اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Rotary Encoder

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Rotary Encoder

سلام
    آیا کسی تا به حال از Rotary Encoder به عنوان ولوم یا پیچ تنظیم استفاده کرده؟
    از آنجا که این انکودرها با کاربرد مورد نظر(قابلیت تولید دو پالس برای جهت چرخش) من سخت پیدا میشه یا گرونه تصمیم گرفتم از همین موس استفاده کنم. اگر خروجی گیرنده مادون قرمز به اشمیت وصل بشه آیا قابل اعمال به میکرو هست یا نه؟ از آنجا که چرخ یا همون knob به صورت آزاد حرکت می کنه این لحظات تغییر می تونه مشکل ایجاد کنه یا نه؟
    با تشکر
    رضا
    Growth for the sake of Growth is the idealogy of cancer cells

پاسخ : Rotary Encoder

سلام
    انکودر که تو لاله زار فراونه
    در ضمن شما اگر بخواهید از انکودر به جای ولوم استفاده کنید فقط باید از نوع ابسلوت آن استفاده کنید به این دلیل که با وصل کردن برق به انکودر معمولی یا موس این قطعات مکان فعلی خود را نمی داند وباید از یک قطعه دیگر برای صفر کردن استفاده کنید
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام
      ممکنه چند تا rotary encoder ارزون قیمت رو معرفی کنید.(قیمتش بگید عالی میشه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MCC
        سلام
        ممکنه چند تا rotary encoder ارزون قیمت رو معرفی کنید.(قیمتش بگید عالی میشه)
        انواع مختلفی داره

نوعی که م ازش استفاده میکنم دارای سه خروجی A,B,Z هستش 60 تومن
        نوعی که چرخ داره 80 تومنه و کاربردش در متر های دیجیتاله اکثرا

کار کردن هم باهاش فوق العاده راحت هستش . فقط اگه سرعت دوران خیلی بالاست بهتره از مدار های واسط دیجیتال استفاده کنید بعد به میکرو اعمال کنید پالس ها رو .
        مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

می تونی اسم و شمارشون رو بدی؟
          ارزونتر نیست؟

دیدگاه

معمولا توی لاله زار بخوای شفت انکودر بخری باید بدونی چند پالسه می خوای باشه ( 60-360-1200-3600 با بین اینا یا بیشتر یا کمتر!) و جنسش چی باشه ! کره ای ! آلمانی و از این جور مسائل! و ولتاژ کار کردش چند ولت باشه و خوروجی فTLباشه یا نه!
            به تجربه خودم اطمینان می دم هیچ فرقی بین نوع کره ای و آلمانی در دقت کار نیست! نوع المانی اصلا خود فروشنده هم نمیدونه چجوری درایو میشه که خودش 20-30 مدل خروجی داره! مثلا ممکنه پایه A خروجی معمولی بده پایه B اپن کلکتوره باشه پایه Z خروجی TTL بده و فقط باید با یه مقاومت پول دان بشه!! و اینکه هر پایه چجور باشه بستگی به 3-4 حرف و شماره ی آخر این شفت انکودر ها داره.
            ولی نوع کره ای این مسائل رو نداره (البته نوع به اصطلاح آلمانی به خاطر داشنم خصوصیاتی که گفتم میتونه با هر سطح ولتاژی که می خوای کار کنه! 3 ولت خروجی بده یا 12 ولتا یا ..)
            نوع کره ایش هم کوپلر روی خودش داره. یه 3600 پالسه کره ای رو خریدم 55 تومن و آلمانیش رو خریدم 130 تومن.
            راستی بلبرینگ آلمانی Z6000 هست ! که یعنی نوع نسوزه! برای همین توی سرعت های بالا تری نسبت به نوع کره ایش قابل استفادست!
            ( کره ای آلمانی بودنشون با خداست!)
            Gracias A La Vida
            [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
            http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
            زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X