اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سرو موتور با plc fatek

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی سرو موتور با plc fatek

سلام. من میخوام یک سرو موتور سه فاز رو با plc fatek راه اندازی کنم. کسی هست که کمک کنه؟
    تا زمانیکه زنده ام خود برای سرنوشت خود تصمیم می گیرم. آنگاه که مردم...

پاسخ : راه اندازی سرو موتور با plc fatek

درود دوست عزیز
    مدل و برند سرو درایو تون چیه؟
    مشکلتون دقیقا چی هست؟
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیز.
      مدل سرو درایوم maxsine هستش. من کاتالوگ این درایور رو هم دارم اما هرچقدر میخونمش چیزی ازش نمیفهمم.
      مشکل من در مورد کنترل موقعیت (position control) هستش.

توضیحات بیشتر رو داخل فایل word هستش. اگه مشکلمو حل کنی خیلی ممنون میشم.

https://docs.google.com/document/d/18shWgSNooyt77EoL6rHgyIangj6VsecDVzbVlfDNGug/edit?hl=en

فایل شبیه سازی با winproladder

https://docs.google.com/leaf?id=0B5J8KLUVbrjbNTQyYTczOTQtOWJlOS00NzY3LWE3O TQtOWZjMjczMjhmODA1&hl=en

کاتالوگ 1 maxsine
      https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&sr cid=0B5J8KLUVbrjbM2Y1MGEwYjAtN2I3OS00ZWYyLWFhMTYtO GMyMjlkZDg3NTE0&hl=en

کاتالوگ 2 maxsine

https://docs.google.com/leaf?id=0B5J8KLUVbrjbZGMyYjgxNzEtZmRjNS00YTgwLWI4Y 2MtYjAwNWU3ZmI4Mjdl&sort=name&layout=list& amp;num=50
      کاتالوگ شرکت fatek در مورد سرو موتور و کنترل موقعیت
      https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&sr cid=0B5J8KLUVbrjbYzc1ZTE4N2QtZDI1Yi00OWM5LTkzYTMtM mI0NTc0ZjFlYTEx&hl=en

اینهم امیل من
      akbar_torkashwand@yahoo.com

دیدگاه

درود
        من سوالات شما رو اینجا میذارم تا برای بقیه دوستان هم راحت باشه
        نوشته اصلی توسط akbar_torkashwand
        بسوال اول :

من نمیدونم الان پالس رو به کدام پایه ی این درایو وصل کنم. 20 یا 1 یا 6 یا 7

سوال دوم:

آیا میشود بدون plc و فقط با طراحی یک مدار ایجاد پالس درایور سرو موتور را راه اندازی کرد؟

سوال سوم:

ما در شرکتمان چند تا دستگاه داریم که با سرو و plc fatek کار میکنند من برنامه ها رو از plc پلود کرده ام. اما حقیقتش چیزی از آنها سر در نیاوردم. اگه میدونی برام خیلی خلاصه بخش مربوط به سروو رو برام توضیح بده. برنامه fatek رو برات در پوشه شبیه سازی فرستادم.
        به صفحه 13 کاتالوگ اول مراجعه کنید، شما اگر پالس رو تقاضلی بدید باید به صورت سمت چپ ببندید( پایه های 6-19 و 20-7)، اگر نه به صورت شکل سمت راست(پایه 6 و 7).
        بدون PLC هم میشه، حتی بدون مدار پالس، بستگی داره چه کاری از سرو بخواید
        در مورد سوال سوم، متاسفانه باید بگم من در حد یک راهنمایی می تونم کمک کنم ولی به این صورت خیر
        موفق باشید

دیدگاه

با سلام به آقای مهندس
          فرض کنیم که میخواهیم هر وقت یه ورودی فعال شد . سرو موتور نیم دور بچرخد.
          باید چطوری برایش برنامه بنویسیم یا اصلا چیکار باید بکنیم
          نوع plc هم مهم نیست فقط منطق برنامه اش را میخواهم.
          با تشکر

دیدگاه

درود دوست عزیز
            من یک سری اطلاعات کلی در مورد سرو درایوها بهتون میدم،امیدوارم بتونید با سیستم خودتون مطابقت بدید و راه اندازی بکنید
            معمولا سرو درایو ها دارای مد های زیر هستند
            1) کنترل به وسیله پالس های خارجی (External Position Control)
            در این مد، شما توسط پالس هایی که به درایو میدید می تونید موقعیت موتور رو کنترل کنید، طبیعتا توی این روش سرعت و تعداد پالس ها توسط کنترلر شما تعیین میشه
            2) کنترل به وسیله پالس های داخلی (Internal Position Control)
            در این مد، شما می تونید یک سری فرمان برای حرکت موتور را درون درایو ذخیره کنید، و بعد با فعال کردن ورودی های دیجیتال، به درایو فرمان بدید که یکی از این فرمانها رو اجرا کنه
            3) کنترل سرعت (Speed Control)
            در این روش شما با یک از ورودی های آنالوگ و یا یکی از پارانترهای درایو سرعت موتور را تعیین می کنید (اگر شما بخواهید توی این روش کنترل موقعیت هم داشته باشید باید از فیدبک خروجی انکودر درایو استفاده کنید)
            4) کنترل سرعت داخلی (Internal Speed Control)
            در این مد شما می تونید چند سرعت از پیش تعریف شده برای درایو در نظر بگیرید، بعد با ورودی ها دیجیتال از بین این سرعتها،سرعت مناسب را انتخاب کنید
            5) کنترل گشتاورTorque Control))
            6) کنترل گشتاور داخلی(Internal Torque Control)
            این دو مد هم مانند مد سرعت هستند، اما پارامتر کنترلی به جای سرعت، گشتاور موتور است.

حالا باید ببینید درایو شما کدوم یکی از مدهای بالا رو داره و کدوم یکی برای نیاز شما مناسب هست، اگر درایو شما مثلا مد 2 را پشتیبانی بکند، نیازی به PLC هم نیست (البته برای یک نیم دور چرخش ساده)
            موفق باشید

دیدگاه

سلام
              کسی در مورد تنظیمات سرو موتور فاتک مو تونه کمکم کنه
              نده باد ايران

دیدگاه

:mrgreen:[quote author=aminjabbary link=topic=47754.msg305317#msg305317 date=1320564947]
                سلام
                فایل داخل گزینه ها به چه صورت باز میشه؟من نتونستم کاتالوگ ها و .... را ببینم.
                با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X