اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد ساخت روبات(ماشین) کنتر از راه دور RF

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد ساخت روبات(ماشین) کنتر از راه دور RF

سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید محترم. ببخشید که اگه تاپیکم جای مناسبی نیست یا تکراری هست.
    راستش من میخوام برای پروژه ساخت دانشگاه با یکی از دوستام یه ماشین کنترل از راه دور RF درست کنیم. خلاصه اومدم اینجا که از نظراتتون بههره مند بشم و اگه طرح و مدار مناسبی در دسترس دارید لطفا بهم معرفی کنید. ممنون. خلاصه بهم بگید از کجا شروع کنم و چیکار کنم بهتره. چون هدفم بیشتر اینه که خودم یاد بگیرم ممنون، منابعش انگلیسی هم بود مشکلی نیست. ممنون از همه.

پاسخ : کمک در مورد ساخت روبات(ماشین) کنتر از راه دور RF

نوشته اصلی توسط Apple iMoss
    سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید محترم. ببخشید که اگه تاپیکم جای مناسبی نیست یا تکراری هست.
    راستش من میخوام برای پروژه ساخت دانشگاه با یکی از دوستام یه ماشین کنترل از راه دور RF درست کنیم. خلاصه اومدم اینجا که از نظراتتون بههره مند بشم و اگه طرح و مدار مناسبی در دسترس دارید لطفا بهم معرفی کنید. ممنون. خلاصه بهم بگید از کجا شروع کنم و چیکار کنم بهتره. چون هدفم بیشتر اینه که خودم یاد بگیرم ممنون، منابعش انگلیسی هم بود مشکلی نیست. ممنون از همه.
    دوستان ممنون میشم کمک کنید. لنگه کارم. ممنون. اگه اطلاعات هم کم دادم بگید تا تکمیل کنم. اگر هم تاپیکم تکراریه خب لینک تاپیک مرتبط رو لطف کنین. بازم ممنون

دیدگاه

[move] با سلام . [/move]
      دوست عزیز شما نیاز به یک آی سی انکودر داری که به تعداد مورد نیازت فرمان درست کنی ( مثلا 4 تا یکی برای جلو یکی عقب یکی چپ و یکی راست ) و سپس توسط یه ماژول RF اون ها رو ارسال کنی . در گیرنده هم یه ماژول RF گیرنده ، امواج رو می گیره و با یه دیکدر فرمان ها رو به موتور ها میدی .
      [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

توی بازار ریموت های 4 کاناله ای هست که قیمتش خدود 13 تا 15 تومنه ازاو ها استفاده کنید راحت تره
        { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

میتونی از یه میکرو هم استفاده کنی. یعنی با یه سری کلید به میکرو فرمان بدی که کدوم موتورها رو حرکت بده و بعد این رو با یه ماژول RF12 ارسال کنی. این ماژولا خیلی ارزونه. این ماژولا به SPI میکرو وصل میشه و راحت می تونی باهاش کار کنی.

البته می تونی با ماژول HMT و HMR هم این کار رو انجام بدی. کار کردن باهاش از RF12 ساده تره، اما یه کم نویز پذیر تره
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X