اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

PID Control

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

PID Control

سلام
    Xmega امکان خاصی برای پشتیبانی PID Control داره؟
    فکر کنم تو یکی از دیتاشیت ها همچین چیزی دیده بودم.
    کسی تو این زمینه کار کرده؟

پاسخ : PID Control

پیاده سازی الگوریتم PID بیشتر جنبه محاسباتی دارد که توسط میکروکنترلرهای مختلف قابل انجام است. آنچه که به عنوان ابزاری در این راه می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، وجود ADC با دقت و سرعت بالا برای اندازه گیری Error و DAC یا PWM برای ایجاد خروجی تابع تبدیل است که همه این موارد در XMEGA وجود دارد. در محاسبات PID برای 3 بخش نسبت و مشتق و انتگرال از تقریب های زیر می توان استفاده کرد.

نسبت: عملیات ضرب یک ضریب در مقدار خطا

مشتق: زمان اندازه گیری / (خطای قبلی - خطای فعلی)

انتگرال: 2 / زمان اندازه گیری.(خطای قبلی+خطای فعلی) + مقدار قبلی انتگرال
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

برای یک توضیح نسبتا مفصل تر (البته به فرمایشات آقای طراح جسارت نشه) یک سری به Wiki بزن. اطلاعات قشنگی داره. و البته کاربردی.
      اگر یک سری به codeproject هم بزنی یک مثال ساده و راحت هم به #C داره که براحتی میشه توی هر محیطی پیاده اش کرد. ضمنا خود اتمل هم یک یادداشت راجع به این مطلب روی AVR داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
        برای یک توضیح نسبتا مفصل تر (البته به فرمایشات آقای طراح جسارت نشه) یک سری به Wiki بزن. اطلاعات قشنگی داره. و البته کاربردی.
        اگر یک سری به codeproject هم بزنی یک مثال ساده و راحت هم به #C داره که براحتی میشه توی هر محیطی پیاده اش کرد. ضمنا خود اتمل هم یک یادداشت راجع به این مطلب روی AVR داره.
        سلام دوست عزیز

میشه لینک مواردی رو که گفتید بزارید؟؟؟

پیداش نکردم

دیدگاه

لینک codeproject

http://www.codeproject.com/KB/recipes/PID.aspx

لینک اتمل:
          http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc2558.pdf

لینک ویکی:
          en.wikipedia.org/wiki/PID_controller

دیدگاه

کنترول دور موتور با PID

سلام خدمت تمام دوستان و اقای کی نژاد عزیز.
            بنده یه سوال داشتم از حضورتون اونم این که با میکروکنترولر XMEGA چه طوری میشه سرعت یه موتور DC رو با روش PID کنترول کرد تو اینترنت مثال هست ولی خیلی کمه و بیشتر به صورت تئوری بررسی شده بنده یه مثال برنامه نویسی و توضیحی عملی برای درک موضوع لازم دارم .خیلی ممنون
            دکتر شريعتي:

زنده بودن را به بيداري بگذرانيم که سالها به اجبار خواهيم خفت.

دیدگاه

پاسخ : کنترول دور موتور با PID

http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBkQFjAA &url=http%3A%2F%2Fatmel.com%2Fdyn%2Fresources% 2Fprod_documents%2Fdoc2558.pdf&rct=j&q=pid %20for%20AVR&ei=ezu6TcSNG8nOsgab7che&usg=A FQjCNEiy9NQY_j6GYDlofoXHJu0rrZjpg&sig2=g4ISPRB Uqd-sOU67BUD87w&cad=rja
              بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
              موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
              نلسون ماندلا

دیدگاه

پاسخ : کنترول دور موتور با PID

با تشکر از شما دوست عزیز
                البته این فایلو قبلا داشتم ولی دقیق یادم نبود، روش کار میکنم، تو انجمن avrfreaks هم درباره این سورس بحث شده ولی می خواستم دوستان اگه وقت داشتن یه مقدار درباره توابع مهم این سورس(avr221) توضیهاتی بدن و اگه فرصت بود با هم یه سورس خوب برای میکروهای xmega برای pid تهیه کنیم.
                دکتر شريعتي:

دیدگاه

با سلام و تشکر از همه دوستان.
                  تمام توضیهات شما و مطالب پیوست را تقریبا مطالعه کردم بسیار مفید و ارزنده بود.
                  ولی تصمیمی که بنده دارم اینه که بتونم با این روش یه موتو رو کنترول کنم، می دونید که الان اکثرا تو روباتهای پیشرفته (فوتبالیست)و.... دارن از این روش استفاده می کنن امیدوارم که شما هم اگه تونستید یه کمکی بکنید.
                  دکتر شريعتي:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X