اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دماسنج وایرلس(wireless)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دماسنج وایرلس(wireless)

سلام دوستان.من می خوام با یه میکرو مثلا attmega16 و 8تا LM35 یه دما سنج بسازم و مقدار دمای هر کدوم رو روی LCD نشون بده.تا اینجا ی کار سادست.میدونیم که خروجی سنسور آنالوگه و باید وصل بشه به پایه ADC و...
    اما من میخوام این سنسور رو تو اتاق بزارم و میکرو در جای دیگه ای باشه.حالا چطور میشه اطلاعات خروجی سنسورها رو که آنالوگ هم هست بصورت بی سیم به پایه میکرو ارسال کرد.فرض بر این باشه که 8 تا سنسور داریم و در جاهای مختلف یه خونه گذاشتیم و میخاهیم دمای هر کدوم از اونها رو بخونیم.

پاسخ : دماسنج وایرلس(wireless)

سلام

می توانید که هر خروجی سنسور رو در متغیری بریزید و توسط ماژول های ارتباطی RF به میکروکنترلر اصلی ارسال کنید
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
      سلام

می توانید که هر خروجی سنسور رو در متغیری بریزید و توسط ماژول های ارتباطی RF به میکروکنترلر اصلی ارسال کنید
      منظورتون اینه که هر سنسور دارای یک میکرو باشه؟ :surprised: و یک فرستنده هم به اون میکروی مربوط به سنسور وصل باشه؟

دیدگاه

بله بالاخره یک وسیله ای باید رابط سنسور و ماژول فرستنده باشد دیگه تا مقدار سنسور رو بخواند و با ماژول ارسال کند
        http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

اگه از سنسورهای دیجیتال استفاده کنی میتونی مستقیما خروجیشون رو ارسال کنی و اونطرف هم بصورت دیجیتال دریافت کنی.
          وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
          نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad1354
            اگه از سنسورهای دیجیتال استفاده کنی میتونی مستقیما خروجیشون رو ارسال کنی و اونطرف هم بصورت دیجیتال دریافت کنی.
            منظورتون از سنسور های دیجیتال سنسور دماییه که خروجی سریال داره؟همچنین اگه من از ماژول hmr وhmt استفاده کنم امکان این هست که چند تا فرستنده خروجی را برای یک گیرنده ارسال کنند؟یا هر فرستنده یک گیرنده می خواد؟

دیدگاه

از 8 تا سنسور دما دیجیتال ds18b20 استفاده کنید به صورت شبکه . یعنی هشت تا فقط یک پایه برای دیتا .

بعد همین دیتا رو ارسال کنید . فقط با یک میکرو
              مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SeGMeX
                از 8 تا سنسور دما دیجیتال ds18b20 استفاده کنید به صورت شبکه . یعنی هشت تا فقط یک پایه برای دیتا .

بعد همین دیتا رو ارسال کنید . فقط با یک میکرو
                یعنی این 8 تا رو پین دیتاشو باید به هم وصل کنم؟خب اگه هر سنسور تو یه اتاق باشه به مشکل بر می خورم!!!!اما اگه بشه مستقیم این سنسور را وصل کنم به یه hmt (فرستنده)و بتونم همه ی ارسال هارو با یه گیرنده دریافت کنم و تو میکرو اصلی بریزم عالی میشه!آیا این امکان وجود داره؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid_P200
                  یعنی این 8 تا رو پین دیتاشو باید به هم وصل کنم؟خب اگه هر سنسور تو یه اتاق باشه به مشکل بر می خورم!!!!اما اگه بشه مستقیم این سنسور را وصل کنم به یه hmt (فرستنده)و بتونم همه ی ارسال هارو با یه گیرنده دریافت کنم و تو میکرو اصلی بریزم عالی میشه!آیا این امکان وجود داره؟؟
                  نه اینطوری نمیشه . سنسور 18b20 باید فرمان خواندن دما بهش داده بشه تا دما رو روی پین خروجی بده و حتما باید یه میکرو کنارش باشه . متاسفانه باید 8 تا میکرو بزاری . البته 8 پایه میتونه باشه مثل tiny13 .و یه میکروی اصلی که روش مانیتورینگ کنی
                  مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

فرق سنسور های دیجیتال با آنالوگ چیه؟(بجز قالب خروجیشون)مثلا دقت کدوم بیشتره و برای اندازه گیری دمای اتاق آیا آنالوگ کافی نیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid_P200
                      فرق سنسور های دیجیتال با آنالوگ چیه؟(بجز قالب خروجیشون)مثلا دقت کدوم بیشتره و برای اندازه گیری دمای اتاق آیا آنالوگ کافی نیست؟
                      در سنسور های آنالوگ تغییرات خروجی به صورت ولتاإ¾إ¾إ¾إ¾ژ بر پایه خروجی ظاهر میشه و در خروجی هم اثرات محیطی و دقت مبدل های آنالوگ به دیجیتال میتونه در نتیجه نهایی تاثیر گذار باشه

ولی در سنسور های دیجیتال عمل تبدیل این فرایند در داخل چیپ انجام میشه و نتیجه نهایی با دقت تبدیل بالا به یوزر داده میشه . مثلا همین سنسور ds18b20 خروجی رو با دقت 12 بیت میده که خیلی برای اندازه گیری دما مناسبه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X