اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

room

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

room

تو محیط pcb وقتی import changes رو میزنم گزینه آخر add room چبه که وقتی فعال باشه قطعات سبز میشن؟
    https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

پاسخ : room

در نرم افزار altium designer ، زمانی که طرح از محیط شماتیک به PCB منتقل می شود قطعات در داخل room منتقل می گردند (در داخل یک محیط مستطیل شکل) .
    حال زمانی که import می کنید تنها تفاوتی که بین شماتیک شما و PCB وجود دارد همین room ها هستند . کلیدهای V و سپس D را بزن ، می توانی room را ببینی ، با پاک کردن آنها دوباره قطعات از حالت رنگ سبز (خطا) خارج می شوند .
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

لطفا بیشتر توضیح میدین کاربرد room چیه؟
      چرا خطا (رنگ سبز) ایجاد میکنه؟
      https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

کاربرد room وقتیه که قسمتهای مجزا برای بردتون در نظر بگیرید. مثلا بخش تغذیه ، بخش usb ، بخش شبکه و ...
        حالا شما میتونید برای هر بخش جداگانه قوانین مختلف تعریف کنید و یا جداگانه روت کنید و ...
        رنگ سبز هم معمولا برای مواقعی هست که قانونی در حال نقض شدن هست!
        It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

در تکمیل حرف آقا رضا :
          شما به ازای هر صفحه شماتیک یک room متناظر خواهید داشت.
          همچنین سبز شدن همیشه نشانه خطاست جز این یک مورد ، خیلی گشتم که دلیل این مورد رو پیدا کنم ولی زمانی که room در محیط PCB وجود دارد ، قطعات وابسته به آن سبز می شوند!!!
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام اساتید اگر بدون شماتیک pcb بکشیم ،یعنی از اول pcb رسم کنیم میشه room ایجادکرد
            ؟؟؟؟؟

دیدگاه

از منوی design گزینه room رو انتخاب کنید و گزینه های مختلف برای تعریف room جدید هست!
              It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

سلام
                زمانى سبز میشود که شما قطعه اى را از روم خارج کنید. براى جلوگیرى از ایجاد خطا روم را پاک کنید یا فضاى آن را گسترش بدید.
                البته در بردهاى ساده روم بیشتر دست و پا گیره و بهتره که پاک بشه.
                البته اگر قطعه اى با وجود خارج کردن آن از روم باز هم سبز شد یعنی قطعه یه مشکل دیگه داره. اون رنگ سبز رو هم DRC (Design Rule Check) ایجاد میکنه یعنی با توجه به قوانینی که خودتون تعریف کردید رفتار میکنه.
                موفق باشید
                Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

سلام . من می خام یه قسمتی از بوردم ترک هاش و clearance اون با بقیه ی بورد فرق کنه . به همین خاطر roomآ‌ جدید ایجاد کردم اما هر کاری می کنم نمی تونم تغییرات دلخواهم رو اعمال کنم یعنی اصلا نمی دونم باید چیکار کنم . مثلا تو room جدید clearance مقدار 10 milآ‌ و در بورد اصلی مثلا 13 milآ‌ باشه . برای این کار باید چیکار کنم ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma-bah
                    سلام . من می خام یه قسمتی از بوردم ترک هاش و clearance اون با بقیه ی بورد فرق کنه . به همین خاطر roomآ‌ جدید ایجاد کردم اما هر کاری می کنم نمی تونم تغییرات دلخواهم رو اعمال کنم یعنی اصلا نمی دونم باید چیکار کنم . مثلا تو room جدید clearance مقدار 10 milآ‌ و در بورد اصلی مثلا 13 milآ‌ باشه . برای این کار باید چیکار کنم ؟؟
                    کسی نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

این مشکل room رو چجوری حالیش کنم بیخیال شه؟
                      نمیخوام حذفش کنم (فایله من نیست، نباید حذف شه!).

البته فکر کنم بیشتر مشکل بخاطر DRC error هاست که بعضی pad ها رو سبز میکنه(بخاطر نزدیکی چندتا pad به track). وقتی Design Rule Check رو میزنم، گیر میده به بعضی جاها و توی Messages لیست میکنه. چندتا استثناست که میخوام بهشون ایراد نگیره و سبزشون نکنه. زیرسیبیلی رد کنه! :mrgreen:

البته reset error markers رو میزنم که پاک میشن. ولی بعد design rule check دوباره میان! :NO:
                      دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

روی صفحه t r بزنید
                        ببین درست میشه//؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X