اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

{آموزش} نحوه ی کار با SAMBA و تنظیمات ساده تر با آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

{آموزش} نحوه ی کار با SAMBA و تنظیمات ساده تر با آن

در حال ویرایش
    سلام
    این آموزش رو میگذارم برای کسایی که با می خواهند میکرو رو از این روش پرگرام کنند
    و چند تا فایل و روش ساده بری اینکه راحت پرگرام کنید و حالش رو ببرید :mrgreen:

0 : این روش برای 7x هست برای 7s چون باید برنامه SAMBA کپی شود داخل فلش یه 10 ثانیه زمان میبره و باید پایه های مربوطه را high هم بکنید ولی برا 7X احتیاجی نیست

اول چند تا نکته بگم:
    1-1- برای پرگرام کردن با این روش باید حافظه میکرو پاک شده باشه (اصولا اگر از بورد ها استفاده می کنید یک جامپر مخصوص این کار دارد و گرنه یک روش راحت برای پاک کردن با استفاده از پایه میکرو هست که برید خودتون پیدا کنید راحته :rolleyes
    2-1- وقتی میکرو حافظه فلش آن پاک گردید یک بار باید برد را خاموش روشن کنید(نه ریست) مثلا تغذیه آن را یه لحظه قطع کنید و بعد وصل ، یا کابل USB را بکشید بیرون و دوباره وصل کنید .
    1-3- میکرو آماده پرگرام شدن است (از طریق Device Manger قسمت پورت می توانید ببینید که یک شماره پورت سریال به آن داده است)

توجه: اگر پیغام زیر آمد یعنی دو مرحله بالا رو درست انجام ندادید

################################################## #########################################

دوم : برای اونایی که هنوز نتونستن درایور رو نصب کنند:
    در ورژن های جدید SAMBA احتیاج به برنامه AT91-ISP برای نصب نیست به هیچ عنوان ، فقط شما احتیاج به sam-ba_2.10 دارید (یعنی بهتر است این کار رو انجام بدید :biggrin
    در ویندوز سون (و شاید هم ویستا) درایور های برد شاید به عنوان GPS شناخته بشوند (به دلیل PID و VID مشترک و یکسان) :angry:
    که البته مشکل خاصی نیست شما می تونید راحت این مشکل رو رفع کنید.
    1-2- در Device Manager ویندوز روی سخت افزار مورد نظر کلیک راست کرده و Update Driver Software.... رو بزنید

2-2- مراحل را طی کنید :
    Brows My....... -> Let me........-> Have Disk
    3-2-در اینجا باید فایل inf که در نصب برنامه SAMBA قرار دارد ودر پوشه dvr قرار دارد را انتخاب کنید
    کد:
    مثل C:\Program Files (x86)\ATMEL Corporation\SAM-BA v2.10\drv
    و فایل atm6124_cdc.inf
    بعدشم چند تا Next دیگه :biggrin:

تبصره : این فایل برای سیستم عامل های 64 بیتی کار نمیکند باید از فایل زیر استفاده کنید (یکمی ویرایش شده فایل قبلیست)
    http://www.mediafire.com/?w594wu9vv0kcd29

توجه : :به درایور شما یک شماره پورت سریال اختصاص داده میشود که آن را یادتون باشه

################################################## #########################################

سوم
    (من این روش را توصیه نمی کنم ، زمان برو و اعصاب خورد کن )
    1-3- حالا می تونید برنامه SAM-BA v2.10_cdc را اجرا کنید

2-3- شماره پورت سریال و نوع بورد را انتخاب کنید

3-3- صفحه زیر باز می شود

در قسمت Send file فایل خود را قرار داده و ارسال کنید

توجه :
    در بعضی از میکرو ها مثلا مثل AT91SAM7X256 علاوه بر مرجله سوم باید یک اسکریپت هم در بخش زیر اجرا کنید
    (در آخر مراحل و بعد از پرگرام کردن و چک کردن)

در میکروی 7X256 باید Boot From Flash اجرا گردد

ادامه دارد

به علت وقت کم ببخشید اگر توضیحات کامل نیست ، سعی کردم به گونه ای بگم که به راحتی قابل درک باشه ، انشاالله کم کم کامل می شود

الان سر مسائلی اعصابم خورده نمی تونم کامل توضیح بدم
    ولی فقط به طور خلاصه
    1- همه چیز مرتبط به SAMBA رو حذف کنید و آنیستال و ... (مخصوصا AT91-ISP v1.13)
    2- برنامه sam-ba_2.10 را نصب کنید
    3- برد را متصل کنید و به عنوان یک پورت سریال باید بشناسه (اگه GPS و چیز دیگه شناخت به صورت دستی به آن فایل درایور رو بدید) (فایل atm6124_cdc.inf در محل نصب پوشه drv(
    4-برا ویندوز 64 بیتی مورد بالا کار نمی کنه این فایل دیگه رو که اصلاح کردم باید استفاده کنید
    5- الان یه شماره پورت سریال به بورد اختصاص میده که اون را بنویسید
    6- می تونید با خود برنامه SAM-BA v2.10_cdc کار کنید ولی من توصیه نمی کنم (باید شماره پورت را به برنامه بدید و مدل میکرو در هنگام شروع برنامه)
    7 - این فایل رو دانلود کنید و کنار فایل باینری دانلود کنید و فایل باینری اسمش باشه main.bin و روی فایل bat کلیک کند تا داخل میکرو فایل پرگرام بشه
    8- تنظیمات برای ATSAM7X256است که می تونید تغییر بدید با باز کردن فایل ها *.bat و *.tcl (روی com20 تنظیم شده شما به جاش پورت خودتون رو قرار بدید)

انشالا وقت کنم با جزئیات و تصویر آموزش می گذارم

http://www.mediafire.com/?abu73088vgldfjs

http://www.mediafire.com/?abu73088vgldfjs

درایور 64 بیتی:

توصیه آخر :بیخیال SAMBA یه J-LINK بگیرید با خیال راحت و حالشو ببرید
    { خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : {آموزش} نحوه ی کار با SAMBA و تنظیمات ساده تر با آن

به علت محدود بودن بعضی از امکانات یک پست
    و شاید به دلیل مشکلات و احتمالات بعدی
    این پست رزرو می شود فعلا :دی
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا دراورش رو برای ویندوز 7 ، 32 بیتی هم بزارین ، فایلی که در مسیر samba هست برای من کار نمی کنه

دیدگاه

http://www.atmel.com:80/dyn/resources/prod_documents/sam-ba_2.10.exe
        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

یه نکته دیگه اگه میخواین مستقیم فایل hex رو روی میکرو بریزین با فشار یک دکمه من یه برنامه نوشتم واسش که گزاشتم

دیدگاه

لینک درایور 64 بیتی کار نمیکنه.
            اگه ممکنه دوباره پلود کنین.

دیدگاه

لطفا درایور 64 بیت رو بزارید ممنون

دیدگاه

والا من با همین لینکی که گزاشتم (مشکلنداره لینک) دارم تو ویندوز 7 سی و دو بیتی کار بیکنم بدون این که ککش بگزه
                یه نکته داره
                بعد از هر بار پروگرام کردن برنلمه رو باید ببندین و دوباره باز کنین تا برد رو بشناسه

دیدگاه

من فایل رو دوباره پلود کردم
                  از مدیران می خام فایل ها رو اگه میشه پیوست کنن تا دیگه مشکلی پیش نیاد (خیلی کم حجم اند)
                  http://rapidshare.com/files/456329609/dakRAVENUSB_CDC_64bit.inf

فایل زمینه شد
                  فایل های پیوست شده
                  { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

پاسخ : {آموزش} نحوه ی کار با SAMBA و تنظیمات ساده تر 

روش کار من :
                    اول پایه ERS رو وصل میکنم بعد تغذیه رو وصل میکنم و 5 ثانیه صبر میکنم بعد تغذیه رو قطع میکنم و usb رو هم جدا میکنم بعد کلید usb برد رو وصل میکنم و کابل usb رو هم به laptop وصل میکنم ولی این پیغام رو نشون میده

دوستان من برد at91sam7x256 رو از فروشگاه ECA خریدم پس نباید سخت افزار من مشکلی داشته باشه

و ویندوز 7 64bit روی laptop نضب هست و با همه پورت ها هم امتحان کردم
                    به نظرتون مشکل چی هست ؟؟
                    من باید چی کار کنم ؟؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : {آموزش} نحوه ی کار با SAMBA و تنظیمات ساده تر 

نوشته اصلی توسط SMART-CARD
                      روش کار من :
                      اول پایه ERS رو وصل میکنم بعد تغذیه رو وصل میکنم و 5 ثانیه صبر میکنم بعد تغذیه رو قطع میکنم و usb رو هم جدا میکنم بعد کلید usb برد رو وصل میکنم و کابل usb رو هم به laptop وصل میکنم ولی این پیغام رو نشون میده

دوستان من برد at91sam7x256 رو از فروشگاه ECA خریدم پس نباید سخت افزار من مشکلی داشته باشه

و ویندوز 7 64bit روی laptop نضب هست و با همه پورت ها هم امتحان کردم
                      به نظرتون مشکل چی هست ؟؟
                      من باید چی کار کنم ؟؟
                      سلام
                      این پیغام را که کامپیوتر می دهد یعنی دستگاه usb شما داده های درستی نمی دهد به بیان دیگر میکرو شما برنامه sam-ba را اجرا نمی کند اگر میکرو برنامه sam-ba را به درستی اجرا کند نباید این پیغام را دهد.
                      شما وقتی پایه erase را وصل کردید و بعد تغذیه را وصل کردید و بعد از 5 ثانیه تغذیه را قطع می کنید حالا که تغذیه را قطع کردید کلید erase را هم قطع کنید یعنی به حالت اول برگردانید و بعد میکرو را با usb به کامپیوتر وصل کنید.

دیدگاه

این کار رو هم کردم قبلا هم این کار رو انجام میدادم
                        باز هم این پیغام رو میده

دیدگاه

این کار رو هم کردم قبلا هم این کار رو انجام میدادم
                          باز هم این پیغام رو میده
                          خوب پس اول همه کلیدها رو off کن. بعد برد را با usb به کامپیوتر وصل کن و تغذیه را هم روشن کن حالا که میکروت روشن هست کلید erase را on کن و بعد از چند ثانیه آنرا off کن و بعد تغذیه میکروت را هم قطع کن. بعد دوبار میکرو را روشن کن و usb را هم فعال کن باید درست بشود.

دیدگاه

دوست عزیز اول ممنونم از راهنماییاتون
                            این کار هایی رو که گفتی هم انجام دادم باز هم همونطوری هست ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

دوست عزیز اول ممنونم از راهنماییاتون
                              این کار هایی رو که گفتی هم انجام دادم باز هم همونطوری هست ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
                              راستش همین کار را باید انجام بدهید دیگه چیزی به فکر من نمیرسه اما به نظرم کابل USB را هم چک کن مشکل نداشته باشد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X