اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی استفاده بیشتر از سی پی یو توسط پروتئوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی استفاده بیشتر از سی پی یو توسط پروتئوس

با سلام خدمت دوستان عزیز
    دوستان کسی می دونه چطوری میشه که پروتئوس منابع بیشتری از سی پی یو استفاده کنه ؟
    چون در زمان آنالیز بعضی میکروکنترلر ها همچون ARM با اینکه در خود برنامه مقدار استفاده از سی پی یو را 100 درصد اعلام می کند ولی در Task Manager مقدار 25 درصد نشان می دهد . در نتیجه پروتئوس در حالت بلادرنگ کار نمی کنه و اخطار می کنه
    ممنون میشم از دوستان کسی راهنمایی کنه؟
    Aristar Group - Always And Forever

پاسخ : چگونگی استفاده بیشتر از سی پی یو توسط پروتئوس

سلام
    باید CPU شما 4 هسته ای باشه ، درسته؟
    هر برنامه تو هر لحظه فقط از یک هسته میتونه استفاده کنه
    نــــ_ـــمـــ_ــــیــــ_ـــدونـــــ_ــم.....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mjs1990s
      سلام
      باید CPU شما 4 هسته ای باشه ، درسته؟
      هر برنامه تو هر لحظه فقط از یک هسته میتونه استفاده کنه
      بله درسته سی پی یوم تقریباً چهار هسته ای هستش ("دو هسته واقعی و دو هسته مجازی&quot Core i5
      الآن مشکل من اینه که چرا از کل پتانسیل سی پی یو نمی تونم بهره بگیرم
      Aristar Group - Always And Forever

دیدگاه

سلام
        بعید میدونم راه حلی وجود داشته باشه
        تنها کاری که میتونید بکنید اینه که کامپیوتر رو overclock کنید
        فقط هواستون باشه باس رم رو از حالت auto خارج کنید و به صورت دستی کم کنید
        مثلا اگه باس رم 800 هست بعد از overclock کردن دوباره به 800 برش گردونید
        من یک با فرکانس cpu رو از 3000 به 3500 افزایش دادم موقع بالا آمدن ویندوز رنگها بهم ریختن که سری ریست کردم
        بعد فرکانس رو بردم رو 3600 باس رم رو هم دستی به 800 برگردوندم درست کار کرد.
        البته مراقب باشید cpu زیاد داغ نشه
        نــــ_ـــمـــ_ــــیــــ_ـــدونـــــ_ــم.....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین جباری
          بله درسته سی پی یوم تقریباً چهار هسته ای هستش ("دو هسته واقعی و دو هسته مجازی&quot Core i5
          الآن مشکل من اینه که چرا از کل پتانسیل سی پی یو نمی تونم بهره بگیرم
          هر برنامه در هر لحظه فقط میآ‌تونه تو یه هسته پردازش بشه

دیدگاه

طبق مدارک موجود یک برنامه میتونه از بیش از یک هسته بطور همزمان برای اجرا استفاده کنه. اما از اونجایی که ایجاد همزمانی بین thread هایی که روی هسته های متفاوت اجرا میشن کار نسبتا سختیه (به توضیحات مربوط به توابع Interlocked رجوع کنین) اغلب برنامه ها ترجیح میدن فقط از یک هسته استفاده کنن. شاید در setting های برنامه این موضوع قابل حل باشه. شاید هم نه.
            ولی اینو با یک برنامه ساده میشه چک کرد. من این مورد رو روی سیستم دو هسته ای خودم چک کردم و یک برنامه double threaded دقیقا 100 درصد وقت cpu رو میگیره چون thread اولی از هسته اول و thread دومی از هسته دوم استفاده میکنه. بنا بر این این محدودیت برنامه هست؛ نه سیستم عامل.

توضیح:
            سیستم من از Athlong 64 X2 و سیستم عامل Server 2003 استفاده میکنه.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز
              چون در زمان آنالیز بعضی میکروکنترلر ها همچون ARM با اینکه در خود برنامه مقدار استفاده از سی پی یو را 100 درصد اعلام می کند ولی در Task Manager مقدار 25 درصد نشان می دهد . در نتیجه پروتئوس در حالت بلادرنگ کار نمی کنه و اخطار می کنه
              دوست عزیز تو مدارات دیجیتال میتونین قطعات آنالوگ رو به دیجیتال تبدیل کنید تا پروسس سرعتش زیاد تر شه
              خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
              چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
              ژان پل سارتر
              [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alijabraily
                دوست عزیز تو مدارات دیجیتال میتونین قطعات آنالوگ رو به دیجیتال تبدیل کنید تا پروسس سرعتش زیاد تر شه
                به چه صورت؟؟؟!؟!؟

دیدگاه

در صورتی که از مقاومت ها برای ایجاد حالت های منطقی(پول پ یا پول دان) استفاده میآ‌کنید،میآ‌تونید برید تو قسمت Edit Properties و analog رو به Digital تغییر بدید.( model type)
                  البته این کار در مورد مداراتی که تعداد زیادی از این نوع مقاومت ها دارند مفیده و کمک زیادی به سایر شبیه سازی ها نمیآ‌کنه.

دیدگاه

task manager-processes-بعد برو رو برنامت کلیک راست کن-set priority-high اینجوری از تمام سی پی یو استفاده میشه

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز
                      فکر کنم سیستم منم همین مشکلو داره
                      و پروتوس نمی کشه آیا باید مقدار سی پی یو رو ببرم بالا
                      در ضمن دوستان کامپیوتر ما دیگه قدیمی شده
                      مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

اگه بحث بالا بردن سرعت شبیه سازی هستش بهتره این کار رو بکنید:
                        system>set animation aoption
                        برید و تیک show logic state of pin رو بردارید .این کار باعث میشه سرعت شبیه سازی در بعضی مدارات حتی تا دو برابر بیشتر بشه اما بازم مشکل بلا درنگ رو داره.
                        می بینیم و نادیده می گیریم!

دیدگاه

set priority-high اینجوری از تمام سی پی یو استفاده میشه
                          با اینکار فقط اولویت اجرای برنامه در برابر برنامه های دیگه بالا میره و وقتی که شما فقط پروتئوس رو در حال کار دارین این مورد کمکی نمیکنه. مضاف بر اینکه تکنیک dynamic boost در ویندوز اثر این تغییر رو هم کم میکنه.

اگر خود نرم افزار امکان این مورد رو داشته باشه بهتر از هر چیزی جواب میده وگرنه همون افزایش سرعت کلاک سیستم بهترین کار هست. اما؛

شما توجه کنین که این برنامه یک برنامه شبیه ساز هست و برای رفع ایرادات احتمالی در طرح شما بکار میره. ممکنه خیلی از مواقع سرعت شبیه سازیش به اندازه سرعت سخت افزار نهایی باشه (البته ظاهرا!!) ولی آخرش کار درستی نیست که بخوایین همیشه این مورد وجود داشته باشه.

دیدگاه

سلام.
                            در کل نگفتید که برنامه پروتیوس میتونه به طور همزمان از تمام هسته ها استفاده کنه یا نه ؟
                            من حتی ورژن 8 پروفشنال رو هم نصب کردم(که ادعای بهره مندی همزمان از تمام هسته ها رو داره) ولی باز فرقی نکرد.
                            cpu من 7 هسته ای هست . ولی زمانی که مدارم سرعت بالای داره یکی از cpu ها 100 در 100 و بقیه اونها ریز 10 در 100
                            و پیغام خطا میده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X