اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ردیابی خودرو بدون استفاده از SMS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ردیابی خودرو بدون استفاده از SMS

سلام:smile:
    از دوستانی که با GPS کار کردن کسی میدونه چه جوری میشه موقعیت یه خودرو رو از راه دور بدست آورد البته بغیر از اینکه از ماژول GPRS در کنارش استفاده بشه؟ :read:
    مثلا ماژول جی پی اسی وجود داره که اطلاعاتش رو به یک مرکزی ارسال کنه؟
    قبلا تشکر :bye
    زندگي را تو بساز ،
    نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
    زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
    زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

پاسخ : ردیابی خودرو بدون استفاده از SMS

سلام دادا.
    من که ندیدم همچین چیزی. اگه هم باشه یه جورایی برا ارگان ها قابل استفاده هست و در دسترس کاربر نیست.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

هیچ راهی وجود نداره
      جز
      rf
      که اونم بردش پایینه
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

GPS یک مکانیزم اطلاعاتیه. نه ارتباطی. بنا براین فقط میشه ازش استفاده کرد. نه اینکه باهاش ارتباط برقرار کرد.

دیدگاه

سلام
          یعنی هیچ راهی وجود نداره؟ :cry2:
          پس مثلا شرکتهایی که کارمنداشون یا خوروهاشون رو توی نقشه ردیابی می کنن سیستمش چجوریه؟
          :cry:
          زندگي را تو بساز ،

دیدگاه

سلام
            اونام از ماإ¾ژول GPS استفاده میکنن که اطلاعاتو از طریق بستر اینترنتی (GPRS)میفرسته و مرکز کنترل دریافت می کنه.
            یا میتونه از طریق SMS اینکارو بکنه که مقرون به صرفه نیست.

دیدگاه

می تونی از XT55 استفاده کنی و با میکرو بهش فرمان بدی. هم جی پی اس داره هم سیم کارد می خوره می تونی موقعیت رو با اس ام اس ارسال کنی.
              اگرم حالشو نداری یک موبایل جی پی اس دار مثلا Nokia 5800 بخر نرم افزار گارمین روش نصب کن و تنظیم اش کن هر چند ثانیه موقعیت رو اس ام اس کنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yaser88
                سلام
                اونام از ماإ¾ژول GPS استفاده میکنن که اطلاعاتو از طریق بستر اینترنتی (GPRS)میفرسته و مرکز کنترل دریافت می کنه.
                یا میتونه از طریق SMS اینکارو بکنه که مقرون به صرفه نیست.
                سلام دوست من :wow:
                من با GPRS کار نکردم میشه بفرمایید چجوری میشه با میکرو با ماژول GPRS کار کرد؟ :cry:
                زندگي را تو بساز ،

دیدگاه

از ماژول های sim مثل sim 504 استفاده کن
                  با دیتوراتش به راحتی می تونی از اینترنت استفاده کنی
                  دنبال هیچ ماژول دیگه ای نرو
                  معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

جواب سوال شما اینه دوسته عزیز ماژول GPS دار مثلا ماژول سیم کارت رو باید با برنامه نویسی کنترل کنی به صورت کلاینت - سرور که کلاینت هر چند ثانیه یه سیگنال به سرورش که حاوی یک بسته شامل سرعت بین دو سیگنال و مسافت طی شده و موقعیت جغرافیایی اونه که میشه کل اطلاعات GPS و از طرفی داخل برنامه سرور رو باید با GIS طراحی کنه که میشه نقشه های گرافیکی و موقعیت خوان که اون موقعیتهایی که رو کلاینت میفرسته رو بر روی نقشت باز میکنه و قرار میده من این رو به صورت نرم افزاری نوشتم یعنی با #C و ویژوال استدیو اما تو میکرو امتحان نکردم ولی به احتمال قوی تو میکرو هم میش این کارو کرد
                    سوالی هم داشتی بگو در خدمتم

دیدگاه

سلام دوست عزیز من که سرم گیج رفت خودتو دیگه نمیدونم
                      ولی در کل متوجه شدم که یه بسته اطلاعاتی از کلاینک به سرور فرستاده میشه که حاوی اطلاعات موقعیت خودرو هستش ولی اون قسمت GIS رو میشه بیشتر توضیح بدی که چجوری مکان رو روی نقشه پیدا کنم؟
                      ممنون :biggrin:
                      زندگي را تو بساز ،

دیدگاه

بدون ماژول جی پی اس یا بدون جی پی اس ؟؟؟ سوال رو واصح کن فداتشم .. من اگ در دسترس نبودم
                        nima.mhq@gmail.com
                        ایمیل کن ک بیام نگا کنم ..* یکم زیادی درگیری دارم ..* گفتی ماژول اخه و سوالت هم نمیتونه بی ربط باشه . حداقل نیاز به یک پیش فرض هایی هست .. من فکر کنم منظورت هزینهرماژول و اینا بود . اگه اره بگو بهم .. استفاده از حداقل ها درست ترین کاره اگه تجاری نباشه .. روزت خوش

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ماژول جی پی اموقعیت خودشو ارسال میکنه به پایه های io های خودش ..* حالا اینو باید به طریقی شما بر داشت کنی از اون مکان **... به هر طریقی ... فقط یک سری اطلاعات با حجم مختصر رو ماژول میده به پایه خودش . پایه میده به زیر ساخت مدار و اون هم بعد کد کردن و امنیت( میتونه نکنه) در یک rom کوچک دخیره میکنه .* فقط دستور های فعال شدن ماژول برای مصرف کنترل شده باطری (جداگانه) یک مساله مهم و چگونگی برداشت کردن اصلاعات مکانگردی( مساله مهم ) ... راه زیاده ولی شما هدفت رو از نخاستن ماژول انتقال و در کل روشن کن . شاید اصلا نیازی نداری یک هزار تومنی قطعه بخری ..یه عالم از بدنت امواج داره میگذره که تمامشون در اون سر دنیا مخابره میشن .. من ممکنه نیام اینجا ولی یاد اوری کنی بهدایمیلم میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X