اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه extream ==> پر قدرت ، ضد آب با سیستم تعلیق ...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه extream ==> پر قدرت ، ضد آب با سیستم تعلیق ...

به عنوان اولین پست خودم در این سایت قصد ساخت این روبات کنترلی رو با کمک شما دوستان دارم ...
    این روبات از چهار موتور گیربکس دار 6 ولت 800 دور ساخته میشود و وزنی کمتر از 1 کیلو گرم خواهد داشت ...
    سیستم تعلیق نظیر فنر لول اتومبیل می باشد که توسط دو تیکه مشابه اکسل اتومبیل موتور ها به چرخ ها متصل می شوند و اکسل ها با فنر به شاسی وصل می شوند.
    و در آخر تمامی قطعات واتر پروف می شوند.
    اما چند نکته:
    1- از چه منبع تغذیه ای باید استفاده کرد؟
    2- چرخ های عاج دار از کجا تهیه کنم؟
    3- برای کنترل از برد گیرنده فرستنده 4 کاناله باید استفاده کنم؟
    تصویر زیر یک طرح ساده از شاسی

پس از انجام تمامی کار های فوق اتاق بر شاسی سوار می شود ...
    URL="http://www.computersword.blogfa.com"]دانلود مقالات کامپیوتر[/URL]

پاسخ : پروژه extream ==> پر قدرت ، ضد آب با سیستم تعلیق ...

این که دیگه ربات نیست
    از آواتارت هم معلومه دنبال ماشین های RC هستی
    پیشنهاد میکنم بخری و بعد اسپورت کنی
    بگو چقدر میخوای هزینه کنی تا بهت مدل معرفی کنم اگرم میخوای بسازی:
    منبع تغذیه که نمیتونی استفاده کنی oo: باید باتری نیکل کادمیوم بگیری

دیدگاه

ماشین rc ... هدف چیز دیگری هست دوست من ...
      آواتار چه ربطی به این پست داره ...؟
      شما تعریفتون از روبات چی هست؟
      باتری هم نوعی منبع تغذیه هست دیگه ! منظورم این بود که چه نوع باتری ...
      در ضمن اینی که من میسازم rc هست یعنی رادیو کنترلی چون کنترل از راه دوره ولی بعد از ساخت قصد پگرد کردنش به روبات جنگ جو دارم اما صرفا نمایشی و برای همین سیستم تعلیق براش درست میکنم ...
      [move]و در این تاپیک فقط میخوام کار های شاسی رو تموم کنم.[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir__abbas

و در آخر تمامی قطعات واتر پروف می شوند.
        کلن روبات زیر آب قراه کار کنه یا نه

واتر پروف کردن ماشین ها مایه درد سره
        و همچنین ارسال و دریافت زیر آب

کلن اگه نخای زیر آب کرا کنه واتر پروف کردنش هم درد سر داره
        چرخ و ... رو میشه از نوع مثلن پلاستیکی و برنجی در نظر بگیری که زنگ نزنه
        میشه یکیمی طرح رو واضح تر بگی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

ربات جنگجو اونم با همچین موتوری؟
          ما که تاحالا ندیدیم
          ربات هم وسیله هوشمندی هست که در بعضی جا ها نیاز های ما رو برطرف میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
            کلن روبات زیر آب قراه کار کنه یا نه

واتر پروف کردن ماشین ها مایه درد سره
            و همچنین ارسال و دریافت زیر آب

کلن اگه نخای زیر آب کرا کنه واتر پروف کردنش هم درد سر داره
            چرخ و ... رو میشه از نوع مثلن پلاستیکی و برنجی در نظر بگیری که زنگ نزنه
            میشه یکیمی طرح رو واضح تر بگی

دوست من قرار نیست زیر آب کار کنه فقط واتر پروف میشه اونم اتصالاتش با چسب آکواریم (از این کار تجربه خوبی دارم...) تا اگه آبی بهش خورد اتصالی نکنه و کلا از بین نره ... و در مورد طرح: من دیدم هیچ روباتی نیست که سیستم تعلیق داشته باشه گفتم یکیشو داشته باشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
              ربات جنگجو اونم با همچین موتوری؟
              ما که تاحالا ندیدیم
              ربات هم وسیله هوشمندی هست که در بعضی جا ها نیاز های ما رو برطرف میکنه
              من که تازه تو این سایت عضو شدم با دیدن این مطلب : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=38524.0 از فروم خودتون به سرم زد با این موتور ها شروع کنم ...
              پس دیدی که دیدی یا شایدم زیاد فعال نیستین ...
              مرسی از تعریف روبات
              من میخوام این روبات رو کمی از هوشمندی در بیارم و یه چیزایی بهش اضافه کنم که مقداری از روبات بودن فاصله میگیره حالا نمی دونم اینجا به من کمک میکنید یا قراره فقط به ساخت روبات بپردازید؟
              با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir__abbas
                من که تازه تو این سایت عضو شدم با دیدن این مطلب : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=38524.0 از فروم خودتون به سرم زد با این موتور ها شروع کنم ...
                پس دیدی که دیدی یا شایدم زیاد فعال نیستین ...
                مرسی از تعریف روبات
                من میخوام این روبات رو کمی از هوشمندی در بیارم و یه چیزایی بهش اضافه کنم که مقداری از روبات بودن فاصله میگیره حالا نمی دونم اینجا به من کمک میکنید یا قراره فقط به ساخت روبات بپردازید؟
                با تشکر
                دوست عزیز اگه من چیزی گفتم که شما رو ناراحت کردم عذر میخوام اما شما هم زیاد به دل نگیر
                در ضمن ربات های دارای سیستم تعلیق هم کم نیستن
                شما باید ببینی نیازت جیه بعد برای یه چیز بسازی که ...
                ناراحت نشو ولی اینجوری جلو رفتن اشتباه هست
                هیچ وقت دنبال این نباش که چیزی بسازی بعد بیای ببینی میخوای باهاش چیکار کنی یا برات چی کار کنه
                اول هدفت رو مشخص کن بعد براش نقشه یا طرح مشخص کن
                این تالار نه مال منه نه مال کس دیگه ای این تالار مال همه هست تا به بحث و گفتگو بپردازند و نیازهاشون رو برطرف کنند
                اگر هم میخواین همون موتور هایی که تو اون تاپیک دیدین رو استفاده کنین که من بهتون پیشنهاد میکنم اصلا این کار رو نکنین
                این موتور ها مینی موتورن و گشتاور کمی دارن
                البته اگه صرفا برای نمایش میخواین موردی نداره ولی اگه برای مسابقه میخواین این موتور ها جواب گو نخواهند بود
                در مورد واتر پروف هم از فکر چسب اکواریوم به نظرم بیا بیرون چون اگه بخوای تغییری تو مدار ایجاد کنی...
                بهتره همه مدار ها رو بزاری تو یه ظرف پلاستیکی در دار و جای خروج سیم ها رو با دریل سوراخ کنی و بعد از سیم کشی فقط روی سوراخ ها رو چسب اکواریوم یا حرارتی بزنی
                برای اتصال موتور به شاسی هم حتما از یاتاقان غلتشی استفاده کن
                چون توی مدل چهار چرخ متحرک اگه موتور ها کمی نسبت به هم زاویه داشته باشند دیگه ....
                و در کل هم اصلا ربات های جنگجو نیاز به سیستم تعلیق برای چرخ ها ندارند چون روی سطح صاف حرکت میکنند

دیدگاه

ممنون ...
                  قصد منم کل کل و اینا نبود ...
                  ولی میدونم روبات جنگجو تو مسیر صاف هست اما گفتم که صرفا نمایشی هست و برای زیبایی ...
                  برای واتر پروف هم کاملا همین کار مد نظرم بود از چسپ اکواریم هم در اتصالات مثلا سر موتور ها استفاده می کنم و اگر نه اگه کل مدار رو چسب کاری کنم که ...
                  هدف هم روبات با قابلیت های خاص مثلا بالا و پایین رفتن از سراشیبی ها تند دیر بلند شدن چرخ از زمین (به دلیل تعلیق) و قدرت بالا هست.
                  شما چه موتوری مد نظر دارید؟

دیدگاه

چقدر میخوای هزینه کنی کلا واسه موتور ها؟
                    برا شیب هم:
                    1/3 جلویی ربات رو از بقیه بدنه جدا کن و با لولا وصل کن به قسمت عقبی
                    دوتا فنر بالاش و 2 تا پایینش هم بزن اینجوری خیلی نرم تر میره رو شیب
                    یه ریل سبک مثلا از همینا که پرده پنجره رو میزنن بهش وصل کن به قسمت عقب ربات و باتری و.... همه چی رو بزار تو اون جعبه و وصل کن به ریل دو سر ریل رو هم مسدود کن و دو تا موتور در دوسر ربات بزار و با استفاده از یه سنسور شیب شیب رو تشخیص بده و وقتی میری رو سربالایی جعبه رو بکش جلو و وقتی میره رو سرپایینی جعبه بکش عقب
                    البته اینا همه پیشنهاده هر کدوم رو میخوای میتونی نزاری

دیدگاه

چقدر میخوای هزینه کنی کلا واسه موتور ها؟
                      برا شیب هم:
                      1/3 جلویی ربات رو از بقیه بدنه جدا کن و با لولا وصل کن به قسمت عقبی
                      دوتا فنر بالاش و 2 تا پایینش هم بزن اینجوری خیلی نرم تر میره رو شیب
                      یه ریل سبک مثلا از همینا که پرده پنجره رو میزنن بهش وصل کن به قسمت عقب ربات و باتری و.... همه چی رو بزار تو اون جعبه و وصل کن به ریل دو سر ریل رو هم مسدود کن و دو تا موتور در دوسر ربات بزار و با استفاده از یه سنسور شیب شیب رو تشخیص بده و وقتی میری رو سربالایی جعبه رو بکش جلو و وقتی میره رو سرپایینی جعبه بکش عقب
                      البته اینا همه پیشنهاده هر کدوم رو میخوای میتونی نزاری
                      هزینه مهم نیست مهم تمیز در اومدن کاره ...
                      میشه این طرحتون رو با پینت ویندوز یا یه چیز گرافیکی ترسیم کنید؟
                      با تشکر

دیدگاه

اگه هزینه واست مهم نیست از موتور های ماکسون استفاده کن که خیلی سبک و قوین البته باید یه مدل پیدا کنی گیربکس دار باشه یا یه گیربکس خودت بزاری سرش چون موتور ها بدون گیربکس دور بالا و گشتاور پایینی دارن
                        فایل های پیوست شده

دیدگاه

اگه هزینه واست مهم نیست از موتور های ماکسون استفاده کن که خیلی سبک و قوین البته باید یه مدل پیدا کنی گیربکس دار باشه یا یه گیربکس خودت بزاری سرش چون موتور ها بدون گیربکس دور بالا و گشتاور پایینی دارن
                          علی جان این موتور هایی که میگی چندن ؟ عکس ؟
                          راستی از تصویرت چیزی نفهمیدم ... :cry:
                          دوستان میخوام کم کم شروع به خرید قطعات کنم ...

دیدگاه

حالا اونو بیخیال ساده هم بسازی جواب میگیری
                            ولی این طرح اونم با چهار چرخ حرکتی سربالایی و سرپایینی رو میخوره
                            موتور ها رو هم یا باید با واسته وارد کنی یا یه سرچ تو انجمن بزن یکی از بچه ها اعلام آمادگی کرده بود واسه وارد کردن
                            اگر هم نمیخوای وارد کنی یه موتور 12 ولت 600 دور بگیر چون 800 خیلی دردسر داره
                            اگه میخوای بهترین سیستم حرکتی رو داشته باشی باید به جای pwm از dac استفاده کنی
                            حالا بگو میکرو کار کردی یا نه که بهت طرح کلی مدارشو بگم

دیدگاه

حالا اونو بیخیال ساده هم بسازی جواب میگیری
                              ولی این طرح اونم با چهار چرخ حرکتی سربالایی و سرپایینی رو میخوره
                              موتور ها رو هم یا باید با واسته وارد کنی یا یه سرچ تو انجمن بزن یکی از بچه ها اعلام آمادگی کرده بود واسه وارد کردن
                              اگر هم نمیخوای وارد کنی یه موتور 12 ولت 600 دور بگیر چون 800 خیلی دردسر داره
                              اگه میخوای بهترین سیستم حرکتی رو داشته باشی باید به جای pwm از dac استفاده کنی
                              حالا بگو میکرو کار کردی یا نه که بهت طرح کلی مدارشو بگم
                              مرسی از راهنمایی
                              با میکرو کار نکردم ...
                              ولی موتور 12 یکم زیاد نیست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X