ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

موضوع: room

2009/08/11
    682
    86

room

تو محیط pcb وقتی import changes رو میزنم گزینه آخر add room چبه که وقتی فعال باشه قطعات سبز میشن؟
    https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir
    2007/05/16
    764
    47

پاسخ : room

در نرم افزار altium designer ، زمانی که طرح از محیط شماتیک به PCB منتقل می شود قطعات در داخل room منتقل می گردند (در داخل یک محیط مستطیل شکل) .
    حال زمانی که import می کنید تنها تفاوتی که بین شماتیک شما و PCB وجود دارد همین room ها هستند . کلیدهای V و سپس D را بزن ، می توانی room را ببینی ، با پاک کردن آنها دوباره قطعات از حالت رنگ سبز (خطا) خارج می شوند .
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.
    2009/08/11
    682
    86

لطفا بیشتر توضیح میدین کاربرد room چیه؟
    چرا خطا (رنگ سبز) ایجاد میکنه؟
    https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir
    2008/02/26
    مراغه- کرمان- اصفهان
    1,960
    65

کاربرد room وقتیه که قسمتهای مجزا برای بردتون در نظر بگیرید. مثلا بخش تغذیه ، بخش usb ، بخش شبکه و ...
    حالا شما میتونید برای هر بخش جداگانه قوانین مختلف تعریف کنید و یا جداگانه روت کنید و ...
    رنگ سبز هم معمولا برای مواقعی هست که قانونی در حال نقض شدن هست!
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.
    2007/05/16
    764
    47

در تکمیل حرف آقا رضا :
    شما به ازای هر صفحه شماتیک یک room متناظر خواهید داشت.
    همچنین سبز شدن همیشه نشانه خطاست جز این یک مورد ، خیلی گشتم که دلیل این مورد رو پیدا کنم ولی زمانی که room در محیط PCB وجود دارد ، قطعات وابسته به آن سبز می شوند!!!
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.
    2009/03/08
    749
    12

سلام اساتید اگر بدون شماتیک pcb بکشیم ،یعنی از اول pcb رسم کنیم میشه room ایجادکرد
    ؟؟؟؟؟
    2008/02/26
    مراغه- کرمان- اصفهان
    1,960
    65

از منوی design گزینه room رو انتخاب کنید و گزینه های مختلف برای تعریف room جدید هست!
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.
    2007/08/08
    216
    2

سلام
    زمانى سبز ميشود كه شما قطعه اى را از روم خارج كنيد. براى جلوگيرى از ايجاد خطا روم را پاك كنيد يا فضاى آن را گسترش بديد.
    البته در بردهاى ساده روم بيشتر دست و پا گيره و بهتره كه پاك بشه.
    البته اگر قطعه اى با وجود خارج كردن آن از روم باز هم سبز شد يعني قطعه يه مشكل ديگه داره. اون رنگ سبز رو هم DRC (Design Rule Check) ايجاد ميكنه يعني با توجه به قوانيني كه خودتون تعريف كرديد رفتار ميكنه.
    موفق باشيد
    Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had
    2008/12/11
    400
    12

سلام . من می خام یه قسمتی از بوردم ترک هاش و clearance اون با بقیه ی بورد فرق کنه . به همین خاطر roomآ* جدید ایجاد کردم اما هر کاری می کنم نمی تونم تغییرات دلخواهم رو اعمال کنم یعنی اصلا نمی دونم باید چیکار کنم . مثلا تو room جدید clearance مقدار 10 milآ* و در بورد اصلی مثلا 13 milآ* باشه . برای این کار باید چیکار کنم ؟؟
    2008/12/11
    400
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ma-bah
    سلام . من می خام یه قسمتی از بوردم ترک هاش و clearance اون با بقیه ی بورد فرق کنه . به همین خاطر roomآ* جدید ایجاد کردم اما هر کاری می کنم نمی تونم تغییرات دلخواهم رو اعمال کنم یعنی اصلا نمی دونم باید چیکار کنم . مثلا تو room جدید clearance مقدار 10 milآ* و در بورد اصلی مثلا 13 milآ* باشه . برای این کار باید چیکار کنم ؟؟
    کسی نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12