ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    2010/06/06
    تهران
    14
    0

سیمیولینک متلب - کمک فوری

سلام به همه دوستان @};-
    من نتونستم شبیه سازی مدار نیمه کنترل شده رو با اورکد و پروتئوس انجام بدم در آخر به حرف استادمون رسیدم که می گفت متلب از همه بهتره و براحتی جواب میده حالا برای اولین بار رفتم سراغ قسمت سیمیولینک متلب :cry2: به چندین مشکل برخوردم، ممنون میشم اگه کمکم کنین @};-

1- برای منبع می خوام ورودی تعیین کنم. اولین گزینه اینجا مربوط به ورودی میشه؟ phase to phase یعنی چی؟ بقیه گزینه هایی که رو که مربوط به ولتاژ هستش رو دست نزنم؟

2- در قسمت بار فقط مقاومت و سلف میخوام بذارم ولی نتونستم این المانها رو پیدا کنم .از کدوم کتابخونه میشه پیداشون کرد؟
    3- تریستور یک سر E دارد. این برای چی هستش؟ باید چیزی بهش بدم یا خالی بذارمش؟
    4- وقت با اسکوپ ولتاژ دو سر تریستور رو نگاه کردم اصلا تریستورش روشن نمیشه!ورودی رو در همه جا از خودش عبور میده و مدام یه سینوسی مشاهده میشه

خواهش می کنم اگه بلدین زودتر کمکم کنید چون تا فردا بیشتر وقت ندارم :cry2:
    2011/01/22
    8
    0

پاسخ : سیمیولینک متلب - کمک فوری

فاز تو فاز یعنی دو فاز یعنی برای برق ایران 380ولت
    برای بار کافی است RLC load سری یا موازی که هردوش هست بگذارین و بعدش مقدار خازن را صفر کنین
    در مورد مدار که کشیدین چرا دوسر بار اسکوپ ندارین؟
    در ضمن حرف سوم e نیست بلکه m است که برای اندازه گیری ولتاژ و جریان تریستور است
    در آخر این مثال گمونم در help متلب موجود باشه
    برای help روی بلوک راست کلیک کنید دکمه help را بزنید
    2010/06/06
    تهران
    14
    0

ممنونم از کمکتون@};-
    اتفاقا باید ولتاژ دو سر تریستور رو هم ببینم. یعنی اسکوپ رو بدون واسطه به m وصل کنم مثل این شکل؟
    در خروجی برای دیدن ولتاز دو سر بار اسکوپ رو درست گذاشتم؟
    اینطور که ولتاژ دو سر تریستور رو دیدم مطمئن شدم که اصلا عمل تریگر انجام نمیشه! :sad: مداری که بستم رو نگاه کنین منبع پالسم چه مشکلی داره؟ باید کار دیگه ای انجام بدم؟
    منظورتون قسمت help تریستور بود که مثالش اینه؟ متاسفانه مثالش این نبود ولی اون مثال رو که دیدم تریگر رو به این شکل انجام نداده بود فکر می کنم اشتباه دارم تریگر می کنم اگه میشه راهنماییم کنین @};-

2010/06/06
    تهران
    14
    0

یعنی هیچکی تاحالا براش پیش نیومده که مداری رو که شامل تریستور هستش رو شبیه سازی کنه؟؟؟؟؟ :angry: از مدیر کل سایت گرفته تا اعضای تازه وارد درخواست کمک کردم ولی کوش کسی که یه ذره راهنمایی کنه!جالبه تاپیک انجام پروژه مجانی هم زدین!!!یه سوال کوچیک رو کسی اینجا جواب نمیده می خوایین پروژه کامل واسه دیگران انجام بدین!!!!! #-o
    دم همتون گرم [-(
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    614

نقل قول نوشته اصلی توسط Mona1987
    یعنی هیچکی تاحالا براش پیش نیومده که مداری رو که شامل تریستور هستش رو شبیه سازی کنه؟؟؟؟؟ :angry: از مدیر کل سایت گرفته تا اعضای تازه وارد درخواست کمک کردم ولی کوش کسی که یه ذره راهنمایی کنه!جالبه تاپیک انجام پروژه مجانی هم زدین!!!یه سوال کوچیک رو کسی اینجا جواب نمیده می خوایین پروژه کامل واسه دیگران انجام بدین!!!!! #-o
    دم همتون گرم [-(
    دوست عزیز راستش همه که با نرم افزار متلب آشنایی ندارن و یا کار نکردن!
    و الا من هم مثل دیگر کاربران خوشحال میشدم که کمکی کنیم.
    پس این موضوع را به نخواستن ربط ندین.
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2008/05/23
    تهران
    675
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط مهران چمنی
    دوست عزیز راستش همه که با نرم افزار متلب آشنایی ندارن و یا کار نکردن!
    و الا من هم مثل دیگر کاربران خوشحال میشدم که کمکی کنیم.
    پس این موضوع را به نخواستن ربط ندین.
    سلام

بهتره جملتون رو یکم تغییر بدم

خیلی ها با متلب آشنایی ندارن، خیلی ها هم آشنایی دارن ولی از کار رو انجام ندادن ... وقتی متلب میتونه از ضرب یک رقمی در یک رقمی انجام بده تا پردازش سیگنال یه رادار ... نمیشه گفت کسی متلب بلده ...

ولی در کل بعید میدونم نرم افزارهای شبیه سازی مدار نتونن اینو شبیه سازی کنن
    به وبلاگم سر بزنید
    2010/06/06
    تهران
    14
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alitaroosheh

ولی در کل بعید میدونم نرم افزارهای شبیه سازی مدار نتونن اینو شبیه سازی کنن
    من نزدیک یه ماه روی نرم افزارهای اورکد و پروتئوس کار کردم و نتونستم باهاشون جواب بگیرم :sad: توی این تاپیک در این باره قبلا بحث شده

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ولی گفتن که با متلب میشه جواب گرفت :read:
    بچه ها خواهش می کنم اگه حرف دیگه ای هست خصوصی بدین،توی تاپیک در صورتی که می خواین کمک کنین پست بدین چون من بیچاره کلی ذوق می کنم که یکی جواب داده میام و حالم گرفته میشه :cry:
    2008/07/07
    مشهد
    73
    20

پاسخ : سيميولينک متلب - کمک فوري

سلام
    اين مواردي که ميگم را امتحان کنيد
    فکر ميکنم يک زمين هم بايد در مدارتون بگذاريد
    سر منفي بلوک voltage measurement هم به زمين بايد وصل بشه ( زمين را از داخل همون قسمت sim power بايد انتخاب کنيد )
    احتمالا بين بلوک هاي pulse gnerator هم بايد اختلاف فاز بگذاريد ، در قسمت پارامتر هاي اين بلوک ، گزينه آخر يعني phase delay را بايد براي هر کدام از اين سه تا جداگانه تنظيم کنيد
    فيلمهاي آموزشي فارسي ميکروکنترلر از z80 تا ARM ( همراه با فايلهاي PDF )

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=60892.0
    2010/06/06
    تهران
    14
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سيد حسين حجازي
    سلام
    اين مواردي که ميگم را امتحان کنيد
    فکر ميکنم يک زمين هم بايد در مدارتون بگذاريد
    سر منفي بلوک voltage measurement هم به زمين بايد وصل بشه ( زمين را از داخل همون قسمت sim power بايد انتخاب کنيد )
    احتمالا بين بلوک هاي pulse gnerator هم بايد اختلاف فاز بگذاريد ، در قسمت پارامتر هاي اين بلوک ، گزينه آخر يعني phase delay را بايد براي هر کدام از اين سه تا جداگانه تنظيم کنيد
    بله دقیقا مسئله اختلاف فاز رو درست اشاره کردین چون در غیر اینصورت تریستورها همزمان تریگر میشن ولی من این نکته رو رعایت کردم طبق صورت مسئله باید زاویه تریگر 30 درجه باشه تاخیر فاز اولی رو 30 گذاشتم دومی رو 150 و سومی رو 270 . چون بین تریگر فازها باید 120 تا اختلاف فاز باشه.
    اما مسئله زمین رو که گفتین در این مدار صدق نمی کنه چون این مدار تمام موج هستش و ولتاژی که دو سر بار می افته به عنوان خروجی درنظر گرفته میشه یعنی تفاضل ولتاژ بالای بار با ولتاژ پایین بار. البته اگه جایی رو اشتباه می کنم ممنون میشم بهم بگین چون مطمئنن اشکالی داره کارم که جواب نمی گیرم :sad:

یه مسئله ای هست وقتی help تریستور رو می بینم در مثالش در قسمت تریگر کردن پالس ژنراتور گذاشته و به او ورودی داده!! مگه ژنراتور نیاز به ورودی داره؟!!راستش اصلا از شکل مدارش سر درنیوردم دوستانی که واردین اگه میشه یه نگاهی بندازین شاید اون مثال مسئله من رو هم حل کنه :sad:
    2010/06/24
    مشهد
    949
    8

دوست عزيز اول از همه بگم که با نرم افزاري ديگه نمي تونيد اين کار رو انجام بديد. چون توليد خود پالسش يه عالمه دردسره.

به نظرم مدارتون رو اشتباه بستيد. اون ديودي که موازي با بار کرديد به نظر ميرسه يه کم کارها رو خراب مي کنه. و ضمناً که توي کتاباي الکترونيک صنعتي هم اين ديود توي مدار نيست. در ضمن زمين هم نيازي نداره. اگه ببينيد توي شکل منبع زمين رو هم کشيده.
    در ضمن اون پايه m که توي تنظيماتش نوشته چي رو measure مي کنه دقيقاً نمي دونم چطور کار مي کنه، ما ازش استفاده نمي کرديم. اگه ولتاژ دوسر تريستور رو مي خوايد، خوب يه voltage measurement بذاريد دوسر تريستور!
    در کل ديگه به نظرم ايرادي نميرسه، اما خوب، بايد توي تعيين delay ها هم دقت کنيد که به ترتيبي که ولتاژ خط ها زياد ميشه شما هم ترسيتور ها رو تريگر کنيد. چون اگه تحريک درست انجام نشه کار نمي کنه.
    اگه بتونيد زمان تاخيراي تريستورهاتون رو بگيد خيلي عالي ميشه.
    ضمناً ما تو دانشگاه پروژه مدار کاملاً کنترل شونده رو بستيم. اينم مدارش. شايد به دردتون بخوره:
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26