اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

***INFRARED***

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

***INFRARED***

سلام میخواستم بپرسم مادون قرمز که توسط دوربین دیجیتالی دیده میشه،میشه صد تا ال ای دی فرستنده مادون قرمز موازی کرد و روی یه برد سوار کرد که در جای تاریک اونجارو روشن نشون بده؟؟؟(اتاق کاملا تاریک+دوربین دیجیتال+100 عدد ال ای دی مادون قرمز موازی شده روی برد=اتاق کاملا روشن؟)
    I Found Myself In Wonderland

پاسخ : ***INFRARED***

فکر نکنم
    بیشتر لازمه

دیدگاه

سلام دوست من

من خودم جدیدا با یه چیزی آشنا شدم که فکر کنم خیلی بهت کمک کنه
      یک سری لنز هست که نور led رو جمع می کنه و حالا بسته به انواعش در فواصل و با زاویه های مختلفی پخش می کنه
      مثلا خودم تو روز روشن با یک led 5 میلی متری سفید تست کردم وقتی که لنز نبود در فاصله 3 متری تا سقف هیچ اثری از نور نبود ولی وقتی لنز میگذاشتی خیلی تفاوت می کرد و حتی تو روشنایی نور یه محدوده دایره ای به قطر 1 متر رو روشن می کرد
      حالا فکر کنم اینم خیلی با اون تفاوت نکنه
      می تونی با یک آرایش خوب مثلا یک ربع دایره که led ها روش چیده شده باشند و استفاده از لنزهای مناسب به چیزی که می خوای برسی، البته امیدوارم :rolleyes:
      امجد طبقه همکف از اون لنزها که گفتم به وفوور یافت می شه

راستی یکم می تونه پلید استفاده بشه ازشا!( خداوند این فکر ما را هدایت کنه واقعا) امیدوارم در چارچوب اخلاق باشه
      امید وارم که کمکت کرده باشم
      موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arash_zp
        سلام دوست من

من خودم جدیدا با یه چیزی آشنا شدم که فکر کنم خیلی بهت کمک کنه
        یک سری لنز هست که نور led رو جمع می کنه و حالا بسته به انواعش در فواصل و با زاویه های مختلفی پخش می کنه
        مثلا خودم تو روز روشن با یک led 5 میلی متری سفید تست کردم وقتی که لنز نبود در فاصله 3 متری تا سقف هیچ اثری از نور نبود ولی وقتی لنز میگذاشتی خیلی تفاوت می کرد و حتی تو روشنایی نور یه محدوده دایره ای به قطر 1 متر رو روشن می کرد
        حالا فکر کنم اینم خیلی با اون تفاوت نکنه
        می تونی با یک آرایش خوب مثلا یک ربع دایره که led ها روش چیده شده باشند و استفاده از لنزهای مناسب به چیزی که می خوای برسی، البته امیدوارم :rolleyes:
        امجد طبقه همکف از اون لنزها که گفتم به وفوور یافت می شه

راستی یکم می تونه پلید استفاده بشه ازشا!( خداوند این فکر ما را هدایت کنه واقعا) امیدوارم در چارچوب اخلاق باشه
        امید وارم که کمکت کرده باشم
        موفق باشی
        لنز مستقیما روی led نصب میشه؟(مثل کلاهپوش یا جدا؟چون اگه جدا باشه فاصله led و لنز هم تنظیم میخواد و هم باید یه پایه براش درنظر بگیرم.)
        راستی تصویری که با استفاده از این لنز بدست میاد مثل تصاویر معمولیه یا مثل این عینک های دید در شب تو فیلم ها سبز رنگ نشون میده؟؟؟
        I Found Myself In Wonderland

دیدگاه

آره، مثل کلاهک میمونه که دقیقا روش فیکس میشه، از اون لحاظ دردسر نداره
          نمیدونم، من ایده ی خودت رو کامل تر کردم و وقتشم ندارم که تستش کنم ولی احتمال می دم شاید بشه تصویر بنفش رنگ داشت چون اگه ir رو با دوربین موبایلت نگاه کنی بنفشه
          دیگه باید تست کرد دید جواب میده یا نه
          موفق باشی

دیدگاه

دوست عزیز فرق دوبینهای معمولی و شب دید بیشتر توی فیلتر مادون قرمزی هست که جلوی لنز گذاشتن
            اگه اونو بردارید با 5-6 led هم میشه
            خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
            چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
            ژان پل سارتر
            [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

فکر می کنم بعضی از دوستان منظور سوال را متوجه نشده اند این دوستمون می خواد یک منبع نوری مادون قرمز با ال ای فرستنده مادون قرمز بسازه تا در تاریکی مطلق (فاقد نور مرئی) دوربین دیجیتال همه چیزو نشون بده.
              تجربه من میگه استفاده مستقیم (سری کردن ال ای دی ها) و اتصال به یک جریان DC نور کمی ایجاد می کند و اجتمالا برد کمی خواهد داشت (به قول بازاری ها پرتاب نور کمه) اما اگر فرستنده ها را یه یک مدار فرکانس ساز با فرکانس حدود 35 کیلو هرتز ببندید نور بیشتری دریافت می کنید من این تجربه را از مدارهای ریموت دارم و فکر می کنم در این مورد هم صدق می کند چون فکر می کنم ال ای دی مادون قرمز در لحظه روشن شدن بیشترین نوردهی را دارد (اگر اشتباه می کنم راهنماییم کنید). برای ساخت مدار فرکانس می تونید از یک آی سی 555 و یک ترانزیستور با قدرت مناسب استفاده نمایید. موفق باشید :nerd:
              كاروان رفت و تو در خواب و بيابان در پيش كي روي ؟ره زكه پرسي؟ چه كني؟ چون باشي؟

دیدگاه

خب بجای این کار برو یه لامپ مادون قرمز ( لامپ سیاه ) بخر و استفاده کن. کار 1000 تا LED رو می کنه.
                ...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
                Ctrl+C , Ctrl+V
                .................................................. ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alijs
                  فکر می کنم بعضی از دوستان منظور سوال را متوجه نشده اند این دوستمون می خواد یک منبع نوری مادون قرمز با ال ای فرستنده مادون قرمز بسازه تا در تاریکی مطلق (فاقد نور مرئی) دوربین دیجیتال همه چیزو نشون بده.
                  تجربه من میگه استفاده مستقیم (سری کردن ال ای دی ها) و اتصال به یک جریان DC نور کمی ایجاد می کند و اجتمالا برد کمی خواهد داشت (به قول بازاری ها پرتاب نور کمه) اما اگر فرستنده ها را یه یک مدار فرکانس ساز با فرکانس حدود 35 کیلو هرتز ببندید نور بیشتری دریافت می کنید من این تجربه را از مدارهای ریموت دارم و فکر می کنم در این مورد هم صدق می کند چون فکر می کنم ال ای دی مادون قرمز در لحظه روشن شدن بیشترین نوردهی را دارد (اگر اشتباه می کنم راهنماییم کنید). برای ساخت مدار فرکانس می تونید از یک آی سی 555 و یک ترانزیستور با قدرت مناسب استفاده نمایید. موفق باشید :nerd:
                  هر چی فرکانس میره بالاتر برد بیشتر میشه اما توان مفید دستگاه میاد پایین یعنی باید تعداد led ها رو چند برابر کنه تا همون توان رو توی اون فرکانس بگیره

دیدگاه

جناب علیپور میشه بیشتر توضیح بدی متوجه نمی شم چطوری توان پایین میاد ولی برد روشنایی بیشتر میشه؟

دیدگاه

اگه دیوتی سایکل موج شما رو 50% در نظر بگیریم ال ای دی ها در نصف زان خاموشند و در نصف زمان روشن به همین دلیل از نصف توان مفید اونا استفاده میشه

دیدگاه

به نظرم این حرف شما در مورد led هایی که نور مرئی دارند صحیح است در مورد دیود های فرستنده مادون قرمز شدت نور در لجظه روشن شدن بسیار بیشتر است.برای همین برد ریموت کنترل در فرکانس بالا زیاد می شود شاید هم اشتباه میکنم !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X