اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدت زمان نوشتن هر صفحه اطلاعات در AT24C256

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدت زمان نوشتن هر صفحه اطلاعات در AT24C256

سلام :wow:
    از دوستان خوبم چندتا سوال داشتم :biggrin:
    اول اینکه هر صفحه اطلاعات در AT24C256 چند بایته؟
    دوم اینکه برای نوشتن هر صفحه یه تاخیر 10 میلی ثانیه باید بزاریم یا بعد از اتمام نوشتن؟ مثلا برای نوشتن 1 کیلو بایت چند تاخیر نیازه؟
    چی گفتم
    زندگي را تو بساز ،
    نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
    زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
    زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

پاسخ : مدت زمان نوشتن هر صفحه اطلاعات در AT24C256

نوشته اصلی توسط microware
    سلام :wow:
    از دوستان خوبم چندتا سوال داشتم :biggrin:
    اول اینکه هر صفحه اطلاعات در AT24C256 چند بایته؟
    دوم اینکه برای نوشتن هر صفحه یه تاخیر 10 میلی ثانیه باید بزاریم یا بعد از اتمام نوشتن؟ مثلا برای نوشتن 1 کیلو بایت چند تاخیر نیازه؟
    چی گفتم
    سلام _ منظور از صفحه اطلاعات چیه که بعضی جاها هم میگن 1page _ یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hzohani
      سلام _ منظور از صفحه اطلاعات چیه که بعضی جاها هم میگن 1page _ یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      یعنی کسی نمیدونه جواب سوالمووووووووووووووووووووووووووووووووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hzohani
        یعنی کسی نمیدونه جواب سوالمووووووووووووووووووووووووووووووووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟
        یکی جواب بده دیگه

دیدگاه

سلام
          تو حافظه های سریال، برای بالا بردن سرعت اطلاعات پشت سر هم رو چند بایت چند بایت میخونن که به این چند بایت میگن page یا صفحه
          و دلیلش هم اینه که در نوشتن یا خوندن صفحه، فقط آدرس بایت اول رو به حافظه میفرستیم و تا آخر صفحه رو میخونیم (یعنی مثلا 8 بایت)
          اندازه صفحه ها برای حافطه های مختلف فرق میکنه. مثلا توی AT24C04 هر صفحه 8 بایته یا برای AT24C256 هر صفحه 64 بایته
          موفق باشید
          زندگي را تو بساز ،

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microware
            سلام
            تو حافظه های سریال، برای بالا بردن سرعت اطلاعات پشت سر هم رو چند بایت چند بایت میخونن که به این چند بایت میگن page یا صفحه
            و دلیلش هم اینه که در نوشتن یا خوندن صفحه، فقط آدرس بایت اول رو به حافظه میفرستیم و تا آخر صفحه رو میخونیم (یعنی مثلا 8 بایت)
            اندازه صفحه ها برای حافطه های مختلف فرق میکنه. مثلا توی AT24C04 هر صفحه 8 بایته یا برای AT24C256 هر صفحه 64 بایته
            موفق باشید
            سلام دوست من_ من میخوام توسط i2c از آی سی حافظه AT24C256 استفاده کنم با میکروی M16 _ به طوری که میخوام مقدار یک متغیر رو در این حافظه بریزم و ازش بخونم _دوست من میتونی کمکم کنی و یک برنامه از بسکام به من بدید_در انجمن هم گشتم یا مطالب کم بود(برای بسکام) یا اگه بود برای کدویژن بود_باتشکر

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              من هم با بسکام باهاش کار نکردم ولی توی پوشه ی Sample خود نرم افزار یه مثال برای at24lc515 داره
              زندگي را تو بساز ،

دیدگاه

سلام.
                من هم نیاز دارم جواب این سوال رو بدونم اگه کسی اندازه گیری کرده یا میدونه لطفا پاسخ بدید.
                با تشکر

دیدگاه

دوست عزیز در دیتا شیت آی سی 24c512 مقدار یه page عدد 128 بایت معرفی شده است و سرعت نوشتن در آی در هر مرحله از write یعنی یک بایت یا یک PAGE بین حداکثر 5 و 20 میلی ثانیه اعلام شده است .

برای همین منظور زمانی که می خواهیم اطلاعات رو در آی سی ذخیره کنیم پس از ارسال دیتا برای write اگر یک بایت بود یک تاخیر 10 میلی ثانیه ایی و اگر page بود یه تاخیر 25 یا 30 میلی ثانیه ایی کافی خواهد بود .

در ضمن من بشخصه فقط از روش write یک بایت استفاده کرده ام و صحت آنرا کاملا تائید می کنم . ولی در مورد یک page لطفا دقت بیشتر و آزمایش لازم را انجام دهید .

موفق باشید
                  - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X