اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چاپ راهنمای سفید رنگ روی برد و پوشش محافظ سبز رنگ پشت برد چگونه ایجاد میشود؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چاپ راهنمای سفید رنگ روی برد و پوشش محافظ سبز رنگ پشت برد چگونه ایجاد میشود؟

با سلام
    با عرض پوزش از اینکه شاید منظور من از سوالاتی که پرسیدم یه اصلاح خاصی داشته باشه و ندونم اینجوری نوشتم.
    در مورد مدار اصلی و مسی پشت برد هم خوندم و هم مطالعه کردم و در حد لتراست و ماژیک انجام دادم قبلا و روش های جدیدشم آشنا هستم مثل اتو یا اسپری پازتیو
    ولی سوالم اینه که روی برد برای جای قطعات یک راهنمایی قرار داره که مثلا این جای این مقاومته اون جای این آی سی هست با اسم و شماره مثلا مقاومت و آی سی میخواستم بدونم این اشکال سفید رنگ اول اسمشون چی هست دوم چه جوری ایجاد میشه کرد روی برد

و سوال بعدیم اینه که پوشش سبز رنگ روی قسمت مسی فیبر چه جوری ایجاد میشه یعنی چه جوری جاهای پایه ها برای لحیم کاری تمییز میمونه و قسمت های دیگه پوشش میگیره
    اگه ممکنه اسم و اصطلاحات این دو مورد را به من بگید

پاسخ : چاپ راهنمای سفید رنگ روی برد و پوشش محافظ سبز رنگ پشت برد چگونه ایجاد میشود؟

نوشته اصلی توسط bugattiveyron

ولی سوالم اینه که روی برد برای جای قطعات یک راهنمایی قرار داره که مثلا این جای این مقاومته اون جای این آی سی هست با اسم و شماره مثلا مقاومت و آی سی میخواستم بدونم این اشکال سفید رنگ اول اسمشون چی هست دوم چه جوری ایجاد میشه کرد روی برد
    سلام

چاپ silk screen - چاپ قطعات -چاپ مارکاژ و یا چاپ راهنما اصطلاحاتی است که برای این نوع چاپ به کار میره که معمولا به روش چاپ سیلک اسکرین بر روی مدارچاپی منتقل (چاپ) میشوند.از رایج ترین رنگهائی که برای این کار استفاده میکنند رنگهای سفید(عمدتا&quot و زرد هستند که با توجه به فرایند چاپ مجموعه ای که عمل چاپ را انجام میدهند عمدتا از دو نوع رنگ اپوکسی و یا یو وی استفاده میشود.

و سوال بعدیم اینه که پوشش سبز رنگ روی قسمت مسی فیبر چه جوری ایجاد میشه یعنی چه جوری جاهای پایه ها برای لحیم کاری تمییز میمونه و قسمت های دیگه پوشش میگیره
    اگه ممکنه اسم و اصطلاحات این دو مورد را به من بگید
    چاپ solder mask و یا چاپ محافظ قلع کاری که چون اکثر تولید کنندگان از رنگ سبز برای اینکار استفاده میکنند به غلط در ایران به چاپ سبز معروف شده است را میتوان به روشهای زیر انجام داد:

1-روش فیلم خشک(لامینیت کردن)

2-روش سیلک اسکرین(همانند چاپ راهنما میتوان از رنگهای اپوکسی و یا یو وی استفاده کرد)

3-روش فتو ایمیج که میتوان از روشهای پرده رنگ(پیشرفته ترین روش) روش اسپری(جدید ترین روش) و یا چاپ سیلک روتاری و یا تخت استفاده کرد.

عمده طیف رنگی که برای این چاپ مورد استفاده میگیرند عبارتند از: انواع طیفهای رنگ سبز(عمدتا سبز تیره) - آبی تیره-قرمز-زرد - بی رنگ-و همچنین رنگهای سفید و مشکی برای چاپ مدارچاپی آلومینیوم

موفق باشید

زکات علم،نشر و پخش آن است.
    {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

پاسخ : چاپ راهنمای سفید رنگ روی برد و پوشش محافظ سبز رنگ پشت برد چگونه ایجاد میشود؟

نوشته اصلی توسط karapcb
      سلام

چاپ silk screen - چاپ قطعات -چاپ مارکاژ و یا چاپ راهنما اصطلاحاتی است که برای این نوع چاپ به کار میره که معمولا به روش چاپ سیلک اسکرین بر روی مدارچاپی منتقل (چاپ) میشوند.از رایج ترین رنگهائی که برای این کار استفاده میکنند رنگهای سفید(عمدتا&quot و زرد هستند که با توجه به فرایند چاپ مجموعه ای که عمل چاپ را انجام میدهند عمدتا از دو نوع رنگ اپوکسی و یا یو وی استفاده میشود.
      چاپ solder mask و یا چاپ محافظ قلع کاری که چون اکثر تولید کنندگان از رنگ سبز برای اینکار استفاده میکنند به غلط در ایران به چاپ سبز معروف شده است را میتوان به روشهای زیر انجام داد:

1-روش فیلم خشک(لامینیت کردن)

2-روش سیلک اسکرین(همانند چاپ راهنما میتوان از رنگهای اپوکسی و یا یو وی استفاده کرد)

3-روش فتو ایمیج که میتوان از روشهای پرده رنگ(پیشرفته ترین روش) روش اسپری(جدید ترین روش) و یا چاپ سیلک روتاری و یا تخت استفاده کرد.

عمده طیف رنگی که برای این چاپ مورد استفاده میگیرند عبارتند از: انواع طیفهای رنگ سبز(عمدتا سبز تیره) - آبی تیره-قرمز-زرد - بی رنگ-و همچنین رنگهای سفید و مشکی برای چاپ مدارچاپی آلومینیوم

موفق باشید
      با سلام این چاپ سیلک که میفرمایید کار سختی هست ؟ یعنی تجهیزات خیلی خاص و گرونی میخواد یا خود من هم میتونم تهیه کنم و درستش کنم هم برای قسمت سفید رنگ روی برد هم قسمت محافظ پشت برد

ممنون از شما

دیدگاه

با سلام این چاپ سیلک که میفرمایید کار سختی هست ؟ یعنی تجهیزات خیلی خاص و گرونی میخواد یا خود من هم میتونم تهیه کنم و درستش کنم هم برای قسمت سفید رنگ روی برد هم قسمت محافظ پشت برد
        نه میشه گفت روش سختیه و نه میشه گفت روش آسونیه ، بیشتر به همت شما بستگی داره و اگر اراده لازم رو داشته باشین میتونید موفق بشین.اگر فنی هم باشی میتونی خودت همه چیز رو بسازی(صرفا در حد کارهای کم و شروع کار).
        میز چاپ دستی-میز نور برای عکاسی شابلون-یک کوره کوچک هوای گرم و یا یو وی.......همین
        زکات علم،نشر و پخش آن است.
        {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام. چند تا سوال داشتم.
          آبکاری طلا و آبکاری نیکل برای pcb چیه؟ و چه کمکی میکنه؟ کجاها بهتر هستش که ازش استفاده کنیم ؟
          solder mask به چه دردی میخوره؟ برای چی یک برد رو چاپ سبز میکنند؟ آیا یک لایه عایق هم ایجاد میکنه؟ روی via ها هم عایق ایجاد میکنه؟
          برای ضخامت فیبر و ضخامت مس ، چه جوری بفهمیم که برای چه کاربردی چه ضخامتی به درد میخوره؟ معمولا چه ضخامتی از فیبر و مس در صنف pcb زنان رایج هستش ؟

ممنون
          "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
          در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

سلام
            جنس رنگ سبز روی پی سی بی از چیست؟؟؟
            و با چه حلالی می شود آن را پاک کرد؟؟؟

دیدگاه

پاسخ : چاپ

ممنون از شما
              سلام
              چاپ سیلک مهارت دست می طلبه تجهزاتشم همونه که karapcbفرمودن اگه گاهی کسب کنید می تونید بسازید مواد اولیه اش هست
              او

دیدگاه

پاسخ : چاپ

نوشته اصلی توسط bnmo
                سلام
                جنس رنگ سبز روی پی سی بی از چیست؟؟؟
                و با چه حلالی می شود آن را پاک کرد؟؟؟
                سلام
                uv,کوره ای هستش.نوع کوره ای بعد پخت با حلال پاک نمی شه
                او

دیدگاه

چاپ سبز علاوه بر زیبایی و محافظت در برابر اکسید شدن فیبر در برابر انواع مسایل محیطی یک دلیل بسیار مهمتر داره و اونم موقع لحیم کاری معلوم میشه .
                  در لحیم کاری با هویه پایه های نزدیک به هم به راحتی به هم متصل میشن و سخت از هم جدا میشن ولی وقتی سبز محافظ بین این دو پایه باشه وصل نمیشن.
                  از همه مهمتر وقتی از وان قلع استفاده میشه علاوه بر اینکه از اتصالات اضافی خیلی خیلی جلوگیری میکنه از تغییر رنگ فیبر در وان که حرارت زیادی داره جلوگیری میکنه.

دیدگاه

روش سیلک اسکرین برای تیراژهای پایین کاملا بی صرفه و وقت تلف کردمه

دیدگاه

درود بر همه دوستان
                      اگر میشه درباره روش اسپری و لمینیت برای چاپ Solder Mask بیشتر توضیح بدید متاسفانه هر جا را دیدم و خواندم به نتیجه نرسیدم.

با سپاس
                      خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
                        درود بر همه دوستان
                        اگر میشه درباره روش اسپری و لمینیت برای چاپ Solder Mask بیشتر توضیح بدید متاسفانه هر جا را دیدم و خواندم به نتیجه نرسیدم.

با سپاس
                        بله دوستان اگه میشه درباره روش لمینت برای چاپ Solder Mask بیشتر توضیح بدید.
                        چند جا دیدم با اسپری رنگ روغنی این کار رو میکردند خیلی هم خوب میشد اما در برابر حلال ها از بین میره.
                        Someone who can change the world
                        ELECTRONIC ENGINEER

دیدگاه

دوستان این dry solder mask (چاپ سبز با لامینت) رو از کجا میشه گیراورد؟؟
                          2تا از فروشنده های تهران میگن دیگه تولید نمیشه و هرکس داره تاریخ انقضا گذشته!!
                          ولی فکر نکنم چون بازار خوبی داره برای چی کارخونه باید این بازار رو از دست بده و دیگه تولید نکنه ؟؟

دیدگاه

دوستانی که تجربه دارن میشه اگه فایل آموزشی دارن بزارن ما هم استفاده کنیم :biggrin: در مورد همین چاپ سبز پشت برد و سفید رو برد
                            با تشکر
                            خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
                            [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین غفاری
                              دوستانی که تجربه دارن میشه اگه فایل آموزشی دارن بزارن ما هم استفاده کنیم :biggrin: در مورد همین چاپ سبز پشت برد و سفید رو برد
                              با تشکر
                              یه سرچ توانجمن کنیددر مورد چاپ سیلک توضیح داده چاپ سبز وسفید اصولش یکیه
                              او

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X