اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حداکثر فاصله مفید فرستنده گیرنده های مادون قرمز 5 میل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حداکثر فاصله مفید فرستنده گیرنده های مادون قرمز 5 میل

سلام دوستان.

یه سوال در مورد این فرستنده گیرنده های مادون قرمز تکی که توی فروشگاه هم هست داشتم.

کاری که من می خوام انجام بدم اینه که می خوام دوتا از این سنسورا (یکی فرستنده و یکی گیرنده) رو بذارم دو طرف در تا باز و بسته شدن در رو بتونم تشخیص بدم. حالا سوالم اینه:

اول اینکه این سنسورا تا چه فاصله ای از هم دیگه می تونن قرار بگیرن تا مادون قرمز از فرستنده به گیرنده برسه؟ مثل چیزی که توی کنترل از راه دور ها هست. یعنی اگه دو طرف در قرار بدم کار می کنه؟

سوال دوم اینکه حتماً باید تو خط مستقیم نسبت به هم باشن یا یه کم کج باشه هم ایرادی نداره؟

ممنون.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

پاسخ : حداکثر فاصله مفید فرستنده گیرنده های &

1 - تا 10 متر هم میشه ازشون جواب گرفت ، خودم تا 6 متر جواب گرفتم .

2- بستگی به فاصله 2 سنسور از هم داره ، 10 درجه تو چند متر میشه چند ده درجه ، ولی در کل کمی اینور اون ور مشکلی ایجاد نمیکنه جز کم شدن برد ، خودتون با تست به نتیجه مطلوبی میرسید .

دیدگاه

پاسخ : حداکثر فاصله مفید فرستنده گیرنده های مادون قرمز 5 میل

سلام .
      آره تا 10 متر میتونی جواب بگیری به شرط اینکه حتما مدولش کنی مگر نه نور ماورای بنفش خورشید روش تاثیر میزاره .
      گیرندرو سنسور پارس بزار و گیرندرو خودت بهش فرکانسی بده که با فرستنده .... ok
      عیب کار اینجاست که من آنچه هستم را با آنچه باید باشم اشتباه می کنم،خیال می کنم آنچه باید باشم هستم،در حالیکه آنچه هستم نباید باشم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X