اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

صفر و یک منطقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

صفر و یک منطقی

خروجی صفر یا یک منطقی مفهومش چیه؟
    senator

پاسخ : صفر و یک منطقی

مفهوم صفر و یک منطقی برای دیجیتال استفاده میشه .
    به عنوان مثال وقتی تغذیه شما در یک سیستم دیجیتال 5 ولت می باشد . در اینصورت وقتی خروجی این سیستم صفر منطقی است که در خروجی صفر ولت و زمانی یک منطقی است که در خروجی 5 ولت داشته باشیم .
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

به زبان ساده ::::
      1 یعنی روشن - فعال
      0 یعنی خاموش -غیر فعال
      :biggrin:

دیدگاه

البته اینم بگم که منظور از صفر و یک منطقی در عمل 0 و 5 ولت نیست و محدوده ولتاژ 0-0.8 به عنوان صفر و مثلا 3-5 ولت یک منطقی. در مورد اعداد محدوده ها مطمئن نیستم یادم رفته.
        همیشه بزرگوار تر از آن باشید که برنجید
        و نجیب تر از آن باشید که برنجانید!

دیدگاه

دوستان یه اشتباهی کردند که من تحصیح کنم
          الزاما محدوده 1 منطقی تا تغذیه سیستم پیش نمیره
          الزاما هم 5 ولت نیست
          بلکه به منطق و تکنولوژی ساخت قطعه بستگی داره مثلا 1 منطقی تو پورت پرینتر -12 ولت هست یا تو arm یک منطقی 3.3 ولت هست
          بهترین مرجع < دیتا شیت

دیدگاه

این صفر و یک در واقع یه اسم گذاریه برای اینکه کار راحت تر بشه. مثلاً اگه من و شما دوتا آدمیم که هر کدوم یه کاری رو انجام می دیم، مثلاً من چراغ اتاق رو خاموش می کنم، شما روشن می کنی. حالا اگه بخوان به ما فرمان بدن، مثلاً می تونن بگن "حامد"، یعنی برق رو خاموش کن، یا بگن "ایمان" یعنی برق رو روشن کن. حالا می تونن به من اسم 0 و به شما اسم 1 رو بدن، و از این به بعد اگر خواستن بگن برق خاموش بشه بگن "0"... (خیلی مثال بی خودی بود، می دونم :angry
            حالا یه کم تخصصی تر میگم، توی سیستم استاندارد منطقی، دو تا ولتاژ هستن که به کار میان (در واقع محدوده ولتاژ، اما ما با اونش کار نداریم)، یکی 5 ولت و یکی 0 ولت. برای اینکه توی برنامه نویسی و بقیه کارها اسم گذاری راحت تر باشه، و اینکه مثلاً بگن که بین ولتاژ 4.5 و 5 فرقی برای این منطق وجود نداره، میان 0 ولت رو اسمش رو میذارن "منطق 0" و 5 ولت رو "منطق 1".
            دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X