ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2007/08/23
    24
    0

rute دستی یا rute خود کار ؟

سلام به تمامی دوستان فرهیخته
    تو این تاپیک دوستان توضیح بدند که چه موقعه ای از Rute خود کار باید استفاده کنیم و چه موقعه هایی بصورت دستی مدارت خودمون رو Rute کنیم ؟
    2009/08/11
    682
    86

پاسخ : rute دستی یا rute خود کار ؟

auto route مسیرها رو خیلی می پیچونه. برای هر pcb باید تا اونجایی که میشه دستی route کرد و هرجا که ادامه سخت شد auto route کرد. من شنیدم حتی مادربوردها رو هم دستی route میکنن! چون اگه auto route بشه ممکنه مثلا برای یه باس هر مسیر رو از یه طرف بکشه...
    https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir
    2009/10/21
    تهران
    2,517
    218

اونایی که تازه شروع میکنن کلا با auto کار میکنن بعد از یه مدت auto میکنن و بعد اصلاحش میکنن ولی حرفه ایها صفر تا صد رو دستی میکشن
    2007/08/23
    24
    0

پاسخ : route دستی یا route خود کار ؟

درسته که route دستی خیلی بهتر از Auto Route است ولی خیلی زمان بر هست
    اگه بخواهیم بر دمون رو دستی route کنیم چه نکاتی رو باید مد نظر قرار بدیم که سریعتر بتونیم این کار رو انجام بدیم؟
    از طرفی امکا ناتی مثل Room که در نرم افزار وجود داره کمکی میکنه به route دستی یا نه؟
    2007/05/16
    764
    47

در هر برد مسیرهایی که خیلی برامون مهم هستند (مسیرهای حامل جریان بالا ، فرکانس بالا ، حامل اطلاعات مهم و ...) باید دستی کشیده شوند .

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudARM
    اگه بخواهیم بر دمون رو دستی route کنیم چه نکاتی رو باید مد نظر قرار بدیم که سریعتر بتونیم این کار رو انجام بدیم؟
    مهمترین عامل چیدمان صحیحوبا دقت قطعات است ،در بسیاری از موارد جهت قرار گیری ساده ترین قطعات مانند خازن یا مقاومت می تواند پیچیدگی یک اتصال تبدیل به ساده ترین و کوتاهترین مسیر کند . مانند:
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.
    2007/08/23
    24
    0

خیلی ممنونم از کوشا الکترونیک بخاطر پاسخ دقیقی که دادند
    من هنگامیکه می خوام قطعات رو بچینم و یا اینکه route دستی کنم خیلی طول میکشه
    من خودم باتوجه به اینکه در شماتیک مدار قطعات نسبت به هم چطور قرار گرفتن ، در PCB قطعات رو می چینم مثلا اگر با یک پ امپ تقویت کننده معکوس ساخته باشم مقاومت های مربوطه رو در نزدیکترین نقطه به پ امپ قرار می دم می خوام ببینم این روش درسته؟

- یه سوال دیگه دارم ، وقتی که می خواهیم route دستی انجام بدیم، اول باید تمام قطعات رو بچینیم بعد route رو انجام بدیم یا اینکه یه قسمتی از قطعات رو بچینیم route اونا رو انجام بدیم اگه لازم بود جاشونو عوض کنیم و بعد بقیه قطعات رو هم به همین منوال ادامه بدیم؟
    2007/05/16
    764
    47

من خودم باتوجه به اینکه در شماتیک مدار قطعات نسبت به هم چطور قرار گرفتن ، در PCB قطعات رو می چینم مثلا اگر با یک پ امپ تقویت کننده معکوس ساخته باشم مقاومت های مربوطه رو در نزدیکترین نقطه به پ امپ قرار می دم می خوام ببینم این روش درسته؟
    تقریبا آره ، چون :
    1) در شماتیک همه قطعات پایه هاشون به ترتیب نیست ، مثلا میکرو ممکنه پایه 1 اون وسط های سمبل گرافیکیش باشه ولی طبیعتا در F.P .....
    2) بعضی از قطعات چند تیکه هستن ، مثلا گیت ها منطقی برای ساده تر شدن در محیط شماتیک به صورت چند تیکه هستند

- یه سوال دیگه دارم ، وقتی که می خواهیم route دستی انجام بدیم، اول باید تمام قطعات رو بچینیم بعد route رو انجام بدیم یا اینکه یه قسمتی از قطعات رو بچینیم route اونا رو انجام بدیم اگه لازم بود جاشونو عوض کنیم و بعد بقیه قطعات رو هم به همین منوال ادامه بدیم؟
    این بستگی به خودتون داره ولی در کل بهتره یک مرحله بچینید ، بعد شروع به برقراری اتصالات کنید و تغییرات لازم رو بدید .
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.
    2007/03/08
    116
    0
    MCC

پاسخ : rute دستي يا rute خود کار ؟

سلام
    من وقتي از auto rute استفاده مي کنم دچار يه مشکل شدم.البته فکر مي کنم اشکال از تنظيمات altum 2005 باشه.

قبل از اعمال auto rute پين ها با يک خط خاکستري رنگ نازک به نزديک ترين پين مجاورش وصل شده که اگه با rute دستي اين پين ها رو وصل کني محو ميشه.اما وقتي از auto rute استفاده مي کنم با اينکه بعضي پين ها به هم متصل نمي شن باز اين خط ها محو مي شن و من براي جامپر زدن با سيم دچار مشکل ميشم.
    چطور تنظيمات رو انجام بدم؟
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8