اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوت کشیدن رگلاتور 2576

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوت کشیدن رگلاتور 2576

سلام

من مدار رگلاتور 2576-Adj رو بستم و میخوام ازش 5 ولت بگیرم

مدارش درست کار میکنه و 5 ولتم خروجی میده

ولی نمیدونم چرا وقتی سلف به مدار متصل میشه شروع به سوت کشیدن میکنه

این مدارمه:
    http://www.up.iranblog.com/images/wouyyaabnob3f8o4fh.jpg

پاسخ : سوت کشیدن رگلاتور 2576

من مدار داخل دیتا شیتش رو درست کردم. اتفاقا همین مشکل پیش اومد که با سوختن سلف مقاومتی 330 میکرو هانری و تعویضش با یک سلف توروئیدی 100 میکرو و یک دیود BYW29 مشکلش کاملا حل شد. فقط نکته مهم اینکه این مدار متخصص سرویس کردن مدار پشت سر خودشه. اگه مشکلی برای 2575 پیش بیاد ورودی رو توی خروجی تحویل میده. قاعدتا یک مدار محافظ هم بعدش بذارین ضرر نمیکنین.

دیدگاه

ممنون

سلفم 100 میکروئه،ولی نمیدونم تورئیدی که گفتید یعنی چه؟سلف من بشکه ایه
      ولی دیود رو عوض میکنم-این دیودی که فرمودید میتونه 2 آمپر از خودش عبور بده؟

و اینکه من یه خرده آماتورم-میشه در مورد مدار محافظ بیشتر توضیح بدید یا یه نمونه نشونم بدید؟ :rolleyes:

دیدگاه

سلام
        سلف تروئید یک سلف هیت که هسته دایره شکل داره
        من هم همین مشکل رو داشتم
        همون کاری که کاربر قبلی گفتند رو انجام دادم حل شد

دیدگاه

و یه سوال دیگه
          چرا وقتی همین مدارو رو برد برد میبندم مشکلی نداره؟

دیدگاه

چون روب برد برد جریان زیادی ازش نمیکشی. راستی یادت باشه حتما یک هیت سینک ولو کوچولو روش ببندی. برای دیود هم بهتره از BYW29 استفاده کنی. قیافه اش مثل یک 7805 هست که پایه وسطش رو چیده باشن. برای محافظت اگر مطمئنی جریان بالاتر از حد انتظار ازش نمیکشی خیلی مهم نیست. ولی ترجیحا بهتره بجای 2575 از 2676 استفاده کنی که تا 3 آمپر جریان میده. سعی میکنم شماتیک مدار کاملش با محافظ ولتاژ رو برات بفرستم.
            ضمنا من همین مدار رو بستم (بدون سلف توروئیدی) ولتاژش عالی بود اما اغلب موارد موقع کار ارتباط سریال مشکل داشت. بگذریم از اینکه موقع جریان کشیدن سوت بلبلی میزد!!!

دیدگاه

سوت کشیدن به سلف مربوط میشه ،احتمالا جریان عبوری بیشتر از توان سلفه،سلف بشکه ای نهایت تا 1 آمپر جواب میده،و اما راجع به دیود، 1N5819 دیود شاتکی هست ولی BYW29 شاتکی نیست و تو دیتاشیت تاکید کرده از شاتکی استفاده بشه، موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
                برای ولی ترجیحا بهتره بجای 2575 از 2676 استفاده کنی که تا 3 آمپر جریان میده.
                منظورتون همون بیست و پنج هفتاد و شیشه؟

سعی میکنم شماتیک مدار کاملش با محافظ ولتاژ رو برات بفرستم.
                خیلی ممنون میشم -منتظرم

دیدگاه

دقیقا! خوبه که حواس شما از من جمع تره.

اینم شماتیک:
                  [img]http://www.ecapic.ir/image3/ECA-110130163612.png[/img

البته من اینجا 2n2222 گذاشتم اما مطمئن بشین که ترانزیستوری که میذارین تحمل جریان عبوری بیش از ماکزیمم رو داشته باشه و ضمنا فیوز شما هم برای مقدار ماکزیمم ست شده باشه. مثلا ترانزیستور بتونه سه آمپر رو تحمل کنه ولی فیوز 2 آمپری بذارین. (برای ماکزیمم جریان 2 آمپر) اینجوری به محض بالا رفتن ولتاژ بر اساس ایجاد اشکالی در ورودی این مدار بالاتر از ولتاژ دیود زنر ترانزیستور هدایت میکنه و باعث سوختن فیوز میشه.
                  این مدار رو بین خروجی مدار رگولاتور و ورودی مدار اصلی قرار بدین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X