ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

موضوع: ***INFRARED***

2011/02/07
    Limbo,Safe House
    117
    1

***INFRARED***

سلام ميخواستم بپرسم مادون قرمز که توسط دوربين ديجيتالي ديده ميشه،ميشه صد تا ال اي دي فرستنده مادون قرمز موازي کرد و روي يه برد سوار کرد که در جاي تاريک اونجارو روشن نشون بده؟؟؟(اتاق کاملا تاريک+دوربين ديجيتال+100 عدد ال اي دي مادون قرمز موازي شده روي برد=اتاق کاملا روشن؟)
    I Found Myself In Wonderland
    2010/03/05
    3,251
    70

پاسخ : ***INFRARED***

فکر نکنم
    بیشتر لازمه
    2009/11/18
    26
    0

سلام دوست من

من خودم جدیدا با یه چیزی آشنا شدم که فکر کنم خیلی بهت کمک کنه
    یک سری لنز هست که نور led رو جمع می کنه و حالا بسته به انواعش در فواصل و با زاویه های مختلفی پخش می کنه
    مثلا خودم تو روز روشن با یک led 5 میلی متری سفید تست کردم وقتی که لنز نبود در فاصله 3 متری تا سقف هیچ اثری از نور نبود ولی وقتی لنز میگذاشتی خیلی تفاوت می کرد و حتی تو روشنایی نور یه محدوده دایره ای به قطر 1 متر رو روشن می کرد
    حالا فکر کنم اینم خیلی با اون تفاوت نکنه
    می تونی با یک آرایش خوب مثلا یک ربع دایره که led ها روش چیده شده باشند و استفاده از لنزهای مناسب به چیزی که می خوای برسی، البته امیدوارم :rolleyes:
    امجد طبقه همکف از اون لنزها که گفتم به وفوور یافت می شه

راستی یکم می تونه پلید استفاده بشه ازشا!( خداوند این فکر ما را هدایت کنه واقعا) امیدوارم در چارچوب اخلاق باشه
    امید وارم که کمکت کرده باشم
    موفق باشی
    2011/02/07
    Limbo,Safe House
    117
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_zp
    سلام دوست من

من خودم جدیدا با یه چیزی آشنا شدم که فکر کنم خیلی بهت کمک کنه
    یک سری لنز هست که نور led رو جمع می کنه و حالا بسته به انواعش در فواصل و با زاویه های مختلفی پخش می کنه
    مثلا خودم تو روز روشن با یک led 5 میلی متری سفید تست کردم وقتی که لنز نبود در فاصله 3 متری تا سقف هیچ اثری از نور نبود ولی وقتی لنز میگذاشتی خیلی تفاوت می کرد و حتی تو روشنایی نور یه محدوده دایره ای به قطر 1 متر رو روشن می کرد
    حالا فکر کنم اینم خیلی با اون تفاوت نکنه
    می تونی با یک آرایش خوب مثلا یک ربع دایره که led ها روش چیده شده باشند و استفاده از لنزهای مناسب به چیزی که می خوای برسی، البته امیدوارم :rolleyes:
    امجد طبقه همکف از اون لنزها که گفتم به وفوور یافت می شه

راستی یکم می تونه پلید استفاده بشه ازشا!( خداوند این فکر ما را هدایت کنه واقعا) امیدوارم در چارچوب اخلاق باشه
    امید وارم که کمکت کرده باشم
    موفق باشی
    لنز مستقیما روی led نصب میشه؟(مثل کلاهپوش یا جدا؟چون اگه جدا باشه فاصله led و لنز هم تنظیم میخواد و هم باید یه پایه براش درنظر بگیرم.)
    راستی تصویری که با استفاده از این لنز بدست میاد مثل تصاویر معمولیه یا مثل این عینک های دید در شب تو فیلم ها سبز رنگ نشون میده؟؟؟
    I Found Myself In Wonderland
    2009/11/18
    26
    0

آره، مثل کلاهک میمونه که دقیقا روش فیکس میشه، از اون لحاظ دردسر نداره
    نمیدونم، من ایده ی خودت رو کامل تر کردم و وقتشم ندارم که تستش کنم ولی احتمال می دم شاید بشه تصویر بنفش رنگ داشت چون اگه ir رو با دوربین موبایلت نگاه کنی بنفشه
    دیگه باید تست کرد دید جواب میده یا نه
    موفق باشی
    2005/10/15
    tabriz
    255
    0

دوست عزیز فرق دوبینهای معمولی و شب دید بیشتر توی فیلتر مادون قرمزی هست که جلوی لنز گذاشتن
    اگه اونو بردارید با 5-6 led هم میشه
    [size=14pt]خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ*نکرده چیز خوبی است[/size]
    چرچیل

[size=14pt]تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.[/size]
    ژان پل سارتر
    [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ*کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ*ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ*لاین
    2007/12/04
    18
    1

فكر مي كنم بعضي از دوستان منظور سوال را متوجه نشده اند اين دوستمون مي خواد يك منبع نوري مادون قرمز با ال اي فرستنده مادون قرمز بسازه تا در تاريكي مطلق (فاقد نور مرئي) دوربين ديجيتال همه چيزو نشون بده.
    تجربه من ميگه استفاده مستقيم (سري كردن ال اي دي ها) و اتصال به يك جريان DC نور كمي ايجاد مي كند و اجتمالا برد كمي خواهد داشت (به قول بازاري ها پرتاب نور كمه) اما اگر فرستنده ها را يه يك مدار فركانس ساز با فركانس حدود 35 كيلو هرتز ببنديد نور بيشتري دريافت مي كنيد من اين تجربه را از مدارهاي ريموت دارم و فكر مي كنم در اين مورد هم صدق مي كند چون فكر مي كنم ال اي دي مادون قرمز در لحظه روشن شدن بيشترين نوردهي را دارد (اگر اشتباه مي كنم راهنماييم كنيد). براي ساخت مدار فركانس مي تونيد از يك آي سي 555 و يك ترانزيستور با قدرت مناسب استفاده نماييد. موفق باشيد :nerd:
    كاروان رفت و تو در خواب و بيابان در پيش كي روي ؟ره زكه پرسي؟ چه كني؟ چون باشي؟
    2008/08/01
    218
    0

خب بجای این کار برو یه لامپ مادون قرمز ( لامپ سیاه ) بخر و استفاده کن. کار 1000 تا LED رو می کنه.
    [size=14pt]...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
    Ctrl+C , Ctrl+V
    .................................................. ....[/size]
    2010/03/05
    3,251
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط alijs
    فكر مي كنم بعضي از دوستان منظور سوال را متوجه نشده اند اين دوستمون مي خواد يك منبع نوري مادون قرمز با ال اي فرستنده مادون قرمز بسازه تا در تاريكي مطلق (فاقد نور مرئي) دوربين ديجيتال همه چيزو نشون بده.
    تجربه من ميگه استفاده مستقيم (سري كردن ال اي دي ها) و اتصال به يك جريان DC نور كمي ايجاد مي كند و اجتمالا برد كمي خواهد داشت (به قول بازاري ها پرتاب نور كمه) اما اگر فرستنده ها را يه يك مدار فركانس ساز با فركانس حدود 35 كيلو هرتز ببنديد نور بيشتري دريافت مي كنيد من اين تجربه را از مدارهاي ريموت دارم و فكر مي كنم در اين مورد هم صدق مي كند چون فكر مي كنم ال اي دي مادون قرمز در لحظه روشن شدن بيشترين نوردهي را دارد (اگر اشتباه مي كنم راهنماييم كنيد). براي ساخت مدار فركانس مي تونيد از يك آي سي 555 و يك ترانزيستور با قدرت مناسب استفاده نماييد. موفق باشيد :nerd:
    هر چی فرکانس میره بالاتر برد بیشتر میشه اما توان مفید دستگاه میاد پایین یعنی باید تعداد led ها رو چند برابر کنه تا همون توان رو توی اون فرکانس بگیره
    2007/12/04
    18
    1

جناب عليپور ميشه بيشتر توضيح بدي متوجه نمي شم چطوري توان پايين مياد ولي برد روشنايي بيشتر ميشه؟
    كاروان رفت و تو در خواب و بيابان در پيش كي روي ؟ره زكه پرسي؟ چه كني؟ چون باشي؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12