اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز در ال سی دی کاراکتری+رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز در ال سی دی کاراکتری+رله

دارم از یک میکرو جهت راه اندازی 10 تا رله که رله ها شیر های الکتریکی ac))رو راه میندازن تشکیل شده و یک ال سی دی کاراکتری 4*20 .
    موقعی که رله ها تحریک می شن و برق ac به شیرهای الکتریکی وصل می شه داخل ال سی دی نویز میفته و کاراکترهای نامفهوم نمایش میده_جالب اینه که میکرو کار خودشو درست انجام مرده و برنامه درست عمل میکنه.چکار کنم نویز ال سی دی از بین بره.تغذیه رله ها 12 ولت و تغذیه میکرو و ال سی دی رو رگولاتور گذاشتم.
    همه رله ها با هم تحریک نمی شن یک شیر الکتریکی که چندبار قطع و وصل می شه نویز سروکلش تو ال سی دی پیدا می شه،
    تغذیه جدا هم قبلا تست کردم
    ممنون میشم کمکم کنین
    دیوونم کرده،تورو خدا کمکم کنین

پاسخ : نویز در ال سی دی کاراکتری+رله

سلام میکروت چی
    ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

این نویز از طریق تغذیه وارد مدار میشه.
      تو ورودی تغذیه میکرو از یه سلف و خازن استفاده کن.
      "روی LCD" یه خازن واسه تغذیه بذار(100nf).
      اگه از bascom استفاده میآ‌کنی، استفاده از دستور initlcd یادت نره.

دیدگاه

من این مشکل رو داشتم و فقط با گذاشتن سلف و خازن از بین رفت . ضمنا دستور initlcd دائم باعث حرکت کردن یک خط زیر کاراکترهای lcd میشه و بنظر من مفید نیست .
        سلف 10 میکرو بزارید و خازن 100 نانو
        وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

سلف و خازنو دقیقا کجا بذارم؟

دیدگاه

http://img98.net/show.php/49922_1.JPG.html

....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bbavr
              دارم از یک میکرو جهت راه اندازی 10 تا رله که رله ها شیر های الکتریکی ac))رو راه میندازن تشکیل شده و یک ال سی دی کاراکتری 4*20 .
              موقعی که رله ها تحریک می شن و برق ac به شیرهای الکتریکی وصل می شه داخل ال سی دی نویز میفته و کاراکترهای نامفهوم نمایش میده_جالب اینه که میکرو کار خودشو درست انجام مرده و برنامه درست عمل میکنه.چکار کنم نویز ال سی دی از بین بره.تغذیه رله ها 12 ولت و تغذیه میکرو و ال سی دی رو رگولاتور گذاشتم.
              همه رله ها با هم تحریک نمی شن یک شیر الکتریکی که چندبار قطع و وصل می شه نویز سروکلش تو ال سی دی پیدا می شه،
              تغذیه جدا هم قبلا تست کردم
              سلام

به احتمال زیاد علت قاطی کردن LCD تو مدار شما نویز ناشی از جرقه بین 2 کنتاکت رله هستش و این جرقه درست در زمانی اتفاق میفته که رله رو خاموش میکنید.
              و همونطور که میدونین این جرقه بخاطر خاصیت سلفی بار شما بوجود میاد.

برای خنثی کردن اثرات این جرقه چند کار میشه کرد:
              اولا فاصله رله تا مدارتون رو تا حد ممکن افزایش بدین
              حتما 2 سر تغذیه LCD تون یه خازن 1 تا 10 میکرو فاراد بذارین (در نزدیکترین فاصله با LCD)
              یه خازن 10 نانو 600v رو با دو سر کنتاکت رله موازی کنین ( وجود این خازن باعث از بین رفتن جرقه هنگام خاموش کردن رله میشه)
              همونطور که دوستان هم اشاره کردن از دستور initlcd استفاده کن البته نه با فاصله زمانی کم چون اگه شما مطمئن شدی که وقتی رله رو خاموش میکنی lcd قاط میزنه در اینصورت بعد از هر فرمان خاموش کردن رله یه دستور initlcd قرار بده :biggrin:

دیدگاه

احمد آقا یه تاپیک دیگه هم داشتی که درباره رله پرسیده بودی .اونجا بهت گفتم که از کانتکت های رله نباید هم ولتاژ 220 رو رد کنی وهم ولتاژ تغذیه مدارت رو. حالا اگه به همین نتیجه رسیدی اون کاری که درباره موازی کردن ال ای دی با رله بود رو انجام بده. واسه بهم ریختن ال سی دی هم فقط باید از سلف و خازن استفاده کنی . ضمنا در خروجی رگولاتور هم سلف و خازن یادت نره چون طی تجربه ای که من دارم نویز بیشتر از طریق تغذیه اثر میزاره .ضمنا اگر برق 220 ولت رو از یه پریز دیگه بگیری و برق ترانس کاهنده مدارت رو هم ازیه پریز دیگه تاثیر مثبت داره و نویز کمتری وارد مدار میشه.
                وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
                نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
                  10nF که عدسیه نه الکتروشیمیایی!!!! 600V رو از کجا آوردین؟ :surprised:
                  10uFنیست؟
                  :eek:

مقادیر ظرفیت خازن و 600 ولت درسته و مشکلی نداره!
                  فکر میکنم من درست توضیح ندادم چون این خازن با بوبین رله موازی نمیشه بلکه با کنتاکت باز رله (که برق شیربرقی رو قطع و وصل میکنه) موازی بسته میشه و عملا وقتی رله خاموشه ولتاژ 220 ولت مستقیما به دو سر خازن میرسه

در مورد ظرفیت خازن هم همون 10 نانو درسته . اگه شما بجای 10 نانو یه خازن 10 میکرو قرار بدین مطمئن باشین شیربرقی دائم روشن میمونه!

دیدگاه

احمد آقا همین برنامه برای دما وکنترل رله جواب میده ضمنا برای ورودیهای int0 و int1 باید مقاومت پول پ بزاری. ولتاژ مرجع هم همون 5 ولته دیگه پس کاری براش نمیخواد بکنی .راستی سنسور سطحت چیه و آیا میتونه مستقیم رله متصل بهش رو فعال کنه؟
                    تایمری که استفاده کردی برای اینتراپت خارجی استفاده میشه که باید اونو فعال کنی .من فقط برات قسمت دماش رو نوشتم. اگه اینتراپت رو بخوای باید اونارو هم اضافه کنی.اگه خواستی بگو تا برات بنویسم .البته اگه خودت سعی کنی بنویسی برات بهتره.
                    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad1354
                      احمد آقا همین برنامه برای دما وکنترل رله جواب میده ضمنا برای ورودیهای int0 و int1 باید مقاومت پول پ بزاری. ولتاژ مرجع هم همون 5 ولته دیگه پس کاری براش نمیخواد بکنی .راستی سنسور سطحت چیه و آیا میتونه مستقیم رله متصل بهش رو فعال کنه؟
                      تایمری که استفاده کردی برای اینتراپت خارجی استفاده میشه که باید اونو فعال کنی .من فقط برات قسمت دماش رو نوشتم. اگه اینتراپت رو بخوای باید اونارو هم اضافه کنی.اگه خواستی بگو تا برات بنویسم .البته اگه خودت سعی کنی بنویسی برات بهتره.
                      یعنی با توجه به اینکه avcc&arefرو به هم و به vccتوسط یک سلف10میکرو و یک خازن 100نانو به agndوصل کردم یعنی ولتاژ مرجع همون 5ولته و از برنامم reference رو حذف کنم؟
                      سوال بعدی اینکه int0 ,int1 که با فعال شدن وقفه پول پ داخلی میشن.در سخت افزار لازمه؟!!!!
                      من از سنسور آنالوگ استفاده کردم.یعنی به یک الکترود vccدادم و دیگری رو به پایه رله وصل کردم.هروقت آب بالا بیاد vccهم به پایه رله میرسه و رله فعال میشه وno رو به int0 میدم و rising تعریف میکنم
                      جانم به فدای ائمه اطهار
                      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام
                        منم همچین مشکلی رو توی مدارم الان پیدا کردم
                        با این تفاوت که کلا مدار من دو تا رله کوچیک داره
                        و هنگ کردن lcd هم هیچ ارتباطی با رله ها نداره
                        یعنی وقتی هنوز فرمانی به رله نرفته یهو lcd هنگ میکنه
                        و تمام پیکسل های کارکتر های سطر اول روشن میشن و
                        سطر دوم کلا خاموش میشه
                        lcd 16*2 هست
                        هیچ وقفه ای هم فعال نیست
                        خازن هم همه جوره گذاشتم تو مدار
                        دیگه نمیدونم چیکارش کنم
                        میکرو atmega32 هست که lcd به پورت a وصل شده

دیدگاه

دوستان عزیز اغلب این مشکلات بخاطر زمین نکردن ورودی های آزاد LCD هست چون فقط از 4 پایه LCD استفاده میشه و 4 پایه دیگه آزاده نویز از طریق این پایه ها وارد مدار LCD میشه . . .

دیدگاه

سلام
                            من از این دستور INITLCD استفاده کردم . ولی مشکلی که داره اینکه خط تیره ( - )هایی؛؛ تو صفحهLCD از بالا تا پاین حرکت میکنه و نوشته های LCD رو بهم میریزه .

از دستورات Cursor Off و Cursor NOBLINKو .... هم استفاده کردم ولی مشکل هم چنان پا برجاست .ممنون میشم در این زمینه راهنمایی بفرمایئد .
                            یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

سلام اقای دکتر
                              تاریخ این پست مال خیلی وقت پیشه!
                              برای حل مشکلی که دارین دو چیز رو اینجا بزارین تا ببینیم مشکل از کجاست و انشاالله بتونیم حلش کنیم:
                              1- نقشه مداری که بستی
                              2- یه عکسی از مدارت که ببینیم قطعات رو چجوری کنار هم گذاشتی

اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
                              شهيد دکتر مصطفي چمران
                              اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                              ; C is not for children

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X