اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول التراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول التراسونیک

سلام ؛
    دوستان من توی مداری که دارم درست می کنم احتیاج به این دارم که هم فاصله ی جسم تا مدارم را اندازه بگیرم و هم جابجایی اون را تشخیص بدم ؛ خوب برای هر دوی اینها می تونم از ماژول التراسونیک استفاده کنم ولی مشکل اینجاست که نمی تونم از دو تا ماژول التراسونیک در این مدار جمع و جورم استفاده کنم چون توی عملکردشون مشکل پیدا می کنم و نمی تونم نه فاصله ی جسم را بفهمم و نه جابجایی جسم را ولی شاید هم بشه از یک ماژول التراسونیک برای هر دو کار استفاده کنم و یا اصلا طوری عمل کنم که به دانسته هام نزدیکتر باشه یعنی از این دو تا ماژول التراسونیک هم زمان استفاده نکنم اون ماژولی را که فاصله ی جسم را با هاش اندازه گیری می کنم توی یک کسری از زمان و اون یکی ماژول دیگرا توی کسر دیگه ای از زمان فعال کنم . حالا یعنی این کار امکان پذیر هست اگه این فاصله ی زمانی را کم بگیرم و این دو تا ماژول بازهم موجب عملکرد نادرست همدیگر بشند چی و اگه این زمان را زیاد تر کنم و زمانی که ماژول اول یعنی اون ماژولی که فاصله را اندازه می گرفت فعال هست و ماژول تشخیص جابجایی غیر فعال این جسم تغییر مکان داد تکلیف چیه و حالا اگه به یاری خدا این مشکل حل شد من از چه ماژول التراسونیکی باید استفاده کنم که هم از نظر کارکرد خوب باشه و به دردم بخوره و هم از نظر قیمت مناسب باشه و هم بتونه از یک سانتی متر تا یک و نیم متر را اندازه بگیره ،شاید این دو مدل ماژول ایرانی که chip.electronic معرفی کرده خوب باشه.
    دوستان من خوشحال می شم نظر شما را هم بدونم.

پاسخ : ماژول التراسونیک

اینکه قراره جابجایی رو تشخیص بدی یعنی چی ؟ یعنی حرکت اجسام رو تو یک محیط دو بعدی
    یا سه بعدی بصورت گرافیکی نمایش بدی ؟ یا فقط تکون خوردن اجسام رو سنس کنی ؟؟؟
    باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
      اینکه قراره جابجایی رو تشخیص بدی یعنی چی ؟ یعنی حرکت اجسام رو تو یک محیط دو بعدی
      یا سه بعدی بصورت گرافیکی نمایش بدی ؟ یا فقط تکون خوردن اجسام رو سنس کنی ؟؟؟
      ببین دوست من در واقع قراره من با این دو تا ماژول به دونبال اون جسمه برم ، از ماژول اندازه گیر فاصله برای فهمیدن جلو و عقب رفتن جسم و از اون ماژول دومیه حرکت به سمت چپ یا راست راست را می فهمم و حالا می رم دنبالش.

دیدگاه

سلام؛
        قربون حواس جمع آخه چه طوری یکیشو خاموش و یکیشو روشن کنیم ، برای تشخیص جابجایی ، این ماژول باید حتما به طور مدام روشن (set) باشه .
        خوب حالا فکر نکنم بیشتر از دو راه وجود داشته باشه : 1- به جای ماژول التراسونیک برای تشخیص جابجایی از چیز دیگه ای استفاده کنم حالا چه چیر را نمی دونم ولی امیدوارم شما بهم بگیند از چه چیزی می تونم استفاده کنم.
        یا
        2- تویه ی این مدار حدودا 6 سانتی از دوتا ماژول التراسونیک با زاویه ی مناسب به طوری که صوت بازگشتی از ماژول اول به گیرنده ی ماژول دوم نرسه و صوت بازگشتی ماژول دومی هم به گیرنده ی ماژول اولی نرسه و به گونه ای که این دو ماژول به صورت دقیق فاصله ی جسم و تغییر جابجایی جسم مورد نظرمون که شعاعی حدود 8 سانتی متر دارد را اندازه بگیرند استفاده کنیم. یعنی شدنی هست؟
        دوستان فوق العاده به کمک شما ها نیاز دارم ممنون میشم بهم کمک کنید و تجربیات با ارزشتون را در اختیار من بگذارید .

دیدگاه

بابا دم شماها گرم،شما که من را با این همه جواب شرمنده کردین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟ oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X