اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

rute دستی یا rute خود کار ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

rute دستی یا rute خود کار ؟

سلام به تمامی دوستان فرهیخته
    تو این تاپیک دوستان توضیح بدند که چه موقعه ای از Rute خود کار باید استفاده کنیم و چه موقعه هایی بصورت دستی مدارت خودمون رو Rute کنیم ؟

پاسخ : rute دستی یا rute خود کار ؟

auto route مسیرها رو خیلی می پیچونه. برای هر pcb باید تا اونجایی که میشه دستی route کرد و هرجا که ادامه سخت شد auto route کرد. من شنیدم حتی مادربوردها رو هم دستی route میکنن! چون اگه auto route بشه ممکنه مثلا برای یه باس هر مسیر رو از یه طرف بکشه...
    https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

اونایی که تازه شروع میکنن کلا با auto کار میکنن بعد از یه مدت auto میکنن و بعد اصلاحش میکنن ولی حرفه ایها صفر تا صد رو دستی میکشن

دیدگاه

پاسخ : route دستی یا route خود کار ؟

درسته که route دستی خیلی بهتر از Auto Route است ولی خیلی زمان بر هست
        اگه بخواهیم بر دمون رو دستی route کنیم چه نکاتی رو باید مد نظر قرار بدیم که سریعتر بتونیم این کار رو انجام بدیم؟
        از طرفی امکا ناتی مثل Room که در نرم افزار وجود داره کمکی میکنه به route دستی یا نه؟

دیدگاه

در هر برد مسیرهایی که خیلی برامون مهم هستند (مسیرهای حامل جریان بالا ، فرکانس بالا ، حامل اطلاعات مهم و ...) باید دستی کشیده شوند .

نوشته اصلی توسط mahmoudARM
          اگه بخواهیم بر دمون رو دستی route کنیم چه نکاتی رو باید مد نظر قرار بدیم که سریعتر بتونیم این کار رو انجام بدیم؟
          مهمترین عامل چیدمان صحیحوبا دقت قطعات است ،در بسیاری از موارد جهت قرار گیری ساده ترین قطعات مانند خازن یا مقاومت می تواند پیچیدگی یک اتصال تبدیل به ساده ترین و کوتاهترین مسیر کند . مانند:
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

خیلی ممنونم از کوشا الکترونیک بخاطر پاسخ دقیقی که دادند
            من هنگامیکه می خوام قطعات رو بچینم و یا اینکه route دستی کنم خیلی طول میکشه
            من خودم باتوجه به اینکه در شماتیک مدار قطعات نسبت به هم چطور قرار گرفتن ، در PCB قطعات رو می چینم مثلا اگر با یک پ امپ تقویت کننده معکوس ساخته باشم مقاومت های مربوطه رو در نزدیکترین نقطه به پ امپ قرار می دم می خوام ببینم این روش درسته؟

- یه سوال دیگه دارم ، وقتی که می خواهیم route دستی انجام بدیم، اول باید تمام قطعات رو بچینیم بعد route رو انجام بدیم یا اینکه یه قسمتی از قطعات رو بچینیم route اونا رو انجام بدیم اگه لازم بود جاشونو عوض کنیم و بعد بقیه قطعات رو هم به همین منوال ادامه بدیم؟

دیدگاه

من خودم باتوجه به اینکه در شماتیک مدار قطعات نسبت به هم چطور قرار گرفتن ، در PCB قطعات رو می چینم مثلا اگر با یک پ امپ تقویت کننده معکوس ساخته باشم مقاومت های مربوطه رو در نزدیکترین نقطه به پ امپ قرار می دم می خوام ببینم این روش درسته؟
              تقریبا آره ، چون :
              1) در شماتیک همه قطعات پایه هاشون به ترتیب نیست ، مثلا میکرو ممکنه پایه 1 اون وسط های سمبل گرافیکیش باشه ولی طبیعتا در F.P .....
              2) بعضی از قطعات چند تیکه هستن ، مثلا گیت ها منطقی برای ساده تر شدن در محیط شماتیک به صورت چند تیکه هستند

- یه سوال دیگه دارم ، وقتی که می خواهیم route دستی انجام بدیم، اول باید تمام قطعات رو بچینیم بعد route رو انجام بدیم یا اینکه یه قسمتی از قطعات رو بچینیم route اونا رو انجام بدیم اگه لازم بود جاشونو عوض کنیم و بعد بقیه قطعات رو هم به همین منوال ادامه بدیم؟
              این بستگی به خودتون داره ولی در کل بهتره یک مرحله بچینید ، بعد شروع به برقراری اتصالات کنید و تغییرات لازم رو بدید .
              از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام
                من وقتی از auto rute استفاده می کنم دچار یه مشکل شدم.البته فکر می کنم اشکال از تنظیمات altum 2005 باشه.

قبل از اعمال auto rute پین ها با یک خط خاکستری رنگ نازک به نزدیک ترین پین مجاورش وصل شده که اگه با rute دستی این پین ها رو وصل کنی محو میشه.اما وقتی از auto rute استفاده می کنم با اینکه بعضی پین ها به هم متصل نمی شن باز این خط ها محو می شن و من برای جامپر زدن با سیم دچار مشکل میشم.
                چطور تنظیمات رو انجام بدم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X