من به این نتیجه رسیدم که هیچ ابلهی جز من بافر ها پشت هم نمیبنده :angry: :angry: :angry:
        دلیلم هم اینه که تطبق امپدانس تقریبا غیر ممکنه و دیگه اینکه جواب نمیده
        اگه کسی نظری داره بگه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X