اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی LCD GRAPHIC با CCS

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی LCD GRAPHIC با CCS

با سلام و خسته نباشید به تمام مهندسان، یک مشکلی برای من در راه اندازی ال سی دی گرافیکی با css پیش اومده اونم اینه که می خوام دما را خوانده و روی lcd نمایش بدهم ولی وقتی متغییر رو می زارم که بهم نمایش بده مثل:glcd_text57(75, 29, temp, 1, ON); هیچ چیز به من نشان نمی دهد متشکر می شوم کمکم کنید

پاسخ : مشکل در راه اندازی LCD GRAPHIC با css

سلام
    دوست عزیز مشخصه که نباید هم مقداری رو به شما نشون بده!! ساختار تابع glcd_text57 به صورت زیر است :
    کد:
    void glcd_text57(int8 x, int8 y, char* textptr, int8 size, int1 color)
    همانطور که دیده می شود ، شما باید یک آرایه از نوع کاراکتر را به آن انتقال دهید تا بر روی ال سی دی بنگارد . ولی مقادیر عددی را نمیتوان مستقیم به تابع انتقال داد .
    راه حل آن چنین است:
    برای نمایش اعداد بر روی ال سی دی باید ابتدا آنها را به آرایه ای از نوع کاراکتر تبدیل کرد و سپس آن را نمایش داد . به صورت زیر :
    کد:
    Char array1[20];
    Unsigned Int8 i=240;
    Sprintf(array1,”number is =%u”,i);
    حال می توان آرایه array1 را به تابع GLCD_text57 برای نمایش بر روی ال سی دی انتقال داد......
    سوالی بود در خدمتیم./

دیدگاه

سلام و تشکر از جوابتون جناب ایجی، می خواستم از شما درخواست کنم که در باره این خط یک توضیحی بدهید
      بازم تشکر

دیدگاه

به روی چشم
        ببینید تابع glcd_text57 فقط میتونه آرایه های از نوع char رو نمایش بده . پس شما هر گونه اطلاعاتی رو بخواهید به ال سی دی انتقال بدید ، اول باید به نوع آرایه ای char درش بیارید و سپس توسط این تابع اونو نمایش بدید .
        وظیفه دستور sprintf هم دقیقا همینه ! اطلاعات مختلف و از هر نوعی (int , float , double , byte , bit و ...) رو میتونه به آرایه از نوع char تبدیل کنه . ساختارش هم دقیقا مشابه دستور printf خودمون هستش . مثالش رو هم که در بالا گفتم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X