اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطع و وصل کردن کنتاکتور Dc دویست آمپر با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطع و وصل کردن کنتاکتور Dc دویست آمپر با میکرو

دورود بر دوستان
    کسی می دونه چه طور می تونم یه کنتاکتور Dc دویست آمپر با میکرو قطع و وصل کنم
    برنامه نیاز ندارم به بلوک دیاگرام نیاز دارم ؟
    اون جوری که من شنیدم باید یه رله 5 ولت رو اول تحریک کنم و اون رله کنتاکتور رو
    مساله اینه من نمی دونم از چه کنتاکتوری استفاده کنم
    که بشه وضعیتش رو تغییر داد
    و یه سوال دیگه آیا تنها راه برای این مقدار جریان که نزدیک 50 ولت و 200 آمپر هست فقط باید از کنتاکتور استفاده کنم
    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

پاسخ : قطع و وصل کردن کنتاکتور Dc دویست آمپر با میکرو

سلام دادا.
    بهترین و مقرون به صرفه ترین راه استفاده از همون رله برای سویچ اولیه هست.
    برای قطع و وصل کردن هم کاری خاصی نمیخواد انجام بدی. فقط یه صفر و یکه دیگه.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط john lock
      دورود بر دوستان
      کسی می دونه چه طور می تونم یه کنتاکتور Dc دویست آمپر با میکرو قطع و وصل کنم
      برنامه نیاز ندارم به بلوک دیاگرام نیاز دارم ؟
      اون جوری که من شنیدم باید یه رله 5 ولت رو اول تحریک کنم و اون رله کنتاکتور رو
      مساله اینه من نمی دونم از چه کنتاکتوری استفاده کنم
      که بشه وضعیتش رو تغییر داد
      و یه سوال دیگه آیا تنها راه برای این مقدار جریان که نزدیک 50 ولت و 200 آمپر هست فقط باید از کنتاکتور استفاده کنم
      کنتاکتور 200 آمپری باشه یا 1000 آمپری فرق نداره
      توی مدار فرمان جریان زیادی نداره که نگران جریان رله باشی
      شاید همون رله 10 آمپر هم از سرش زیادتر باشه
      چند تا نکته کوچیک وجود داره
      برای حفاظت و کنترل 200 آمر یه مداری میسازن که ارزش 200 آمپر رو داشته باشه اگر چه میکرو هم می تونه اون کار رو برات انجام بده

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

ممنونم از راهنمای همه اساتید
        شما چه کنتاکتوری رو برای این کار توصیه میکنید که هم بوتونم وضعیت رو بخونم از روش یعنی سیگنال Status
        و هم بتونم به راحتی تحریکش کنم با یک رله
        و سوال مهم تر اینکه برای Run کردن کنتاکتور باید چه نوع و چه ولتاژی بهش بدم ؟؟؟
        معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

درود بر تکاور ارتشی L O S T . . . :mrgreen:
          خیلی وقت بود ندیده بودمت. :mrgreen:

بهترین راه برای خوندن وضعیت کنتاکتورها استفاده از پایه های بیکارشه (همون 11 و 12 یا 21 و 22) البته اگه اشتباه نکرده باشم.(چون اطلاعاتم بخاطر سربازی نم کشیده). تازه به ولتاژ اصلی کنتاکت ها هم ربط نداره و به قولی ایزوله هستش.
          راه اندازی بوبین کنتاکتور فکر نکنم بیشتر از 500 میلی آمپر بخواد. پس طبق گفته اساتید بهترین راه همون رله هستش.
          ما با 50 آمپرش برا موتور که کار میکردیم 220AC می خواست. معمولا برای راحتی ولتاژ تحریک رو طبق ولتاژ راه اندازی میزارن( ولی من DC تا بحال ندیدم) البته اینم بگم من زیاد کار نکردم(فوقش 20 بار تاحالا اونم 2 سال پیش)
          بازم خوشحال میشم اساتید اطلاعاتی به منم بدن.( همه چی یادم داره میره. . سربازی بد دردیه :mrgreen

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
          برای حفاظت و کنترل 200 آمر یه مداری میسازن که ارزش 200 آمپر رو داشته باشه اگر چه میکرو هم می تونه اون کار رو برات انجام بده
          شدیدا با ایشون موافقم!!! 200 آمپر تو قطع و وصل واقعا نویز بالایی داره. حسابی هوای میکروت رو داشته باش!!!

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
          بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط john lock
            ممنونم از راهنمای همه اساتید
            شما چه کنتاکتوری رو برای این کار توصیه میکنید که هم بوتونم وضعیت رو بخونم از روش یعنی سیگنال Status
            و هم بتونم به راحتی تحریکش کنم با یک رله
            و سوال مهم تر اینکه برای Run کردن کنتاکتور باید چه نوع و چه ولتاژی بهش بدم ؟؟؟
            کنتاکتور های دی سی با AC خیلی فرق داره
            معمولن جریان های دی سی رو با کنتاکتور سوئیچ نمیکنن و از تریستور و ... استفاده می کنن
            بالاخره یه چیزی اون جریان 200 آمپر رو دی سی کرده
            اون جریان متناوبی که اون رو تبدیل کردی به دی سی رو باید بخونی و همچنین سوئیچ کنی
            اگه اون برات ممکن نیست اندازه گیری و قطع و وصل کردن دی سی کار مشکلیه
            حالا 200 آمپر رو برای چی میخای :mrgreen:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-63
              سلام دادا.
              بهترین و مقرون به صرفه ترین راه استفاده از همون رله برای سویچ اولیه هست.
              برای قطع و وصل کردن هم کاری خاصی نمیخواد انجام بدی. فقط یه صفر و یکه دیگه.
              سلام دوست عزیز من برای پروژم به یه رله دی سی 150 آمپر احتیاج دارم میشه بگی رلتو از کجا گیر آوردی؟

دیدگاه

Solid State relay

Mosfet

IGBT

.
                .
                .

دیدگاه

سلام
                  من در پروژم یک موتور 60 اسب سه فاز دارم که داره کار میکنه. حالا فقط برای خاموش و روشن کردنش میخوام با میکرو بهش فرمان بدم. آیا باید تو مسیر هر فاز یک رله بذارم و با میکرو کنترلش کنم؟ جریانم حدود 10 - 15 آمپره ، دقیقا چه رله ای باید بذارم؟
                  Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                  // - - - - - - - - - -
                  برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                  // - - - - - - - - - -
                  اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                  // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
                    سلام
                    من در پروژم یک موتور 60 اسب سه فاز دارم که داره کار میکنه. حالا فقط برای خاموش و روشن کردنش میخوام با میکرو بهش فرمان بدم. آیا باید تو مسیر هر فاز یک رله بذارم و با میکرو کنترلش کنم؟ جریانم حدود 10 - 15 آمپره ، دقیقا چه رله ای باید بذارم؟
                    از این استفاده کن که تا 40 آمپر و 600 ولت جواب میده
                    http://eshop.eca.ir/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DA%A9-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1/2203-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DA%A9-bta40-.html
                    اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
                      سلام
                      یدونه رله می گذارید که به کنتاکتور شما فرمان بده کنتاکتور 3 فاز خودش 3تا تیغه داره نیازی نیست 3تا رله بگذارید
                      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                      ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X