اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول های HM-TR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول های HM-TR

با سلام

3 سوال در مورد ماژول های HM-TR دارم اگر پاسخ بدید خیلی خیلی ممنون میشوم

-۱این ماژول ها دارای فرکانس های مختلفی هستند که مثلا فرکانس 433 دارای برد بیشتری نسبت به فرکانس 915 دارد و همچنین قیمت بیشتری لطفا توضیح دهید

۲ - من میخواهم که خروجی این ماژول رو که RS232 است رو به USB تبدیل کنم ولی نرم افزاری که با USB شروع به ارسال و دریافت کند در دسترس ندارم لطفا اگر لینک و یا سایت و یا نرم افزاری با مشخصات مذکور مورد نظر دارید لطفا پلود کنید

3 - من به نرم افزاری نیاز دارم که بتوان توسط رایانه با آن عمل مانیتورینگ بین ماژول ها و ماژول اصلی رو انجام داد و بتوان با آن داده ای رو ارسال و یا دریافت کرد

با تشکر و سپاس
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : ماژول های HM-TR

با سلام

از این تاپیک میتوان ۲ نتیجه گرفت

۱ - هیچ کدام از دوستان تا کنون از این ماژول استفاده نکرده اند

۲ - دوستان از پاسخ دادن دریغ می فرمایند

دیدگاه

سلام دادا.
      از این تاپیک میتوان ۲ نتیجه گرفت
      ۱ - هیچ کدام از دوستان تا کنون از این ماژول استفاده نکرده اند
      ۲ - دوستان از پاسخ دادن دریغ می فرمایند
      یه نتیجه دیگه هم میشه گرفت دادا!
      اینکه شما اصلاً اهل سعی و تلاش نیستی. تا یه سوال برات پیش میاد ..........
      تشکر لازم نیست!

دیدگاه

با سلام

اول به شک و شبهه ای که به وجود آمده رسیدگی کنم و این که من اهل تلاش و کوشش هستم و پشت کار قوی هم دارم ولی نمیتونم که نرم افزاز طراحی کنم و یا این که ماژول رو با هر دو فرکانس بخرم تا ببینم کدام یک بهتر است

2 سوال در مورد ماژول های HM-TR دارم اگر پاسخ بدید خیلی خیلی ممنون میشوم

-1این ماژول ها دارای فرکانس های مختلفی هستند که مثلا فرکانس 433 دارای برد بیشتری نسبت به فرکانس 915 دارد و همچنین قیمت بیشتری لطفا توضیح دهید

3 - من به نرم افزاری نیاز دارم که بتوان توسط رایانه با آن عمل مانیتورینگ بین ماژول ها و ماژول اصلی رو انجام داد و بتوان با آن داده ای رو ارسال و یا دریافت کرد

با تشکر و سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
          با سلام

اول به شک و شبهه ای که به وجود آمده رسیدگی کنم و این که من اهل تلاش و کوشش هستم و پشت کار قوی هم دارم ولی نمیتونم که نرم افزاز طراحی کنم و یا این که ماژول رو با هر دو فرکانس بخرم تا ببینم کدام یک بهتر است

2 سوال در مورد ماژول های HM-TR دارم اگر پاسخ بدید خیلی خیلی ممنون میشوم

-1این ماژول ها دارای فرکانس های مختلفی هستند که مثلا فرکانس 433 دارای برد بیشتری نسبت به فرکانس 915 دارد و همچنین قیمت بیشتری لطفا توضیح دهید

با تشکر و سپاس
          سلام حالت خوبه معمولا ماژول با فرکانس 433 بهتره قیمتش هم فرقی نداره هر دوتاش 4000 تومنه ( هرکدومش)
          اگه حدفت ارتباط بین میکرو و رایانه هست میتونی اطلاعات ارسالی از میکرو رو تو کامپیوتر ببینی بدون نرم افزار خاص ولی اگه میخوای از pc به میکرو انتقال بدی میتونی یه برنامه با vb6 بنویسی فقط بگو کدوم حدف رو داری تا کمکت کنم در ضمن زیاد سخت نگیر پس این فروما برای چیه ؟ اگه همه از میکرو سر در میاوردن دیگه نیازی نبود اینجا سوالی بشه نههههههههههههه غلام ؟؟؟؟؟

AV Maziton 100
          Render By Artlantis Studio
          [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

با سلام

خیلی خیلی ممنون از پاسختون ولی من از ماژول های فرستنده گیرنده یعنی HM-TR استفاده می کنم که فرکانس 433 آن دارای برد و قدرت و قیمت بیشتری است و من قصدم این است که اطلاعات رو از رایانه به میکرو و از میکرو به رایانه انتقال بدهم و لطفا در مورد سوالی که در پست بالا راجع به USB مطرح کردم اگر لطف کنید و پاسخ دهید خیلی خیلی ممنون میشوم

با سپاس و تشکر

دیدگاه

اخ اخ اخ ببخشید حواسم نبود شما نوشتی hm-tr ببخشید قیمت کردم 11000تومن
              در ضمن این نوع ماژولها 2 نوع هستند رو یکی از انها max232 داره و اونیکی نداره اونی که max232 داره به کامپیوتر وصل میشه که فقط برای ارتباط 2 کامپیوتر هست ولی اونیکی max232 رو نداره بیشتر برای ارتباط 2 میکرو هست
              شما بهتره از اونی که max232 نداره بخری که بهش میگن از نوع ttl . البته 2 تا از همین نوع بگیر به همراه یه ایسی max232 وقتی تهیه کردی یه ندا بده تا طزیقه ارتباط رو واست بفرستم در مورد usb هم از ایسی ft232 استفاده کن این ایسی ورودی پورت سریال داره و خروجیش میشه usb اگه سوالی بود در خدمتم
              AV Maziton 100
              Render By Artlantis Studio
              [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

با سلام

نرم افزار با مشخصات مذکور در پست بالا رو که USB رو هم ساپورت کنه از کجا تهییه کنم و من یک ماژول تبدیل سریال به USB پیدا کردم ولی آیسی MAX هم روش وجود داره و من هم از نوع RS232 ماژول HM-TR استفاده کردم که اون هم آیسی MAX رو دارد آیا تداخلی پیش نمی آید

دیدگاه

سلام SOOdi جون
                  اگه دنبال همچین نرم افزاری هستی بهت LabView رو پیشنهاد میکنم خیلی کارش درسته
                  من با ویژوال بیسیک یه نرم افزار مشتی که میتونی باهاش برای مثال دمای یه محیط رو توی بازه ی زمانی نشون بده ساختم دستوراتش هم سخت نیست اگه وقت داری یه همچین چیزی رو درست کن
                  اگه در این مورد سوالی هست دریغ نکن داااش.
                  ?Why not

دیدگاه

با سلام

1 . در مدار زیر نحوه اتصال ماژول HM-TR به پروت COM مشخص شده است ، در قسمت پورت COM باید GND رو به منفی منبع تغذیه متصل کرد و یا به بدنه ی سوکت پورت COM ؟

2 . من طی مطالعه سایت های بسیار که در بعضی از سایت ها فرکانس 915 و در بعضی سایت ها فرکانس 433 پیشنهاد شده بود لطفا در مورد فرکانس ها توضیح دهید و یکی از فرکانس هایی که برد بشتر و قدرت بیشتری دارد رو معرفی کنید

3 . برنامه نمونه راه اندازی ماژول HM-TR در زیر آورده ام و تصمیم به تشریح برنامه دارم لطفا من رو کمک و راهنمایی کنید
                    چرا باید برای ارسال و دزیافت از متغیر رشته ای به تعداد 10 عدد استفاده کرد ؟

فرستنده :

regfile = "m32def.dat"
                    $crystal = 8000000
                    $baud = 9600
                    Dim Send As String * 10
                    Send="Soodi"
                    Do
                    Print Send
                    Waitms 75
                    Loop
                    End

گیرنده :

$regfile = "m16def.dat"
                    $crystal = 8000000
                    $baud = 9600
                    Dim Receive as string * 10
                    Config LCD PIN = PIN , DB4 = Porta.0 , DB5 = Porta.1 , DB6 = Porta.2 , DB7 = Porta.3 , RS = Porta.4 , E = Porta.5
                    Config LCD = 16*2
                    CLS
                    DO
                    INPUT receive
                    Home
                    LCD receive
                    Loop
                    END

با سپاس و تشکر فراوان

دیدگاه

سلام به Soodi جون :biggrin:
                      اول اینکه باید به تغذیه وصل بشه
                      دوم اینکه فرق ه چندانی ندارن ولی با استفاده از 915 میتونی تنگش یه تقویت کننده ی بذاری تا بردش رو هم زیاد کنی یعنی تو بازار هست ولی برای 433 من ندیدم من خودم با 433 HMT HMR و 868 با HMTR کار کردم.
                      سوم اینکه تو بذار 100 هیچ فرقی نداره اون فقط برای اینه که از اسمت کوچیکتر نشه.
                      حله.
                      تو چقدر سوال تو ذهنته ولی دمت گرم.
                      ?Why not

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Alismailpor
                        دوم اینکه فرق ه چندانی ندارن ولی با استفاده از 915 میتونی تنگش یه تقویت کننده ی بذاری تا بردش رو هم زیاد کنی یعنی تو بازار هست ولی برای 433 من ندیدم
                        سلام
                        ببخشید من منظورتون رو از تقویت کننده متوجه نشدم
                        ممکنه بیشتر توضیح بدین
                        من یک جفت ماژول HM-TR با فرکانس 915 خریدم که باهاشون مشکل دارم
                        در گیرنده چراغ بسیار کمرنگ روشن میشه !!! فاصله فرستنده و گیرنده هم خیلی زیاد نیست
                        اگر کمک کنید ممنون میشم
                        MJ

دیدگاه

اگر از آنتن گین بالا برای این فرستنده-گیرنده استفاده کنید برد خیلی خوبی داره.

در ضمن مدلی که 433 مگاهرتز هست چون تضعیفش توی مسیر کمتره، برد بیشتری داره.

در ضمن برای فواصل طولانی تر باید حتماً baud rate رو پایین بیارید تا خطای دریافت کمتر بشه، وگرنه اصلاً جواب نمیگیرید.

موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X