اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی و ساخت راکتور (سلف با هسته آهنی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی و ساخت راکتور (سلف با هسته آهنی)

دوستان اگر اطلاعاتی یا منابعی در مورد طراحی و ساخت سلف با هسته آهنی برای توانهای بالا دارن لطفا راهنمایی کنن

پاسخ : طراحی و ساخت راکتور (سلف با هسته آهنی)

باتشکر از استقبال گرم دوستان!! خواهش میکنم عزیزان یکی یکی نظراتشون رو بگن صدا به صدا نمیرسه !!!
    بابایعنی یکی نیست اطلاعاتی در مورد طراحی سلف یا ترانس داشته باشه. :cry2:

دیدگاه

سلام
      سلف و ترانس هایی که تو دستگاه جوش های مختلف استفاده میشه مثل ارگون و ... بدردت میخوره؟اما اطلاعاتم کمه.
      اگه ترانس تکفاز بخوای استفاده کنی باید از EIهایی استفاده کنی که سه دندونه E یکسان باشه .اگه سه فاز استفاده میکنی پایه وسط بزرگتره.و برای جا زدن E ها پنج تا پنج جدا می کردیم البته برای صدا گیری بهتر پنج تای اول و اخر رو به دو قسمت می کنیم چهار تا رو جدا می کنیم و یکی باقیمونده رو اول جا میزنیم و بعد چها تای بعدی رو در جهت بر عکس.
      توی سلفها برای جلوگیری از اشباع یه فاصله هوایی تعبیه می کنند و به این صورت عمل می کنند که E ها رو روی هم مزارند و بعد فیبر روی ان قرار می دن و بعد I ها رو روی فیبر قرار می دهند و E وI ها رو به هم جوش میدهند.مثلا 250 تا از هر کدوم.بوبین هایی که داخلشون قرار می دادند رو دقیقا یادم نمیاد.
      اگهاز این طور حرفا به کارت میاد یه کم بگردم ببینم چیزی پیدا میکنم یانه.

دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز
        کتابهای که در زمینه طراحی وساخت ترانس یا سلف وجود داره همه برای توانهای پایینه(نهایتا" 4 کیولت امپر) من نیاز به اطلاعاتی در مورد طراحی سلف و ترانس (تعداد دور.سطح مقطع سیمها.سطح مقطع هسته...)باتوانهای بالا دارم
        مثلا ترانس 380/220 باتوان 70kva یاسلف با توان 130kva و ...
        بسیار خوشحال میشم اگه هر نوع راهنمایی بکنین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X