اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای پاک کردن روغن لحیم روی برد بعد از لحیم کاری بهترین مواد چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای پاک کردن روغن لحیم روی برد بعد از لحیم کاری بهترین مواد چیست؟

سلام
    برای پاک کردن روغن لحیم روی برد از چه موادی استفاده کنیم که به لحیم و چاپ سبز آسیب نرساند؟
    www.Askdin.com
    www.BEKco.ir

پاسخ : برای پاک کردن روغن لحیم روی برد بعد از لحیم کاری بهترین مواد چیست؟

سلام......... من خودم از یه مسواک و الکل (صنعتی) استفاده میکنم و راضیم .... نفت و اسپری و... میشه
    ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

بهترین ماده تینر فوری و مسواک نرم یا برای بعضی جاها قلمو نسبتا زبر است ، چون:
      - تینر بر خلاف خیلی مواد مانند الکل زرد و اسپری هیچ اثری از خود باقی نمی گذارد (الکل سفید هم مانن تینر است)
      - خیلی زود خشک می شود .
      برای شستن بهتر است ابتدا برد را با مسواک کامل تمیز کنید بعد ، در تینر را سوراخ کنید و در حالی که برد را در یک ظرف قرار داده اید ، با فشار روی برد بریزید تا کامل تمیز شود . از تینر داخل ظرف دوباره می توانید استفاده کنید .
      از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوشا الکترونیک
        بهترین ماده تینر فوری و مسواک نرم یا برای بعضی جاها قلمو نسبتا زبر است ، چون:
        - تینر بر خلاف خیلی مواد مانند الکل زرد و اسپری هیچ اثری از خود باقی نمی گذارد (الکل سفید هم مانن تینر است)
        - خیلی زود خشک می شود .
        برای شستن بهتر است ابتدا برد را با مسواک کامل تمیز کنید بعد ، در تینر را سوراخ کنید و در حالی که برد را در یک ظرف قرار داده اید ، با فشار روی برد بریزید تا کامل تمیز شود . از تینر داخل ظرف دوباره می توانید استفاده کنید .
        تایید میشه
        فقط حواستون باشه تینر فوری بشدت آتشگیره و در محیط بسته اونو استفاده نکنین
        مساله بعدی : تینر فوری حلالی بسیار قوی هست و ممکنه روی رنگ و پلاستیک تاثیر بذاره مواظب رنگ مقاومتها و بدنه خازنهای الکترولیت و کلید ها و پتانسیومتر ها باشین

دیدگاه

پاسخ : برای پاک کردن روغن لحیم روی برد بعد از &#160

نوشته اصلی توسط mohsen++
          تایید میشه
          فقط حواستون باشه تینر فوری بشدت آتشگیره و در محیط بسته اونو استفاده نکنین
          مساله بعدی : تینر فوری حلالی بسیار قوی هست و ممکنه روی رنگ و پلاستیک تاثیر بذاره مواظب رنگ مقاومتها و بدنه خازنهای الکترولیت و کلید ها و پتانسیومتر ها باشین
          من پیشنهاد میکنم به جای این حلالهائی که دوستان ذکر کردن از ایزو پروپیل الکل استفاده کنید.قدرت پاک کنندگی بالا-شفافیت بالا-بوی کمتر نسبت به تینر و امثالهم و پایداری بیشتر برخی از مزایای اون نسبت به حلالهای دیگر است
          زکات علم،نشر و پخش آن است.
          {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karapcb
            من پیشنهاد میکنم به جای این حلالهائی که دوستان ذکر کردن از ایزو پروپیل الکل استفاده کنید.قدرت پاک کنندگی بالا-شفافیت بالا-بوی کمتر نسبت به تینر و امثالهم و پایداری بیشتر برخی از مزایای اون نسبت به حلالهای دیگر است
            در بازار هم به همین نام میشناسن؟
            از کجا میشه تهیه کرد و قیمت حدودی آن؟
            از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوشا الکترونیک
              در بازار هم به همین نام میشناسن؟
              از کجا میشه تهیه کرد و قیمت حدودی آن؟
              بله به همین نام میشناسند و معمولا فروشندگان مواد شیمیائی دارند(فروشندگان حلالها و الکل های صنعتی) و تو تهران بازارش ناصر خسرو کوچه خدابنده لوست اما از قیمت آن خبری ندارم.ببخشید
              زکات علم،نشر و پخش آن است.
              {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

ما که تو کار تعمیرات موبایل از تینر استفاده میکنیم بعدش هم پمپ باد میزنیم که خشک بشه.
                مرحوم آیه الله العظمی فاضل لنکرانی:
                من پنجاه سال است که دارم اسلام میخوانم بگذار چکیده اش را برایت بگویم :
                واجبات را بجای آور بجای مستحبات تا میتوانی به کار مردم برس و کار مردم را راه بینداز . اگر در قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

دیدگاه

اگه روغن لحیم روی مدار بمونه مشکلی ایجاد میکنه؟
                  مگه رسانا هست که اتصال کوتاه بده؟
                  اصلا چه دلیلی داره که بخواهیم پاکش کنیم؟
                  البته من خودم با الکل سفید و پنبه پشت مدار رو پاک میکنم.

دیدگاه

اشکالات زیادی ایجاد میآ‌کنه. یکیش اینه که مدارت زشت و کثیف میشه!
                    جدا از شوخی ،باق موندن روغن لحیم روی برد، باعث به وجود اومدن ظرفیت خازنی بین قسمتآ‌های مختلف برد میشه.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : برای پاک کردن روغن لحیم روی برد بعد از  

نوشته اصلی توسط karapcb
                      این همون پروپانول است که در یه تایپیک دیگه پیشنهاد شده ؟
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=45392.0
                      کسی هست بدونه عملا در خطهای تولید درست و حسابی چکار میکنن؟
                      www.Askdin.com
                      www.BEKco.ir

دیدگاه

من هم تینر رو استفاده می کنم و از استون هم برای از بین بردن رنگ ( ماژیک و جوهر چاپ و ... ) استفاده می کنم .
                        وقتي به نعمتآ‌ها عادي نگاه ميآ‌كنيد حجاب عادت شما را كور ميآ‌كند.
                        کلید همه بدبختیآ‌ها در دو چیز است؛ تنبلی و بیآ‌حوصلگی.
                        حضرت امیر علیه السلام فرمودند: کسی که چشم فکر خود را بیدار نگه میآ‌دارد به اوج خواستهآ‌های خود میآ‌رسد .
                        اگر کسی توانست تو را تحریک حسادت کند و یا تو را عصبانی کند و در همین دنیا توانست به تو فشار وارد کند درواقع این فشار نشانه فشار قبر توست چرا که نفس تو همان قبر توست

دیدگاه

الکل پروپانول و ایزوپروپیل حلالهای خوبی برای روغن لحیم هستند و بعد هم اگر برد رو توی وان التراسونیک بگذارید کاملا پاک میشه.
                          There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : برای پاک کردن روغن لحیم روی برد بعد از  

نوشته اصلی توسط بنده خدا
                            کسی هست بدونه عملا در خطهای تولید درست و حسابی چکار میکنن؟
                            با سلام

در خطوط تولید اتوماتیک:

برای قلع کاری THT از فلاکس no_clean برای بردهای حساس ....
                            و از فلاکس معمولی برای کاربردهایی نظیر برد تلویزیون و مانیتور استفاده می شده است. (همواره سعی شده ، شستشو نیاز نباشد.)

برای قلع کاری SMD اساسا فزآیند با خمیر قلع خودفلاکس دار انجام میشود و شستشویی در کار نیست.

شستشو با آب برای فلاکس محلول در آب / تترا کلرید کربن / الکل معمولی / الکل ایزوپروپانل-ایزوپروپیل / در جاهایی که لازم بوده استفاده شده است.

سپس فرآیند دمیدن هوای تیغه ای برای خشک کردن برد ....

به هر حال بهترین حلال شستشوی برد ، الکل ایزوپروپانل-ایزوپروپیل است.
                            نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
                            الکل پروپانول و ایزوپروپیل حلالهای خوبی برای روغن لحیم هستند و بعد هم اگر برد رو توی وان التراسونیک بگذارید کاملا پاک میشه.
                            با سپاس
                            گشتی در لاله زار
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنده خدا
                              سلام
                              برای پاک کردن روغن لحیم روی برد از چه موادی استفاده کنیم که به لحیم و چاپ سبز آسیب نرساند؟
                              :biggrin:

اسپری ناهید قرمز و مسواک!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X