اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک در مورد plc فتک؟؟؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک در مورد plc فتک؟؟؟؟؟؟

فتک؟؟؟ plc سلام به همه دوستان واساتید..یه سوال داشتم در مورد
    من یه پروژه گرفتم که میبایست 8 تا سنسور انالوگو به ورودی وصل کنم ...سوال اولم اینه که این سنسورا رو چطور در ورودی ها یا توی قسمت کانفیگوریشن باید پیکر بندی کنم...؟یه جا دیدم که ریجستری های ورودی انالوگ (

R3840〜R3903 (Analog Input Register)

)
    ......هستند
    حالا اگه من سنسورو وصل کنم به چه صورت ومقادیر خوانده شده رو باید به مقایسه کننده بدم وبا با کدام رجیستر ورودی ها ...؟؟ ایا باید در قسمت کانفیگوریشن اونا را تنظیم کنم و......؟؟و سوال دوم اینکه من یه اچ ام ای دلتا دارم که پورت ادرنت نداره و من هم با هاش تا حالا کار نکردم ...میخواستم بدونم که چطور باید به plc مرتبتش کنم..
    در ضمن طرف میخواد هر 15 دقیقه اطلاعات به صورت فایل اکسل به قسمت اتاق کنترل در این موردم اگه ممکنه راهنماییم کنید....ممنون از شما
    محسن

پاسخ : درخواست کمک در مورد plc فتک؟؟؟؟؟؟

دیتاشیت مدلی که داری استفاده می کنی رو بزار تا کمکت کنم

دیدگاه

پاسخ : درخواست کمک در مورد plc فتک؟؟؟؟؟؟

درود دوست عزیز
      اول ماژول آنالوگ را به پروژه توی نرم افزار Wprolad اضافه کن( از منوی سمت راست بخش I/O Numbering روی نام PLC کلیک راست کن و Add Module رو بزن، همونجا شماره رجیسترها رو برات مینویسه)
      برای مقایسه کافیه از دستور مقایسه CMP استفاده کنید، همون رجیستر کارت آنالوگ را یا با یک عدد ثابت یا با رجیستری که خودتون مقدار دهی می کنید مقایسه کنید
      برای ارتباط HMI دلتا با PLC باید از پورت RS485 یا RS232 روی آونها استفاده کنید، پروتکل هم Modbus هست،بعد از اینکه برای HMI یه پروژه جدید تعریف کردی، PLC فتک رو انتخاب کن
      در مورد سوال آخر یکم توضیح بدید:
      1- اتاق کنترل تا محل PLC چقدر فاصله داره؟
      2- چه امکان ارتباطی اونجا موجود هست (کابل LAN یا هر چیز دیگه)؟
      3- مدل HMI و PLC و کارتهای اکسپنشن آن
      4- توی اتاق کنترل یک کامپیوتر به عنوان سرور دارید؟آیا روی این کامپیوتر نرم افزار اسکادا دارید؟
      5- اطلاعات باید مستقیما به اتاق کنترل منتقل بشه یا میتونی روی فلش مموری ذخیره کنی و بعد یکجا منتقل کنی؟
      موفق باشی
      در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
      مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X