اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب میکرو متناسب با پروژمون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب میکرو متناسب با پروژمون

سلام
    اگر ممکنه میکروهایی رو معرفی کنید که به درد کارمون بخوره.
    برای شروع من نیاز به یک میکرو دارم که چند ولتاژ آنالوگ رو بگیره و با توجه به میزان اونا عمل خاصی رو انجام بده. حداقل سه عمل(خروجی). چه شمارهآ‌ای رو پیشنهاد میکنید؟

پاسخ : انتخاب میکرو متناسب با پروژمون

یک مقدار واضح تر بگین
    3 عمل داریم تا 3 عمل!
    attiny26 فکر کنم خوب باشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hossein2011
      سلام
      برای شروع من نیاز به یک میکرو دارم که چند ولتاژ آنالوگ رو بگیره و با توجه به میزان اونا عمل خاصی رو انجام بده. حداقل سه عمل(خروجی). چه شمارهآ‌ای رو پیشنهاد میکنید؟
      میکرو های مگا 32 برای شروع و ... می تونه خیلی مفید باشه و همچنین برای بعد از کار مقدماتی
      همچنین برای بعضی کار ها هم میکرو مگا 8که به نسبت پین ها قابلیت بی نظیری داره

از اون کمتر و زیادتر بدرد کارهای خاص می خوره

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام :smile:
        منظورم از سه تا عمل اینه که یک مدار رو فعال یا غیر فعال کنه. مثل یک رله. یا بعضی از ترانزیستورها که به عنوان رله به کار میرن.
        ورودیش هم ولتاژ 1 تا 10 باشه. البته 3 ولتاژ رو بگیره.

ممنون

دیدگاه

باید حداکثر ولتاژت رو با تقسیم مقاومتی به 5 برسونی

دیدگاه

سلام دادا.
            بهتره اول یه شمایی از پروژت بدی. مثلاً چند پین احتیاج داری ؟ محدوده ولتاژت چنده؟ و .....
            تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام
              محدوده ولتاژ بین 8 تا 12. میخوام 3 ولتاژ مختلف رو از سه منبع مختلف بگیرم و بر اساس مقدار هر کدوم یک رله یا مدار رو فعال یا غیر فعال کنم. در واقع یک سوئیچ باتری و شارژ باتری تو مدار منبع تغذیه یک دستگاه هستش. تو این دستگاه 2 تا باتری هستش که میخوام بعد از اتمامش سوئیچ کنم رو یکی دیگه از باتری ها و زمانی که نور کافی وحود داشت، باتری خورشیدی باتری خالی رو شارژ کنه. یک همچین کاری میخوام انجام بدم.

دیدگاه

تقسیم مقاومتی بلدی یا برات شماتیک بکشم؟

دیدگاه

یه چیزایی بلدم ولی مسلما چون شما رشتتون الکترونیک هست بهتر میتونید انجام بدید. :nerd: ممنون میشم. :agree:

دیدگاه

منم رشتم الکترونیک نیست من سال دوم هستم
                    فکر کنم شکل واضح باشه اما اگه سوالی هست در خدمتیم ^^

دیدگاه

سلام
                      محدوده ولتاژ بین 8 تا 12. میخوام 3 ولتاژ مختلف رو از سه منبع مختلف بگیرم و بر اساس مقدار هر کدوم یک رله یا مدار رو فعال یا غیر فعال کنم. در واقع یک سوئیچ باتری و شارژ باتری تو مدار منبع تغذیه یک دستگاه هستش. تو این دستگاه 2 تا باتری هستش که میخوام بعد از اتمامش سوئیچ کنم رو یکی دیگه از باتری ها و زمانی که نور کافی وحود داشت، باتری خورشیدی باتری خالی رو شارژ کنه. یک همچین کاری میخوام انجام بدم.
                      جریان رله ها خیلی مهمه
                      تقسیم مقاومتر نمیتونه مفید باشه
                      جریان 30 میلی برای رله و افت ولتاژ 4 ولت مقدار مقاومت و ... و همچنین زمان استارت رو هم به مشکل می رسونه
                      از مقاومت توی توان های خیلی پایین استفاده می کنن
                      برای ایجاد ولتاژ های مختلف از رگلاتور استفاده کن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

اقا سعید منظور این دوستمون فکر کنم این باشه که میخواد 3 تا ولتاژ 8 تا 12 ولت رو با adc بخونه و طبق اونها 3 تا رله رو با میکرو فعال کنه

دیدگاه

سلام
                          سلام
                          دوست عزیز به نظر من atmega8 استفاده کنید جوابگوی کاری که میخواهید بکنید هست. در ضمن نسبت به میکروهای سری atemega ارزان تر خواهد بود فقط یک مشکلی داره اینه که پایه های پروگرامرش در یک ردیف نیست.
                          موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
                            سلام
                            دوست عزیز به نظر من atmega8 استفاده کنید جوابگوی کاری که میخواهید بکنید هست. در ضمن نسبت به میکروهای سری atemega ارزان تر خواهد بود فقط یک مشکلی داره اینه که پایه های پروگرامرش در یک ردیف نیست.
                            موفق باشید
                            سلام اگه میشه یه مدل از این سری ها معرفی کنید
                            فرقشون چیه؟
                            در ضمن برای این کار دوستمون فکر کنم attiny26 هم کافی باشه و هم ازرون تر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                              سلام اگه میشه یه مدل از این سری ها معرفی کنید
                              فرقشون چیه؟
                              در ضمن برای این کار دوستمون فکر کنم attiny26 هم کافی باشه و هم ازرون تر
                              سلام
                              دوست عزیز attiny خوب است ولی حافظه ی محدود دارند و تعداد پایه های i/o هم محدود هستند. در ضمن فکر نمیکنم با atmega8 تفاوت قیمت چندانی داشته باشد. ولی سری atmega دارای تعدادی بیشتری تایمر و کانتر می باشد و حافظه و تعداد پایه های i/o بیشتری می باشد.
                              سری atmega خیلی زیاده ولی اونهایی که توی بازار بیشتر استفاده می شود atmega8 , 16 , 32 , 64 , 128 میباشد.
                              به دیتا شیت آی سی ها مراجعه کنید متوجه افتراق های آن می شوید.
                              موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X